Maličká, no veľmi útulná a príjemná kaviarnička s názvom Eg Café sa nachádza pri hlavnej ceste, na okraji Topoľčian, v smere na Piešťany.  Zvláštny názov, zvláštne miesto a zvláštne zariadenie, Vás určite chytí za srdce. Zvláštne avšak v dobrom.  Navštívte, uvidíte sami.

Kaviareň je celá zariadená v štýle bicyklov. Áno, dobre čítate. Všade sú kolesá, z rámov bicyklov sú vyrobené stoly. Naozaj veľmi pekný nápad, i keď trochu netypický. A možno práve preto, mi táto kaviareň učarovala a určite sa sem ešte vrátim. Ako je vyššie spomenuté, nachádza sa priamo pri hlavnej ceste, v smere na Piešťany, čiže nemusíte zachádzať do centra mesta a hľadať parkovacie miesta. Pred kaviarňou je pár parkovacích miest, avšak priamo oproti je benzínová pumpa s naozaj obrovským parkoviskom, čiže autíčko si v bezpečí môžete odstaviť i tam.

Kaviareň som navštívila prvý krát iba nedávno, ale určite sa sem ešte vrátim. S kamoškou sme si dali kávičku a boli sme naozaj milo prekvapené – hneď po príchode a usadení sa, sme dostali vodu. Úplne zdarma. Lebo vraj voda je základ. J Fakt veľmi milé. Baby – čašníčky usmiate, ochotné. Tak, ako to má byť. Zákusky a koláče vo vitríne nás veľmi lákali, tak sme si objednali a teda – mňam. Výborné. Takisto sme si dali limonádu s čerstvým ovocím, ktorá bola taktiež vynikajúca.

Kaviareň má aj fajčiarsku časť, úplne oddelenú od nefajčiarov, to je super. Nakoľko sme sa s kamoškou zakecali a strávili sme tu trochu viac času, museli sme navštíviť aj toaletu. To je síce asi nepodstatná, ale v konečnom dôsledku možno aj dôležitá informácia. Táto časť bola voňavá, čistá, s úsmevnými nápismi na dverách a stene.

Takže z môjho pohľadu, radosť navštíviť toto miesto. Kávička skvelá, čašníčky milé a príjemné, priestor krásny, zaujímavý. Za mňa naozaj palec hore a odporúčam všetkým, ktorí sa pohybujú v tomto meste alebo chodia okolo, zastavte sa, neoľutujete.

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokRaňajkáreň Rozprávka
Ďalší článokFresco