Dlho som premýšľala či túto recenziu poslať, napísať alebo nie. Ale potom som si povedala, že prečo nie. Veď je to skúsenosť a o to tam predsa ide. My sme si teraz v lete spravili taký menší výlet do hôr. Chceli sme pozrieť Nízke Tatry a počas nášho roadtripu sme sa zastavili aj v Jasnej. Išli sme pozrieť chopok, prostredie a celkovo Jasnú ako takú. To, že či sa nám páčilo alebo nie – tak to je teraz nepodstatné. Ide o kávu a jedlo zároveň. My sme si po celom dni povedali, že by sme sa chceli najesť. Neuspeli sme. Museli sme behať po hoteloch, kým sme niečo našli. Ale tak to by ani nevadilo. Priamo pod Chopkom, dole pri lanovke sa nachádza jedna kaviareň, reštaurácia (na jedlo tam robia v lete iba paniny za 6 euro a nič tam nemáte). Dali sme si teda viedenskú kávu. Veď prečo nie – aspoň budeme mať niečo sladké. Veď šľahačka. No veď uvidíte nižšie ako sme skončili… Ale prezradím vám, že sme odchádzali celkom smutní.

Obsluha – tak tam nás obsluhoval nejaký chlapec, ktorý bol milý. Obslúžil nás, pomohol nám vybrať. Mali tam aj cenníky, ktoré nám hneď ale aj zobral, keď sme mu povedali, čo presne chceme, preto nie sú ani na fotke. Bol celkom rýchly, takže pohode. Trvalo mu to pár minút všetko doniesť.

Prostredie je krásne. Veď sme v Nízkych Tatrách. My sme si sadli k oknu, takže sme mali výhľad na jazero a okolité kopce, čo bolo pekné. Mne sa to páčilo. Vo vnútri kaviareň bola tiež veľmi dobrá, krásne zariadená. Bar veľký. Takže v zime to musí byť super. Teraz v lete bolo dosť málo ľudí. A navyše, vonku je aj terasa, takže koho nezaujímajú jazerá, tak sa môže pozerať na stromy a vrchy. Máte na výber!

Káva a ceny. Tak tu je tá cena trošku drahšie ako normálne, no nie moc. Stále sme za viedenskú kávu platili tri eurá. Teda za kávu. Skôr za šľahačku. Doniesli nám pohár na capuccino skôr, kde bolo plno šľahačky a káva bola úplne dole, možno tak deci? Ani to nie. Naozaj málo kávy, ani tá šľahačka sa nemala v čom topiť. Ale šľahačka bola dobrá!

Ponuka je tam dosť veľká, čo sa týka drinkov. Kávy máte tiež rôzne na výber. My sme si mysleli, že nám donesú klasickú viedenskú kávu, ktorá býva fakt veľká. Ale tak nestalo sa. Treba si dávať pozor asi na výber. Alebo to ten brigádnik doplietol. Všetko je možné. Slané a sladké tiež nájdete v ponuke.

Celkové hodnotenie tejto kaviarne je také dvojaké. Ako na jednej strane bolo tam príjemne, krásne výhľady, ale tá káva? Tá nič moc. Takže tomu dávam trojku. Obsluha bola dobrá, rýchla a nápomocná, takže tomu dávam jednotku. Prostredie, tak to je jednotka s hviezdičkou a ponuka kaviarne to je tak na dvojku, je tu čo zlepšovať. Nabudúce keď budem v Jasnej, tak skúsim radšej niečo iné… Dobré ešte je aj to, že ak sedíte vonku, tak vidíte na deti, ktoré tam majú množstvo atrakcii, takže sa nenudia.

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Ly%C5%BEiarske+stredisko+Jasn%C3%A1/@49.870695,18.2303908,8z/data=!4m8!1m2!2m1!1sjasna+!3m4!1s0x4715766b42d86dd9:0x5804187d1f5c16a7!8m2!3d48.9705618!4d19.5845362 hneď pod Chopkom, dole pri vlekoch.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokCHOCO KAVIAREŇ V MARTINE
Ďalší článokCATHEDRAL CAFE KOŠICE