Unikátna lokalita

Po dobrom obede v Pálffy reštaurácii sme sa rozhodli, že si zájdeme ešte na jednu  kávu a náhodou sme objavili Captain Drakes Pub na brehu rieky. Captain Drakes Pub v Győri je umiestnený v centre mesta naproti malebnému Biskupskému hradu. Máloktoré mesto v Maďarsku môže byť hrdé na svoj idylický ostrovček uprostred mestského centra, ale Győr veru môže. Radó ostrov, obklopený riekou Rába, predstavuje pokladnicu pre milovníkov histórie, majestátnych stromov a parkovej zelene.

Námornícky dizajn

Reštaurácia pozostáva z týchto priestorov: terasa, hlavná reštauračná časť, samostatná miestnosť pre privátne podujatia alebo skupiny, lenivý salónik pre pohodové posedenie a wine & dine sekcia, kde si môžete vychutnať víno s jedlom. Reštauračná časť Captain Drake’s pubu má námorný dekor, kde by prvky mohli pripomínať vnútro lode s použitím drevených obkladov, lodičkového príslušenstva a dekorácií. Nábytok je robustný s drevenými stolmi a kreslami, ktoré sú vhodné pre štýlové a príjemné posedenie. Atmosféra je zameraná na pohodlné stravovanie v štýle starej lode alebo námornej krčmy, čo poskytuje unikátny zážitok z jedla a pitia. Terasa je zariadená moderným záhradným nábytkom s pohodlnými stoličkami a stolmi pre hostí. Na zabezpečenie tieňa sú k dispozícii slnečníky. Z terasy sa naskytuje príjemný výhľad na okolitú krajinu. Ubytovanie Arany Szarvas Fogadó je vysoko hodnotené. Medzi vybavenie patrí súkromné parkovisko, bezplatné Wi-Fi, reštaurácia, nefajčiarske izby, recepcia otvorená 24 hodín denne. Výhodná lokalita je hlavným lákadlom pre turistov aj miestnych. Zabezpečuje pohodlie blízko dôležitých miest ako termálne kúpele Rába Quelle a významné pamiatky, ktoré sú všetky v pešej dostupnosti do 5-7 minút.

Rozmanitá ponuka

Na nápojovom lístku nájdete široký výber rôznych druhov nápojov. V ponuke je čapované a fľaškové pivo vrátane nealkoholických variant. Ďalej majú na výber z miešaných kokteilov. Okrem toho nájdete rozsiahlu ponuku tvrdého alkoholu vrátane vodky, rumu, whisky, tequily a likérova, samozrejme, nechýbajú ani nealkoholické možnosti ako rôzne druhy kávy, čajov, nealkoholických kokteilov a limonád. Čo sa týka kávy, majú klasické ristretto, espresso, a macchiato, dvojité espresso pre silnejší zážitok, ako aj kávu s príchuťou, napríklad vanilková alebo s karamelom. Ak máte radi kávu s mliekom, ponúkajú aj cappuccino, latté macchiato a pre chladnejšie dni ponúkajú horúcu čokoládu. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať niečo sladké, je na výber aj affogato, čo je zmrzlina zalievaná espressom. Na jedálnom lístku nájdete širokú paletu jedál, vrátane grilovaných špecialít, šťavnatých steakov, tradičných maďarských jedál ako guláš, rôzne druhy cestovín a šalátov a tiež nechýbajú morské plody. Ak máte chuť na niečo lahodné na záver, ponúkajú aj dezerty. Môžete si vybrať z klasických i moderných jedál, všetko pripravené z čerstvých surovín. Objednali sme si cappuccino. Cappuccino bolo servírované v charakteristických modrých šálkach značky Costa Coffee, ktorá je známa svojimi kvalitnými kávovými zmesami a patrí medzi populárne kaviarne po celom svete. Costa Coffee je známa svojím zameraním na udržateľnosť a kvalitu, čo sa odráža v ich starostlivo vyberaných kávových zrnách a zodpovedných obchodných praktikách. Káva z tejto značky je známa svojou bohatou chuťou a kvalitnou prípravou, čo zvyčajne zaisťuje konzistentne dobrý kávový zážitok. Pohľad z nášho sedenia ponúkal relaxačný výhľad na rieku a okolitú prírodu, čo pridávalo na zážitku z pitia kávy.

Adresa: Győr, 9025 Maďarsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po: 11:30 – 14, Ut: Zatvorené, St – Štv 18 – 21, Pia: 18 – 23, So: 11:30 – 23, Ne: 11:30 – 17

Captain Drakes Pub hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1-

Captain Drakes Pub celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Captain+Drakes+Pub+v+Gy%C5%91ri&oq=Captain+Drakes+Pub+v+Gy%C5%91ri&aqs=chrome..69i57j33i160l2.1530j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8