Hostinec U Klačkov je romantické, ba priam až rozprávkové miesto. Tento historický skvost objavíte v malebnej dedinke Lubina. V Lubine sa nachádza aj obľúbená rodinná MiniFARMA. Hostinec sa rozprestiera pri ceste vedúcej k Holubyho chate na Veľkej Javorine. Hostinec pod Veľkou Javorinou má úžasnú lokalitu priamo v srdci prekrásnej prírody. A ponúka nádherné výhľady na Biele Karpaty.

Usadlosť je skutočne očarujúca. Je to miesto, kde sa spája minulosť s prítomnosťou a prelína sa do budúcnosti. V hostinci cítiť akýsi odkaz pre naše ďalšie generácie. Majitelia zrekonštruovali starý hostinec z roku 1898. Terajší majitelia renovovali hostinec s úctou k pôvodným materiálom a miestnej kopaničiarskej architektúre. To vidieť aj na maľbe budovy, ktorá je svetlo modrá v kombinácii s okrovou. Majitelia sa snažili ponechať čo najviac pôvodných prvkov. Rekonštrukciu robili tradičnými technológiami, aby priestor nestratil svojho ducha. Tvorcom projektu sa dokonale podarilo obnoviť charakter pôvodnej stavby v spojení s okolitou prírodou. Víziou majiteľov je, že hostinec bude znovu slúžiť pocestným.

Vrúcnosť, s akou nás majitelia hostinca privítali, sa len málokde vidí. Hostinec U Klačkov ponúka sezónne občerstvenie. Majitelia kladú veľký dôraz na čerstvé a predovšetkým na miestne produkty. Ponuka je teda postavená na kvalitných produktoch od lokálnych dodávateľov. V ponuke majú dokonca vlastný jablkový mušt zo Sadu u Harušťákov. Taktiež majú v pláne spracovávať a ponúkať aj ďalšie ovocie. V hostinci vám pripravia aj niečo chutné pod zub. V jedálnom lístku mali napríklad domáce marhuľové gule s tvarohom. Na osvieženie si môžete vybrať rôzne alkoholické, nealkoholické a kávové nápoje. Na odporúčanie majiteľa sme si vybrali výborné remeselné nealkoholické pivo. Ja som si objednala cappuccino. V hostinci servírujú lokálnu kávu od spoločnosti ALTER-NATIV COFFEE so sídlom v Novom Meste nad Váhom. V roku 2018 po rokoch zbierania skúseností na Slovensku ako aj v zahraničí, vznikla spoločnosť ALTER-NATIV COFFEE, s.r.o. Okrem profesionálne upraženej kávy pražiareň ponúka aj zelenú kávu z rôznych kútov sveta. Majitelia si kávu tvoria priamo na mieru v spolupráci so spomínanou pražiarňou. Vytvorili si tak svoj vlastný kávový blend. Cappuccino bolo servírované v rozkošnej šálke. Kávička mala vyváženú chuť a bola vynikajúca. Potešil by ma ku káve pohár s vodou. Majitelia boli milí, príjemní a ochotní ľudia, kiežby takýchto ľudí bolo na svete oveľa viac.

Historické priestory skrášľuje a dotvára starodávny nábytok. V miestnosti môžete obdivovať drevené trámy, klenbené steny, fotografie, obrazy, staré knihy, vázy so živými kvetmi, krb, pôvodné okná a dvere a iné starobylé dekorácie. Páči sa mi patina, ktorá zdobí nábytok. Hostinec je zariadený s citom a s prihliadnutím na každý detail. Tu dávam pomyselný klobúk z hlavy opäť dole. Nevedela som, kam pozerať skôr. Posedieť si môžete v interiéri hostinca, na nádvorí a v jedlej záhrade.

Možno hrou osudu sme sa ocitli v hostinci v rovnakom čase so ženou, ktorá kedysi na tejto usadlosti vyrastala. Mali sme možnosť vypočuť si krásne a pútavé príbehy a dozvedeli sme sa, že hostinec tu bol už aj v minulosti. Majiteľ sa nám taktiež plne venoval, porozprával nám o hostinci, ochotne nám poukazoval aj priestory hostinca a dokonca nám ukázal aj krásne apartmány. V hostinci plánujú akcie, ako sú koncerty, vzdelávacie aktivity, vzdelávacie kurzy, radi by založili aj divadlo. V hostinci vytvorili aj zázemie pre cyklistov. Nedávno totižto pokrstili nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle a plánujú aj požičovňu e-bike-ov. Hostinec U Klačkov je priestor pre aktivity, oddych a poznávanie. Nabudúce prídeme jednoznačne aj na noc, aby sme si užili nádherný historický apartmán s dokonalým výhľadom, ktorý môže závidieť nejeden hotel vo Vysokých Tatrách. Majiteľom sa jednoducho podarilo vytvoriť prekrásne miesto s kvalitným jedlom a pitím v krásnom prostredí kopaníc.

Adresa: U Kľačkov 791, 916 12 Lubina

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Str: Zatvorené, Pia: 16 – 22, So – Ne: 10 – 22

Hostinec U Klačkov hodnotím: personál = 1+, káva = 1, prostredie = 1+

Hostinec U Klačkov celkovo hodnotím známkou 1+

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47135b7af5bb33ed%3A0xdb39db4333f71bc4!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMJJz9DE-0gSRmzXhzf5v-U6medQwe1UZrjX1up%3Dw120-h160-k-no!5shostinec%20u%20kla%C4%8Dkov%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMJJz9DE-0gSRmzXhzf5v-U6medQwe1UZrjX1up&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjU0fju99_xAhUisaQKHRo3CKAQoiowFHoECEsQAw