Kaviareň Caffe Santtos vo Zvolene nás prekvapila. A treba dodať, že príjemne. Umiestnená je v malej uličke vedľa veľkého nákupného centra – Zvolenská Európa Shopping Center. Rozsiahly komplex má vo vnútri svoje kaviarne a v lete je ešte obkolesený zo všetkých strán vonkajším posedením. Preto na konkurenciu ďalšou kaviarničkou hneď vedľa bolo treba mať podnikateľskú odvahu.

Caffe Santtos má jednu veľkú miestnosť hneď pri vstupe z ulice. Chodbičkou sa potom dá presť k stolom umiestneným vonku za budovou, kde je možné si ku kávičke zapáliť cigaretu. Súčasťou kaviarne je aj malá miestnosť, počas našej návštevy tam sedeli páni v zrelom veku pri pohárikoch vínka a zdalo sa, že schôdzujú.

Veľká miestnosť kaviarne je zariadená v modernom štýle s obrazmi moderného umenia na stenách. Nechýba televízor ani denná tlač. Hlasitosť bola na znesiteľnej úrovni a tak sa kaviareň môže stať miestom na pokojné, tiché posedenie. Vhodné pre pracovné stretnutia podnikateľov, ale boli tu aj rodiny s deťmi. Ceny sú však priaznivé aj pre seniorov.

 

Nápojový lístok je vo zvláštnom, zaujímavom obale. V ponuke, okrem rôznych druhov prípravy kávy, majú zákusky, alkoholické a nealkoholické nápoje a podávajú aj české pivo Poutnik. Káva je značky Bonomi, veľmi dobrej chuti, servirujú ju v šálkach s týmto názvom a pod rovnakou značkou je balený aj cukor a keksíky. Ocenili sme, že ku káve nepodávajú obyčajnú vodu ale chutnú minerálku.

V letných horúčavách je tu veľmi príjemne, dobrý vzduch a čisté prostredie. Na kreslách s textilným poťahom síce už poznať, že sme neboli prví návštevníci, ale sedí sa pohodlne. Obsluhoval   jeden čašník, ktorý bol príjemný a šikovný, stíhal obsluhovať rýchlo všetkých hostí.

Navštíviť kaviareň doporučujeme všetkým ktorí budú hľadať ticho, pokoj a odpočinok. Príjemné posedenie po rušnom pracovnom dni, po naháňaní sa za nákupmi vo vedľajšom nákupnom centre alebo aj  pre dôchodcov, ktorí si chcú vyplniť svoj voľný čas.

 

Hodnotenie:    prostredie – 1     káva – 1     personál – 1     celkovo – 1

Značka kávy: Bonomi