A dlho tu nebol východ. Teda odomňa. Dávno som tu ani nebola, ale osud a život to zariadil tak, že som sem opäť zavítala a dúfam, že zavítam tam aj častejšie ako doteraz. Ale to je iný príbeh. Dnes by som vás zobrala do najviac známej kaviarne, lomeno cukrárne, ktorá v Košiciach je. Nie nadarmo má dve pobočky na Hlavnej ulici. A tak vás zoberiem do jednej z nich. Podľa mňa nie je človek, ktorý by tam nebol. Ale keby náhodou sa niekto našiel, tak vám k nej poviem pár slov. Nachádza sa teda na Hlavnej ulici, čo je vlastne pešia zóna a rovnako tak aj centrum Košíc. Tu zavíta každý turista. Majú tu dve pobočky. Ja vás zoberiem do tej hlavnej pobočky, ktorá je aj väčšia. Tak poďme na to!

Prostredie je v skutku dosť elegantné. Je veľmi veľká táto kaviareň. Je otvorená, priedušná a naozaj moderne, elegantne zariadená. Aj keď sa to na prvýkrát nemusí zdať. Mne sa toto páči, keď viem, do čoho idem. A tak som tu čakala niečo podobné. Stolov tu majú neúrekom, takže si určite sadnete. Majú tu väčšie aj menšie stoly. Rovnako tak priestor zväčšujú aj zrkadlá. Mne sa tu páčilo…

Ponuka kaviarne je dosť veľká. Jedná sa aj o cukráreň, takže tam je niečo pre vás ak máte radi sladké. Koláčiky, torty a všetko možné. Naozaj si vyberiete. A rovnako tak aj z pitia. Alko či nealko je taká tradícia. Káva je tiež k dispozícii a máte na výber niekoľko druhov. My sme si dali našu obľúbenú klasiku. Latte.

Káva – ako som spomenula vyššie, tak máte na výber z niekoľkých druhov a veľkostí. My sme si dali klasicky latte. Ako vždy. To by sme neboli my. Mlieko bolo dosť vyšľahané a lyžička stála v ňom. Dostali sme ku káve cukor. Voda chýbala. Ale chuťovo tá káva vôbec nebola zlá. My sme boli spokojné. Káva nás vyšla na 2 eurá, čo vôbec nie je veľa, keďže sme sa nachádzali v centre a ešte v meste.

Obsluha bola milá. Snažila sa pomôcť. Jedna pani trošku zazerala, ale ako inak boli všetci milí a nápomocní. Nemám sa na čo sťažovať. Chvalabohu. Lebo tak aj obsluha dokáže pokaziť celý názor o podniku.

Celkové hodnotenie kaviarne je dosť kladné. Celkovo im dávam jednotku. Káva a prostredie je tiež na jednotku. Obsluhe dávam dvojku kvôli tej pani, čo zazerala. A káva samotná bola tiež veľmi dobrá, takže jednotka je istá. Ja vám túto kaviareň môžem odporučiť, keďže sa mi v nej naozaj páčilo. Len musíte byť pripravení, že idete do elegantnej kaviarne, kde priemerný ročník bude skôr ten starší, takže aby ste sa nečudovali. Ale inak je tam krásne a mne osobne to ani nevadí, takže paráda! A keďže je to veľká kaviareň, tak je to aj viac voľnejšie a nemáte pocit, že sa tlačíte niekde. Navyše, aby som nezabudla spomenúť. Platí sa hneď pri kúpe a tovar si nosíte samy na stôl. Treba počkať, kým vám to spravia, resp. môžete si zaniesť veci na stôl, ale zakričia s vašou objednávkou a dajú vám ju. Takže treba s tým rátať. Veci už odnášajú oni zo stolov. To je možno také mínus pre niekoho, ale mne osobne to nevadí. Inak pohode všetko stíhajú robiť a vôbec dlho nečakáte na objednávku. Za mňa áno.

 

Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Aida/@48.7256287,21.2452948,15z/data=!4m8!1m2!2m1!1saida+kosice+!3m4!1s0x473ee06513239741:0x760c2d0155d1b563!8m2!3d48.7209938!4d21.2571435

Na Hlavnej ulici pri kostole, nižšie od Dómu sv. Alžbety