Dnes vás zoberiem teda do Prievidze. Opäť. Tentokrát do Korza. Korzo je typické obchodné centrum. A teda aj tu sa nachádza množstvo kaviarní. Dobre, len niekoľko, ale stále je to viac na jednom mieste. A ja vás dnes zoberiem do takej netypickej kaviarne – do pekárne PPC. Je to dosť netypické a teda poďme sa spolu na to pozrieť.

Prostredie kaviarne je rušné. Ono predstavte si klasickú prevádzku, k tomu pridajte terasu, ktorá sa nachádza priamo v uličke v obchodnom centre. Nenájdete tam zrovna pokoj. Stále okolo vás niekto behá a stále máte ruch. Zariadenie je ale modernejšie, pohodlné. Tam nemám čo vytknúť.

Obsluha – tak tu to záleží od toho, koho chytíte. Ak tam nájdete staršie pani, tak to sa pripravte na otrávený deň. A to nie som vôbec zlá. Ale ak tam nájdete mladšie slečny, ktoré sú tam častejšie, tak to je iná reč. Tie sú veľmi milé, poradia. Možno vám zlepšia aj deň.

Ponuka je dosť veľká. Sme v pekárni, takže ponuka koláčov je skutočne veľká. Rovnako tak majú aj skvelé zákusky. Tie nájdete tiež v bohatej ponuke. Potom samozrejme nealko pre deti v podobe džúsikov. Rovnako tak ďalšie nealko. Sladkosti, ktoré nájdete klasicky v obchode ako horálky a podobne. Nájdete tam aj alko. Káva je v ponuke taká priemerná. Je tam na výber z klasických druhov, majú aj ochutené verzie. My sme si dali expresso a klasickú zalievanú kávu.

Káva bola dobrá. Expresoo bolo výborné. Dostanete k tomu cukor, koláčik a vodu. Taká klasika. Ale ako ja som spokojná. Chuťovo to bolo skutočne dobré a silné, čo sme vtedy potrebovali. Ale je veľmi milé, že dostanete kokosovú guľu namiesto klasického koláčika, resp. keksíka. Rovnako tak cukor je biely, aj hnedý.

Cena je úplne pohode. Rovnaká ako všade a možno miestami aj lacnejšia. Či už sa jedná o jedlo alebo drinky či kávu konkrétne. Naša káva stála okolo 2 euro. Posedeli sme si a bolo dobre. Akože celkovo tie koláče nie sú nejaké veľké. Takže by som sa vôbec toho nebála. Ani záusky nebývajú nejako predražené.

Celkové hodnotenie kaviarne je teda pozitívne. Nemám jej čo vytknúť. Ponuka je vysoká, dobrá. Takže jednotka jasná. Obsluha – tam je to o šťastí, ale tak dávam dvojku. Keďže som ja mala skúsenosť aj s tými staršími ľuďmi, ktorú nemajú zrovna nikdy náladu na dobrý deň. Ponuka a samotná káva bola veľmi dobrá, takže jednotku. A za to okolo – ako cukor, koláčik dávam aj  hviezdičku, lebo všade máme klasiky keksíky a podobne. Aspoň u nás tu. A teda celkové hodnotenie je kladné. Prostredie môže pôsobiť veľmi chaoticky a nestálo, rušne. Ale mne to osobne veľmi nevadí, akže by som sa toho vôbec nebála. A teda aj za prostredie dávam jednotku. Aj keď – to je veľmi subjektívne, lebo často záleží práve na danej osobnosti, čo preferujete. Celkové hodnotenie je teda na jednotku… ja osobne nemám výlučne čo vytknúť a môžem vám toto zariadenie odporučiť.

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/PPC+-+Prievidzsk%C3%A9+pek%C3%A1rne+a+cukr%C3%A1rne/@48.7800149,18.6059567,17z/data=!4m8!1m2!2m1!1sPPC+korzo+prievidza+!3m4!1s0x4714dcdd7d39028d:0x5b2a5afee3c1f18a!8m2!3d48.77991!4d18.6077634