Počas našich potuliek karlovarským krajom sme navštívili Františkovy Lázně. Kúpeľné mestečko Františkovy Lázně nájdete v okrese Cheb. Františkovy Lázně boli založené v roku 1793. Toto malé kúpeľné mesto si zachovalo atmosféru zo začiatku 20. storočia. V okolí kúpeľov sa nachádzajú lesy a krásne parky, vďaka čomu sa Františkovy Lázně nazývajú „Zelená perla Chebska“. Nájdete tam až 22 minerálnych prameňov, ktoré sa pre vysoký obsah oxidu uhličitého volajú kyselky. Najznámejšie sú Glauberovy pramene. Korzovali sme týmto kúpeľným mestečkom, v hudobnom pavilóne sa práve konal koncert, ochutnali sme z ich liečivých prameňov, pochutnali sme si na kúpeľnej oplátke a nakoniec sme dostali chuť na kávičku.

Na Jiráskovej ulici sme objavili originálnu kaviareň Café Illusion History. Táto kaviareň bola vybudovaná v roku 2010. Svojou podobou a atmosférou Café Illusion History pripomína obdobie konca 19. a začiatku 20. storočia. Vtedy doba nebola ešte tak uponáhľaná a ľudia mali čas posedieť si so svojimi blízkymi a priateľmi pri dobrej káve alebo poháriku vína. Poďme spoločne nazrieť do tejto originálnej kaviarničky. Kaviareň Café Illusion History sa ukrýva v krásnej historickej budove so žltou fasádou. Café Illusion History je miesto, kde človek nadobúda pocit, že sa zastavil čas. Kaviareň je členená na viac miestností a disponuje aj letnou terasou. V kaviarni nájdete nespočetné množstvo dobových a starodávnych predmetov, akými sú rôzne hudobné nástroje, gramofón, kachle, žehličky, telefón, mlynčeky, obrazy, sošky a veľa iného. V kaviarni je použitý čierny nábytok, čo v kombinácii so starodávnymi dekoráciami vyzerá veľmi vkusne.

Počas našej návštevy boli vnútorné priestory kaviarne úplne prázdne. Na letnej terase ale posedávalo zopár ľudí. Interiér kaviarne ma natoľko uchvátil, že sme zostali sedieť vo vnútri, aby som si priestor mohla popozerať. Nakoľko obľubujem históriu a všetko s ňou súvisiace. Objednali sme si cappuccino v hodnote 65Kč. Pripravujú kávu značky. Eilles EILLES Gourmet Café sa už od roku 1873 zaraďuje medzi tradičné značky v Nemecku. Zaujímavosťou je, že najznámejším milovníkom kávy Eilles bol bavorský kráľ Ľudovít II., ktorý ju povýšil na uprednostňovanú dvornú kávu. Takže usudzujem, že káva Eilles sa do tohto historického prostredia dokonalo hodí. Cappuccino bolo servírované v bielej šálke s modrým nápisom Eilles, čo pôsobilo veľmi elegantne. V Café Illusion History ponúkajú rôzne nealkoholické nápoje, mliečne kokteily, čaje, horúcu čokoládu, limonády, ale tiež pivo, víno, aperitívy, destiláty. Najhlavnejším produktom je tu samozrejme káva. Kaviarne spravidla mávajú na výber niekoľko druhov kávy. V tejto kaviarni sa zameriavajú predovšetkým na medzinárodnú kuchyňu. Z jedálneho lístka si môžete objednať napríklad syrové misy, toasty, polievky, steaky, ryby, cestoviny, šaláty, teplé dezerty, zákusky a veľa iného. Špecialitou podniku je tatársky biftek. V Café Illusion History sa mi skutočne veľmi páčilo. Mimochodom, majú aj ďalšiu prevádzku s názvom Sadová Kavárna, ktorá sa nachádza v kúpeľnom parku v historickej časti Františkových Lázní. V letných mesiacoch ponúkajú posedenie na letnej terase v kúpeľnom parku pri počúvaní kolonádových koncertov. Takže ak sa niekedy zatúlate do spomínaných kúpeľov, už viete, kam môžete zájsť na šálku skvelej kávy. Záleží len na vás, či dávate prednosť histórii alebo radšej uprednostníte posedenie pri príjemnej hudbe.

Adresa: Jiráskova 18, 351 01 Františkovy Lázně, Česko

Otváracie hodiny: Po – Pia: 11 – 22, So: 10 – 22, Ne: 10 – 18

Café Illusion History hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Café Illusion History celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a0f1248c5ab889%3A0x61ca78a91a02779f!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPrih8qRj-ptSIDt6n7jkpslMsg5ztWU_JlZN8N%3Dw324-h160-k-no!5shistory%20cafe%20franti%C5%A1kovy%20lazne%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPrih8qRj-ptSIDt6n7jkpslMsg5ztWU_JlZN8N&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjs9Z32_pXsAhUH6aQKHcfrDYAQoiowE3oECBQQAw