Kaviarnička v malom meste, ktorá stojí za vyskúšanie…

Originálne prostredie, ochotný personál, skvelá káva. Týmito slovami sa začínajú naše prvé dojmy pri vstupe do Kaviarne Kniha v Topoľčanoch. V budove kníhkupectva zo zadnej časti majiteľ vybudoval útulný podnik, ktorý hneď zaujme podlahou, ktorá pri príchode stúpa a taktiež skutočnosťou, že v týchto priestoroch nie je ani jeden roh v pravom uhle.

Pravý kávičkar ocení, že sa nikto zo zamestancov neopýta na veľké alebo malé espresso, pretože espresso je len jedno. Samozrejme v ponuke kaviarne sú aj iné rôzne druhy káv. V Topoľčanoch si vychutnáš aj skvelé selfieccino, s fotkou na pene a pokiaľ máš záujem tuto fotku ti vytlačia a to za 0,20€. Za kvalitu kávy zodpovedá kávovar na zákazku, jedná sa o trojpákový stroj, kde má každá hlava svoj bojler pre správnu teplotu. Kávičku Puerta Rico sme si vychutnali v porcelánových šálkach. Pochádza z Portorika a má výbornú, jemnú a kyslastú chuť.

Hovorí sa, že miesto bez kníh je ako telo bez duše. V tomto prípade to platí, domáca atmosféra, priestor, ktorý má dušu. Preto ak ste práve v Topoľčanoch a máte chuť na super kávu, zájdite do tejto kaviarne, kde si ju môžete vychutnať v pravom zmysle slova, dokonca aj na terase v korune stromu!

Poviem Vám, keby sme v škole tak hodnotenie je jednoznačne. 1*.