Popri čakaní na ďalšiu prednášku som sa rozhodla, že skočím na kávu. Mám v Bratislave obľúbenú ulicu a tá sa volá Obchodná. Vystúpila som na zástavke Kapucínska a hneď oproti nej sa zahliadla kaviareň.

Exteriér kaviarne bol príjemný ale nebolo veľmi vidno dovnútra, aj keď bola kaviareň presklená. Úprimne to nemám veľmi rada, keď neviem do čoho idem ale  z druhej strany Vám nikto nepozerá do šálky.  Nad vchodom do kaviarne sa nachádzal veľký názov kaviarne a to Hangout Cafe.

Povedala som si že to skúsim a dám jej šancu. Urobila som dobre. Po príchode do vnútra sa mi čašník okamžite pozdravil. Kaviareň je v celku tmavá. Steny sú čiernej farby kombinované s tehlami. Na stenách sa nachádza množstvo farebných obrazov, ktoré na čiernom pozadí pôsobia úžasne.

Kaviareň je v celku maličká ale má asi ešte jednu miestnosť za barom. Nešla som ďalej nakoľko sa mi zapáčilo hneď v tej miestnosti pri bare. Všade boli barové stoličky a rovno pri obrovskom okne. Milujem presne takúto atmosféru.

Barové stoličky, káva a výhľad. Výborné miesto pre fotenie. Barové stoličky neboli veľmi pohodlné. Boli klasicky drevené. Bola na nich kožená sedačka ale tú nebolo ani cítiť. Stoly boli taktiež drevené, v štýle ošúchaného dreva.

Bar bol tiež lákavý. Bol taktiež drevený, rovnako ako stoly a jemne osvietený.

Usadila som sa na barovú stoličku pri okne. Prekvapilo ma, že nikde nebol nápojový lístok ale ten sa nachádzal na stene, nad barom. Na televízií bola ponuka rôznych pív.  Veľmi ma zaujala ponuka piva v kombinácií manga a maliny. Nabudúce určite vyskúšam.

Hneď po mojom usadení ku mne prišiel čašník. Bol veľmi príjemný, sympatický a slušne ma obslúžil.

Po krátkej chvíli som mala pred sebou svoju objednávku. Objednala som si Cappuccino. Priniesol mi ho klasicky v bielej šálke s tanierikom. Bolo krásne. Bohatá pena s obrázkom na vrchu. Dlho som chcela dostať presne takéto cappuccino. Jedným slovom krásne.

Trošku ma ale sklamalo, že som dostala len jeden cukor. Nakoľko ja si do kávy zvyknem dávať 2ks cukru, tak mi to trošku chýbalo. Cappuccino bolo veľmi chutné, chýbal mi však ten cukor. Keď som si oblízala pery po pene, tak bola neskutočne horká. Ale po chvíľke som si zvykla a už bolo všetko v poriadku.

Kaviareň ponúka značku kávy Oro. Nikdy predtým som o nej ešte nepočula ale chutí mi, som s ňou spokojná. Zaujímalo by ma ako chutí klasické Espresso.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie a myslím si že určite aj toaletu, ktorá sa nachádza v tej časti, kam som nešla. Kaviareň je nefajčiarska. Ceny sú primerané prostrediu a lokalite. Čašník sa očividne vyzná v pivách nakoľko som započula rozhovor, ako hovorí o výrobe piva a čo je dobré a čo nie. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia=9-22, So – Ne = 14-22.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Nevýhodu vidím len v tom, že je menšia, ale zato je útulná a luxusná. Adresa: Župné námestie 588/9, 811 03 Staré Mesto.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Hangout Cafe veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Hangout+Cafe/@48.1451666,17.1035384,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c895cf2862b9b:0xf4310c68cf360a58!8m2!3d48.1451666!4d17.1057271

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokForka  Obchodná ulica v Bratislave
Ďalší článokCaffe Trieste