Pútnické miesto:

V srdci západného Slovenska leží pútnické mesto Šaštín-Stráže známe nielen svojou bohatou históriou, ale aj nádhernou prírodnou oblasťou Gazárka. Mesto je domovom pútnickej baziliky Sedembolestnej Panny Márie, ktorá priťahuje návštevníkov svojou duchovnou atmosférou a architektonickou krásou. Toto historické miesto, obklopené zelenými lúkami a lesmi, je ideálnym miestom na obnovu tela i ducha. Len kúsok od mesta sa nachádza rekreačné stredisko Gazárka, kde sa môžete oddávať relaxácii a rôznym aktivitám. Gazárka je obľúbená vďaka svojim piatim jazerám vzniknutým vytiahnutím piesku a obklopená hustými borovicovými a dubovými lesmi. Tieto jazerá sú skvostom pre rybárov, turistov a milovníkov prírody, ktorí tu môžu nájsť upravené pieskové pláže a pohodlný prístup k vode. Letná sezóna tu vrcholí aktivitami, a jazerá spolu s lesnými cestami a chodníkmi lákajú nielen na pokojné prechádzky, ale aj na cykloturistiku. Gazárka je tak ideálnym miestom pre každého, kto hľadá únik z ruchu mesta a príležitosť na spoznávanie krás prírody a lokálnych zaujímavostí. V tejto krásnej prírodnej scenérii rekreačného strediska Gazárka sme objavili pizzeriu Tropic . Táto reštaurácia sa nachádza na adrese Do Gazárky 1484/22. Osviežili sme sa chutným nápojom, čo bol dokonalý spôsob, ako si oddýchnuť po aktívnom dni strávenom v prírode.

Príjemný interiér a exteriér

Interiér pizzerie Tropic vyniká moderným a príjemným dizajnom, ktorý kombinuje eleganciu s pohodlnou atmosférou. Priestor je vybavený tmavými drevenými stolmi a stoličkami, ktoré sú usporiadané tak, aby podporovali sociálne interakcie a zároveň poskytovali dostatok súkromia pre jednotlivé skupiny návštevníkov. Prirodzené svetlo preniká cez veľké okná, ktoré sú zakryté jemnými svetlými závesmi, čo dodáva miestu vzdušný a otvorený pocit. Na stenách sú umiestnené obrazy a dekorácie, ktoré pridávajú charakter a umenie do prostredia. Barový pult z tmavého dreva je dobre zásobený a jeho elegantné usporiadanie fliaš vytvára sofistikovaný a pozývajúci vzhľad. Tropic ponúka aj krytú a nekrytú letnú terasu. Celková atmosféra v Tropic je navrhnutá tak, aby poskytovala teplé a prívetivé prostredie, kde sa hostia môžu cítiť uvoľnene a pohodlne, či už pri obede počas dňa alebo pri večeri.

Bohatý výber jedál a nápojov

Reštaurácia ponúka široký výber jedál, ktoré zahŕňajú tradičnú taliansku pizzu, grilované mäso, čerstvé ryby, ako aj rôzne druhy cestovín. Milovníci zelených šalátov a lahodných dezertov tu tiež nájdu niečo pre seba. Všetko je pripravované z čerstvých surovín, čo zaručuje vynikajúcu chuť a kvalitu. Nápojový lístok v Tropic je rovnako pútavý. Ponúka výber rôznych miešaných nápojov, osviežujúcich nealkoholických nápojov, ako aj kvalitné vína, ktoré dokonale dopĺňajú kulinársky zážitok. Vybrali sme si latte a limonádu, ktoré boli servírované s príjemnou pozornosťou k detailu. Káva bola značky Lavazza, čo je známa talianska značka, ktorá je známa svojou kvalitou a bohatou arómou. Obsluha v Tropicu je pozorná. Tropic Pizza je skvelým miestom na strávenie príjemného večera po dni plnom objavovania prírodných krás Gazárky.

Adresa: Do Gazárky 1484/22, 908 41 Šaštín-Stráže

Tropic hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Tropic celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=tropic+gazarka&oq=tropic+gazarka&aqs=chrome.0.0i355i512j46i175i199i512j0i22i30j0i512i546l3.3846j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8