Kaviareň Grand Wood sa otvorila minulý rok a nachádza sa v nákupnom centre Klinec, v Námestove na Hviezdoslavovom námestí. Kaviareň je umiestnená strategicky na prízemí, takže pri vstupe ju váš zrak okamžite zaregistruje.

Ako hodnotím posedenie v kaviarni Grand Wood?

Aj napriek tomu, že sa kaviareň nachádza v uzavretom priestore centra, jedna strana je celá presklená, čím majitelia dosiahli otvorenie priestoru. Nachádza sa tu 12 stolov, keďže priestor kaviarne nie je rozľahlý, stoly sú v tesnej blízkosti. Vzdialenosť medzi jednotlivými stolmi je dostatočná pre pohyb zákazníkov a personál, tak, aby mohol vykonávať svoju prácu. Pozdĺž sklenej časti kaviarne sa nachádza celistvo vytvorená sedačka, pri ktorej sa nachádza päť stolov s najmenej dvoma stoličkami. Stoličky nie sú najvhodnejšie prispôsobené na sedenie, lebo majú príliš vyhĺbenú sedaciu časť a sú nízke, keď sa zákazník posadí, má pocit, že sedí v koryte. Ak sa vám nepáči sedenie tohto typu, môžete si sadnúť k baru, ktorý je vyrobený z dreva a je doplnený barovými stoličkami.

Zakomponovaná príroda do kaviarne 

Kaviareň je prikrytá zeleným materiálom a pri pohľade nahor má zákazník kaviarne pocit, že sa nachádza pod korunou stromu, atmosféru dopĺňa zvuk tečúceho vodopádu, ktorý sa nachádza na prízemí centra. Nápad kaviarne zakomponovať prírodu do sveta betónu a skaly hodnotím pozitívne.

Rôznorodý výber z nápojov

Čo sa týka nápojového lístka obsahuje rôzne druhy kávy, horúcu mliečnu alebo bielu čokoládu, ak sa neviete rozhodnúť, na ktorú z nich máte viac chuť, máte možnosť objednať si dvoj-kombináciu mliečnej a bielej čokolády. Nápojový lístok je doplnený domácou limonádou rôznej chuti alebo inými druhmi nápojov ako je džús, minerálka alebo fresh z čerstvého ovocia a zeleniny.

Kávu tu podávajú v hand-made hrnčekoch s logom kaviarne. Tí, ktorí milujú kávu Lavazza, si ju môžu vychutnať v podobe malého ristretta, espressa, americana, cappucina, na ktorom zákazník môže nájsť najrôznejšie obrazce vytvorené čašníkmi kaviarne, v neposlednom rade sa tu nachádza latté rôznej chuti alebo zalievaná káva. Taktiež je tu možnosť kúpy kvalitného vína rôzneho druhu.

Vhodná pre rodiny s deťmi

Kaviareň sa nachádza v uzavretom priestore a vyznačuje sa tým, že predstavuje jedinú  nefajčiarsku kaviareň v tomto nákupnom centre, čo hodnotím pozitívne, lebo je vhodná aj pre rodiny s deťmi či ľudí s dýchacími ťažkosťami, či ľudí, ktorí nefajčia.

Cez zimu sa stáva Grand Wood miestom stretnutí mladých ľudí a študentov, ktorí si chcú spríjemniť svoj čas po dlhom a náročnom dni v práci alebo v škole.  Často tam stretnete mladé ženy s deťmi či staršie dámy, ktoré sa rozhodli stráviť svoj deň nakupovaním a tu sa rozhodli oddýchnuť si.

Občerstvenie musí byť!

V ponuke kaviarne nájdete aj raňajkové menu, ktoré pozostáva z domácej ľadovej kávy alebo kávy podľa vášho výberu  a croissantu.

Atraktívny vstup do kaviarne

Vstup do kaviarne spestruje tabuľa s rôznymi nápismi, ktoré vždy upútajú pozornosť okoloidúcich a z potencionálnych zákazníkov sa často stanú zákazníci. Keď som sa ja rozhodovala či si vychutnám kávu v tejto kaviarni, presvedčil ma nápis toho dňa, ktorý sa niesol v duchu:  „Bez kávy nie sú rána ránami.

Taktiež tu je možnosť vybrať si nápoj z rôznych sezónnych nápojových lístkov, ako napríklad Vínna karta alebo počas zimy Teplé limonády.

Ak máte maškrtný jazýček, môžete si vybrať z viacerých druhov sladkých ponúk. V lete je obľúbenou maškrtou zmrzlina, avšak máte na výber aj banán v čokoláde so šľahačkou, waffle, či rôzne druhy raw koláčov.  Ak by ste boli hladný môžete si pochutnať na paninách.

Okoloidúci sa môžu zastaviť na Coffee to go a pokračovať vo svojom uponáhľanom živote.

Rýchla obsluha 

Personál tejto kaviarne pôsobí príjemne a aj napriek tomu, že cez leto sa tam nachádza jedna čašníčka na 12 stolov, nenechá čakať ani jedného zákazníka na jeho kávu.

Aké je moje hodnotenie kaviarne? 

Okrem tesného priestoru, veľkého počtu stolov, uponáhľanosť života odrážajúceho sa na tejto kaviarni a jej zákazníkoch, ju hodnotím pozitívne a odporúčam sa zastaviť na kávičku alebo iný tekutý nápoj podľa vášho výberu, a tak sa na chvíľku zastaviť a vychutnať si okrem kávy aj moment prítomného okamžiku.

Link na adresu tejto kaviarne: http://namestovo.info/grand-wood-caffe/

Link na Facebook page: https://www.facebook.com/grandwoodcaffe/?fref=ts