Dnes by som vás rada zobrala na jedno miesto, ktoré som objavila pomerne nedávno. Pritom obchodný dom Korzo tu je už niekoľko rokov. Vždy som išla okolo, ale nejako som sa nezastavila. Z jedného dôvodu – vždy mali plno. A to ma odradzovalo, lebo sa mi nechcelo čakať. Ale podarilo sa mi teraz vymáknuť ten správny čas, kedy bol aspoň jeden stôl voľný, tak sme tam išli. A ako sa nám páčilo? Tak to už si povieme nižšie v článku.

Prostredie kaviarne je podľa mňa veľmi príjemné. Ono je tam celkovo dobrá atmosféra, takže sa tam budete cítiť úplne v pohode a príjemné. Zariadenie kaviarne je veľmi moderné a pohodlné. Máte na výber z niekoľkých možností – chcete sedieť na gauči? Môžete. Vyhovuje vám viac drevo a tvrdšie sedenie? Môžete. Rovnako tak môžete aj sedieť v pohodlných kreslách či na takom vyššom mieste (to je skôr pre mladých). Pre deti tu nie je nejaká možnosť. V lete je otvorená terasa, tak jedine tam. Nachádza sa to ale pri rieke, takže opatrne a v strehu. Všetko je zladené do modrej farby, dreva. Veľmi sa mi to páči a nečudujem sa, že je stále plno.

Obsluha bola veľmi milá. Snažila sa nám aj pomôcť. Nás obsluhovali dve slečny. Boli milé, vysmiate. Dokopy tam dve dievčatá behali, dve chystali objednávky a ďalšie behala, keď ste chceli platiť. Všetko im krásne klapalo a na objednávku ste teda nečakali dlho. A to bola plná kaviareň ako vždy. Ale mali vytvorený super systém, ktorý teda spravil to, že na našu objednávku sme čakali asi 10 minút. A to sme si objednali niekoľko vecí a nie iba kávy. Takže palec hore!

Ponuka kaviarne je dosť veľká. Teraz v zime majú aj horúce nápoje, limonády, drinky. Rovnako tak nájdete aj alko či nealko. Pre deti aj klasické limonády, džúsy. Môžete mať aj čaj či kávu. Ponuka kávy bola dosť veľká a mohli ste si dať aj napríklad Írsku kávu, ktorá je s alkoholom. Skutočne ste si mali z čoho vybrať. A tak aj toto hodnotíme veľmi kladne.

Káva – tak my sme si dali klasickú Viedenskú kávu a potom aj klasické capuccino. Viedenská káva bola dobrá, no mali sme aj lepšiu. Nebola dosť silná. A šľahačka bola výborná. Capuccino nám veľmi chutilo. Pena bola geniálna, hustá a aj káva bola fakt horká. Bola výborná.

Cena nie je vôbec predražená na to, že sme v obchodnom centre. Káva stojí okolo 2 euro, max tri. Záleží akú si dáte. Celkovo tie ceny tam nie sú nejaké vysoké. Ak by ste si dali napríklad zákusok, tak ten stoji okolo troch euro. Takže podľa mňa v pohode ceny. Taký priemer.

Celkové hodnotenie je teda dosť pozitívne. Prostredie a obsluha určite u mňa na jednotku s hviezdičkou a vôbec sa nečudujem, že tam je stále plno. Ponuka, káva tiež na jednotku. Takže ja som veľmi spokojná a môžem vám tento podnik iba odporučiť.

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Fine+caf%C3%A9/@48.7801554,18.6055073,17z/data=!4m5!3m4!1s0x4714dd3e6e4a8355:0x983d427578ba30a6!8m2!3d48.7801519!4d18.607696 OC Korzo – prvé poschodie.