Obchodná ulica v Bratislave patrí medzi moje top. Navštevujem ju každý deň. Nachádza sa blízko pri škole a k tomu sa na nej nachádza všetko čo potrebujete. Či už je to z oblasti obchodov, módy, kníhkupectvá a najdôležitejšie pre mňa kaviarne.

Vystúpila som na zástavke Poštová, Martinus a hneď pri nej som v diaľke zahliadla kaviareň. Videla som ju už viac krát, keďže stadiaľ prechádzam každý deň električkou do školy. Teraz som mala kúsok času, tak som si povedal že prišiel ten pravý čas ju vyskúšať.

Z ulice bolo vidieť jemne dovnútra. Vošla som do vchodu vedľa kaviarni. Nevedela som či som správne ale hneď som uvidela veľký plagát s názvom kaviarne a so šípkou. Vošla som cez sklenené dvere a zostala som ohromená.

Exteriér kaviarne bol jednoduchý, hlavne malý, presklený s veľkým názvom kaviarne Forka – bar, wine, cafe.

Po príchode som zostala zaskočená v pozitívnom slova zmysle z interiéru. Podľa exteriéru som usudzovala že je to maličká kaviareň ale po príchode to bola jedna obrovská kaviareň. Bola v tvare obdĺžnika. Pôvodne som chcela ísť smerom k oknu, do tej miestnosti ktorú som videla z ulice, pretože milujem tú atmosféru keď sedíte s kávou hneď pri okne.

Ale bohužiaľ, nevidela som v tej časti na stole popolník a nakoľko som bola s kamarátkou, tak sme si sadli do fajčiarskej časti, tam kde sa popolníky na stoloch nachádzali.

V tejto časti sa nachádzal obrovský bar, snáď sa ťahal cez celú kaviareň. Usadila som sa rovno k dverám, nakoľko tam bol najlepší výhľad na všetko.

Interiér obklopovali samé rôzne tapety. Niekde to boli béžové tapety s motívmi kvetov, ktoré boli čiernej farby. Niekde to zas boli farebné čiary. Strop bol celý polepený s novinami. Zo stropu taktiež viseli veľmi pekné lampy, ktoré dostatočne osvetľovali celú miestnosť.

Usadila som sa na stoličku. Bola to látková stolička zelenej farby. Všade sa nachádzali rovnaké a tmavé drevené stoly. Na môj vkus bola stolička dosť vysoká a stoly príliš nízke. Nakoľko som si potrebovala písať prácu na notebooku, už po chvíľke ma začal bolieť chrbát z toho, že musím byť mierne zohnutá.

Na každom stole sa nachádzali ponukové lístky. Čo sa týka ponukového lístka, bol v tvare notesu a  bol bielej farby s rôznymi farebnými motívmi.  Veľmi sa mi zapáčila úvodná strana ale po otočení na ponuku sa mi to až tak veľmi nepáčilo. Nápojový lístok bol síce prehľadný ale tie farebné motívy pôsobili veľmi rušivo. Ceny boli primerané.

Po chvíľke ku mne prišla veľmi sympatická a priateľská čašníčka. Vypýtala som si klasicky Espresso s mliekom a ona sa ma spýtala, či robustu alebo arabicu. Výber som nechala na nej.

Po krátkej chvíli som mala objednávku pred sebou. Dostala som Espresso klasicky na striebornom podnose v bielej šálke s cukrom, vodou a mliekom. Bohužiaľ, čašníčka mi nepovedala aký typ kávy mám, či robustu alebo arabicu.

Čo sa týka kávy, nebola som s ňou spokojná. Bola na môj názor silná, horká a zacítila som v nej nejakú chuť, ktorá mi vôbec nebola príjemná. Pripomínala mi lacnú kávu.

Kaviareň ponúka značku kávy Alfredo. Túto značku kávy poznám ale nespomeniem si, či som ju už niekedy pila. Ale viem, že už ju tak skoro asi ani piť nebudem.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Kaviareň ponúka fajčiarsku aj nefajčiarsku časť. Hudba hrala veľmi dobré súčasné hity. Otváracie hodiny sú nasledovné: Pondelok – Streda=10-0, Štvrtok= 10-1, Piatok=10-4, So=16-4 a v nedeľu je zatvorené.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Nevýhodu vidím len v tom, že je menšia, ale zato je útulná a luxusná. Adresa: Obchodná 542/3, 811 06 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 3, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň Forka dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/FORKA-Bar+Wine+Cafe/@48.146288,17.1057663,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c895b588a8437:0x9823fe616667cac7!8m2!3d48.146288!4d17.107955