Len, čo sa rozhliadnete všade naokolo, uvidíte celkom tmavé miesto, ako keby ste boli v pivnici. To vám avšak nerobí problém, nič iné ani nečakáte, veď koniec koncov, kaviareň sa nachádza pod zemou, kde veľa svetla teda nie je. To je aj jej zvláštnosťou.

Nad ňou postavená reštaurácia Dukla vám dá na výber, akým smerom sa rozhodnete ísť. Môžete si zvoliť aj obe naraz. Je tu možnosť objednať si jedlo hore v reštaurácií a zjesť ho v kaviarni pod zemou. Skvelé, nie?

Jednoduchý, no výnimočný podnik!

V obkľúčení čiernych stien dominujú výrazne biele stoly, ktoré spolu s mohutnými drevenými stoličkami kričia, aby ste si prisadli. Ako oživenie sa občas objaví biela stena, kde dominujú rôzne slová, vety, súvetia. A tak ak sa práve nudíte a na niekoho čakáte, môžete lúštiť, čo je napísané na stenách. Alebo pozerať videoklip v televízoroch vyššie. Po väčšine tam hraje RETRO hudba, čo vás vráti späť do vašich detských čias. To mňa osobne veľmi potešilo. Musím teda povedať, že podnik na mňa pôsobil veľmi elegantne a minimalisticky. Ničoho nebolo veľa, práve naopak. Pôsobil jednoducho a v tom bola jeho výnimočnosť.

Rýchly personál je obrovským plusom!

V strede každého stola sa nachádza sviečka a keďže to je fajčiarska kaviareň, len čo si stihnete sadnúť, a niekedy ani to nestihnete, v tom okamihu vám čašník donesie jeden popolník. Na stole už na vás čaká nápojový lístok. Stačí si vybrať. Ja osobne som zvolila veľké espresso s mliekom a pohárom čistej vody. Čo som zaregistrovala, bežne vám ku káve vodu nedajú, ak ju teda špeciálne nepožiadate. To je rozhodne mínus, pretože v každej dobrej kaviarni nesmie ku káve predsa chýbať pohár vody. Káva dehydruje.

Nakoniec, ak požiadate o pohár vody, dostanete ho dokonca s ľadom. To vás pekne osvieži.

Obsluha je milá, nemala som s ňou zatiaľ žiadne problémy. Rada splní každú vašu požiadavku, preto im nemám čo vyčítať. Taktiež sa snažia všetko stihnúť čo najrýchlejšie. Nemusela som na kávu čakať dlho a už som ju mala na stole.

Nadýchaná káva s jemnou penou na vrchu

Káva bola nadýchaná, s jemnou penou na vrchu. K nej som dostala mlieko, dve kocky kryštálového cukru a samozrejme, aj ten hnedý. Okrem iného ma potešil malý keksík ako pozornosť podniku. Káva bola typická, z automatu, mne však ale veľmi chutila, preto vždy, keď sa tu vrátim, dám si tú istú. Nie je príliš silná, ale ani slabá. Zlatá stredná cesta je tá najlepšia, a to presne táto káva spĺňa.

Ideálne rozmiestnenie podniku

Priestorovo je podnik rozmiestnený fakt zaujímavo. Na pravej a ľavej strane v rohu máte malé boxy, do ktorých nie je veľmi vidieť. Na to, aby ste tam videli, musíte prísť priveľmi blízko. Na pravej strane je jeden veľký, ktorý zahŕňajú dokonca aj závesy. V strede je jeden veľký stôl a naokolo kožené sedačky. Skvelé miesto pre veľkú partiu.

Na druhej strane sa zas nachádza pár menších stolov, avšak tie, ktoré sú blízko steny už taktiež majú gauč, alebo teda niečo podobné tomu. Skôr by som to nazvala nejakou rohovou sedačkou s koženým poťahom. Jediné, čo mi tu vadí je stĺp, ktorý je umiestnený skoro v strede celého priestoru a tak nevidíte, kto za ním sedí.

Vychutnajte si výborný bylinkový čaj či pohár kvalitného vínka 

Okrem kávy vám podnik dokáže ponúknuť alkohol, rôzne druhy vín, miešaných drinkov, či už alkoholických alebo naopak nealkoholických a čaje. Jasná vec, predávajú aj cigarety a niečo pod zub ako arašidy a chipsy.

Ako hodnotím podnik? 

Podnik hodnotím kladne, nie je nič, čo by som mu vytkla. Nachádza sa priamo v meste a iste má svojich stálych zákazníkov. Ja patrím medzi jedných z nich. I keď do podnikov často nechodím, jeho poloha je vynikajúca, pretože práve tu sa denne premáva množstvo ľudí, a tak sa občas stane, že si pomaly ani nemám kam sadnúť.

V letných dňoch sa dokonca GT-čko pýšilo aj vonkajšou terasou, kde často krát bolo oveľa viac ľudí ako vnútri. Kto by predsa sedel vnútri, keď vonku bolo tak krásne? Toalety taktiež nie sú na zahodenie. Sú veľké, avšak tmavé. Navodzuje to taký ten komorný dojem, ako celý podnik. Na moje prekvapenie, vždy je k dispozícií toaletný papier a všetko funguje tak, ako má. Pri východe z toalety sa na stĺpe pred vami rozprestiera okrem iného obrovské zrkadlo, kde si môžete prezrieť celú vašu postavu a opraviť nedokonalosti.

Prednedávnom som si dokonca všimla, že do kaviarne hľadajú posily. Tak ak o niekom viete, kto by bol ochotný robiť čašníka, rozhodne sa im ozvite. Tuším, že hľadajú aj kuchára.

 

 

https://www.facebook.com/gt.club.5

http://www.gtclub.sk/kontakt