Nájsť Caffe Trieste vo Zvolene je trochu problematické. Nachádza sa síce uprostred mesta, priamo na Námestí SNP, môžete popri nej prechádzať, ale neupúta vás. Na budove je nápis Linder Pasáž a nad vchodom do kaviarne názov Café 4 you.
Obyvatelia Zvolena však túto kaviareň dobre poznajú. Pred pár rokmi v nej ponúkali počas zimných mesiacov výborný grog za 1,- € a konzumentov mali stále dosť. Potom sa zvýšila cena a znížila kvalita a klesol aj počet návštevníkov. Dnes je to bežná kaviareň so štandardnou ponukou kávy.


Vyhľadávaná je najmä staršími zákazníkmi, bežne si tu dávajú stretnutia dôchodcovia na skrátenie svojho voľného času. Posedenie pri káve majú radi v dopoludňajších hodinách. Výhodná poloha v strede námestia nevyžaduje zdĺhavé vysvetľovanie miesta stretnutia a po kávičke sa dá zájsť pohodlne aj na nákupy.

Kaviareň má jednu veľkú miestnosť rozdelenú na dve časti. Predná časť s barovým pultom je určená pre nefajčiarov a v tej zadnej je dovolené aj fajčiť. V zime dym preniká aj do nefajčiarskej časti. V letných mesiacoch je prevádzkované vonkajšie posedenie na ulici s výhľadom na zámok.


Veľmi obľúbená je predná časť s troma stolíkmi a mäkkým posedením. Je vyvýšená a z dvoch strán presklenená, takže poskytuje perfektný výhľad na chodcov. Pri káve je možné sledovať dianie na ulici, prípadne zaklopať na sklo, ak uvidíte prechádzať popred kaviareň svojich známych.


Počas našej návštevy tvorili obsluhu dve čašníčky. Staršia, upravená pani, pobehovala s úsmevom okolo zákazníkov, komunikovala s nimi a s kávou roznášala aj príjemnú pohodu. Mladšia sa skôr hodila na úlohu manekýnky a pravdepodobne aj počas obsluhy o tom snívala.Nápojový lístok obsahoval normálne, bežné druhy káv a aj káva bola priemerná. Ceny sa pohybovali na úrovni iných kaviarní, uvedomujeme si, že zákazník musí zaplatiť aj za polohu v centre mesta.
Kaviareň Caffé Trieste ničím zvláštnym nepriťahuje, jej umiestnenie ju predurčuje na bežné, rýchle vypitie kávy medzi nákupmi v strede mesta.

Hodnotenie prostredie – 2 káva – 3 obsluha – 2 celkovo – 2