Ak hľadáte miesto, kde sa dá vychutnať výborná káva v domácej atmosfére nadýchanej energiou najrozličnejších kníh, príbehov a osudov, tak v centre Topoľčian jednu takú iste nájdete. Totiž, táto kaviareň nemá nikde na Slovensku obdobu a je zaujímavá práve tým, že sa nachádza priamo v predajni kníh.

Rodinná atmosféra je na nezaplatenie 

Vládne tu rodinná atmosféra a skutočne každý si príde na svoje. Veď ako krajšie začať deň, ak nie načerpať túto úžasnú energiu?  Aj anglický spisovateľ a umelecký kritik John Ruskin povedal: „Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtákov krídla.“ Práve tu chodí mnoho ľudí od skorého rána naštartovať svoje krídla, aby mohli vyletieť do úspešného dňa.

Ponuka je veľmi bohatá. Okrem najbohatšej ponuky kníh akú kedy môžete vidieť, a ktorá sa rozprestiera na dvoch poschodiach tejto budovy, až po širokú ponuku kaviarničky, kde sa dá okrem rannej kávy aj naraňajkovať.

Ochotný personál s úsmevom na perách

Personál je veľmi milý. Čašníčka prichádza s milým úsmevom a je vidieť, že aj jej začína pekný deň. Pýtam sa na značku kávy. Trochu neobvyklý názov, keďže v okolí sa väčšinou vyskytujú už notoricky známe značky – táto sa volá Jamaica Blue Mountain. Objednávam kávu a očakávam, že podľa vône a okolitej atmosféry to bude zážitok, ku ktorému sa budem chcieť vrátiť aj ďalší deň. O chvíľu je na stole. Čašníčka odchádza znovu s milým úsmevom. Pena! To je prvé čo ma na káve zaujíma. Musí byť pevná, krémová a chutná. Je to to prvé, čo si vychutnávam, kým káva vychladne. Nesklamali!

Uniknite od reality, aspoň na chvíľu

Kým si vychutnávam penu, hľadím na interiér a spomínam na nedávny krst knihy Tatiany Mackovej. Bol to pekný zážitok. Príjemná atmosféra s príjemnými ľuďmi. Toto prostredie je stvorené na rôzne besedy a stretnutia. Dá sa tu krásne uniknúť od reality a stať sa na chvíľku niekým iným. Možno aj hrdinom jednej z tohto množstva kníh.

A každá jedna kniha, každý jeden príbeh, každý človek ktorý je tu, všetci tu zanechávajú nejaký príbeh, kus svojho ja. Aj každá káva má svoj príbeh, svoju myšlienku, ktorú do nej vkladáme alebo príbeh, ktorý si stihneme pri tomto rannom rituály povedať. Preto je káva s knihami tak veľmi spätá a táto kaviareň jednoducho úžasná a dokonalá.

Bezkonkurenčná cena kávy!

Plná príjemných pocitov vstávam a idem zaplatiť. Cena bezkonkurenčná. V okolitých kaviarňach, kde by som nasala namiesto tejto pohody jedine tak cigaretový pach, by som platila viac. Ďalšie plus. Rozhodujem sa ktorým východom vyjdem. Jeden vedie cez terasu. Krajšiu a originálnejšiu som nikdy nevidela. Terasa na strome a pod stromom. Skutočne majiteľ vie, ako sa privďačiť duši.

Rozhodla som sa pre druhý východ. Veď by bol hriech odísť odtiaľto bez dobrej knihy, no nie?

A konečné hodnotenie?

Kaviareň – 1

Personál – 1

Káva – 1

Pokiaľ hodnotíme od 1-5 ako v škole.  Maximálna spokojnosť.

Link:

http://kniha.sk/

http://www.bookcafe.kniha.sk/index.php?p=0

https://www.google.sk/maps/place/Kniha/@48.560384,18.1714463,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476b4aafde185a47:0xe7bdeb51c7e43c69!8m2!3d48.560384!4d18.173635