Myslím si, že jeden z tých najhorších pocitov, ktoré môžu študenta počas akademického roka stretnúť je ten, že skoro ráno vstane a ide na hodinu ktorá začína o 8, a tam zistí, že tá hodina sa zrušila. Čo teraz? Presne tento prípad sa stal aj mne osobne, preto nezostávala nič iné, len sa dovtedy zamestnať, kým nezačne ďalšia prednáška.

Počas chôdze pešo smerom do školy, prechádzam každé ráno okolo jednej kaviarne. Stále tam niekoho vidím, rovnako nevyzerá zle z vonku ale nikdy som nemala čas ju ísť otestovať.

Exteriér kaviarne vyzeral veľmi dobre a lákavo. Bol zväčša presklený a ponúkal aj vonkajšie posedenie na barových stoličkách. Pri hlavnom vchode do kaviarne sa nachádzal veľký plagát s názvom a logom kaviarne Caffe Trieste s popisom talianska káva, distribúcia, predaj a praženie. Všimla som si, že niektorí ľudia vyšli pred kaviareň a zapálili si cigaretu. Vtedy som usúdila, že sa vo vnútri asi nefajčí.

Mala som správny pocit, vo vnútri sa naozaj nefajčilo. Interiér kaviarne vyzeral taktiež veľmi dobre. Chvíľku po vstupe sme len tak postávali a hľadali sme si miesto, nakoľko sme boli tri. Kaviareň bola vcelku preplnená a to si myslím, že je dosť veľká.

Nakoniec sme si našli v rohu miestečko, skadiaľ som videla na všetko.

Kaviareň ponúka obrovský farebný bar, na ktorom sa nachádzajú pochutiny, ktoré si zákazník môže objednať. Kombinácia farieb je v celej kaviarni svetlá, čiže biele steny aj strop. Farebné detaily vyzerajú na bielej stene luxusne.

Kaviareň ponúka zväčša posedenie na barových stoličkách, ale nám sa ušlo miesto na normálnych stoličkách plus gauč. Už po tom, ako sme sa usadili sme spozorovali, že máme málo miesta. Kamarátka sa stále náhodne dotýkala pána, čo sedel pri vlastnom stole. Stoly boli príliš blízko pri sebe. Ledva som sa dostala cez stoly na gauč. Rozumiem že chcú poskytnúť miesto pre čo najväčší počet zákazníkov, ale toto bolo už trošku priveľa. Usadili sme sa.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok a cukor. Bol to viac menej len kus zalaminovaného papiera. Bol biely s čiernym písmom a s logom kaviarne. Nebol ničím zaujímavý ale bol prehľadný.

Zaujali ma ceny. Boli veľmi nízke, čo som bola rada, nakoľko som študent.

Čakali sme dlhšiu dobu na čašníčku, jeden čas som si aj myslela že si musíme ísť objednať sami k baru. Ale v tom prišla. Na tričku mala pripnuté, že sa len zaúča, možno preto sme tak dlho čakali.

Objednali sme si Espresso s mliekom, mätový čaj a ľadovú kávu. Pár sekúnd po tom, čo nás čašníčka obslúžila sa vrátila s ospravedlnením, že momentálne nemajú ľad. Tak som to neriešila a objednala som si karamelové latte. Úprimne povedané, rozmýšľala som veľmi nad ľadovou kávou alebo nad karamelovým latte. Toto bol asi osud.

Po krátkej chvíli nám doniesla naše objednávky.

Mätový čaj a karamelové latte sme dostali v klasických pohároch, k latte aj tanierik s keksíkom a lyžičkou. Veľmi rada pijem latte so slamky, škoda že ju k tomu nedali.

Latte nebolo zlé, ale pila som už aj lepšie. Bolo také slabučké, ledva som cítila dajakú chuť kávy, karamel som tam ani necítila, možno trošku ale to možno preto že som vedela že je to karamelové, tak si si už domýšľala.

Horšie to bolo pri Espresse. Mala ho kamarátka, tak som sa jej spýtala aká je spokojná a ona že vôbec. Pýtala si mlieko, ktoré ani nedostala k Espressu. A druhá vec čo jej vadila bolo, že nedostala ku káve vodu. Toto by nahnevalo aj mňa. Nerozumiem prečo ku káve niektoré podniky nepodávajú vodu. Alebo chcú aby sme si doplácali ešte aj za obyčajnú vodu?

Zaujímavé ale bolo, že o pár minút neskôr doniesla čašníčka 2 Espressa s mliekom aj s veľkým pohárom vody pre oboch. Náhodou som započula, keď si dvaja páni objednávali. Niet čudo, keď sme sedeli tak blízko pri sebe. Započula som, že si objednali 2 krát Espresso s mliekom. Nikto nepovedal že chce vodu ale aj tak ju dostali. Neviem teraz či na to čašníčka zabudla alebo jej bola kamarátka nesympatická. Pevne verím že to bola začiatočnícka chyba.

Inak kamarátka potvrdila, že je káva dobrá ale že pila už aj lepšiu. Vraj nebola horká a pila sa dobre.

Kaviareň ponúka značku kávy Trieste.

Po dopití sme čašníčku poprosili aby nám doniesla účet. Platili sme v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Kaviareň je nefajčiarska ale fajčiari majú možnosť vyjsť pred kaviareň, kde majú k dispozícií barové stoličky a popolníky. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia=7:30-19, So – Ne = 8:30-19.

Celkovo hodnotím kaviareň priemerne. Asi chápem aj tie nízke ceny. Nevýhodu vidím hlavne v malom priestore. Adresa: Floriánske námestie 2811/2A, 811 07 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 3, káva = 3, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň Caffe trieste  známkou 3.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Caff%C3%A9+Trieste/@48.1521853,17.1164454,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c894f21231767:0xa5d4dd4385340adb!8m2!3d48.1521853!4d17.1186341