Zastávka v Győri

Győr, maďarské mesto, kde sa história preplieta s modernou dobou, je destináciou, ktorá svojou jedinečnou atmosférou láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Svojimi malebnými uličkami, impozantnými barokovými stavbami a bohatým kultúrnym dianím vytvára Győr neopakovateľný dojem, ktorý si zaslúži byť objavený. Počas našej návštevy Győru sme neodolali prechádzke jeho historickým centrom, kde každá budova, každé námestie rozpráva pekný príbeh. Jedinečným zážitkom našej cesty bolo objavenie reštaurácie Pálffy, skvostu győrskej kulinárskej scény, známej svojou vynikajúcou kuchyňou a atmosférou, ktorá odzrkadľuje ducha mesta. Táto reštaurácia, rok čo rok označovaná za najlepšiu, je nielen kulinárskym, ale aj spoločenským centrom mesta, miestom stretávania sa a života komunity. Práve tu sme zašli na obed a šálku kávy.

Útulnosť a pohoda

Vnútorný priestor, kde sme sedeli, má príjemný a teplý nádych. Je zariadený v klasickom štýle s drevenými stolmi a stoličkami s ratanovým tkaním. Pohodlné sedenie pozdĺž stien je očalúnené v šedej látke, čo dodáva priestoru moderný akcent. Na stenách visia obrázky a fotografie, ktoré pridávajú k charakteru interiéru. Nad každým stolom sa týči lampička so žltým tienidlom, poskytujúc intímne osvetlenie. Celková atmosféra miestnosti pozýva k dlhšiemu posedeniu. Vonkajší priestor reštaurácie plynule prechádza na rušné námestie, kde pod slnečníkmi na terase môžu hostia pozorovať pulzujúci život mesta a užívať si svoje jedlo na čerstvom vzduchu. Zážitok z jedla sa tým len umocňuje a stáva sa neoddeliteľnou súčasťou návštevy tohto maďarského mesta.

Kde sa győrská kuchyňa stretáva s eleganciou

V reštaurácii ponúkajú široký sortiment jedál a nápojov, autentické zmrzlinové špeciality a exkluzívne zmrzlinové poháre. Ponúkajú studené predjedlá, polievky, teplé predjedlá, šaláty, cestoviny, ryby, hlavné jedlá, pizze, dezerty, limonády, alkoholické, nealkoholické a kávové nápoje. K obedu sme si dali espresso a tradičnú pizzu, ktorá bola majstrovským dielom, perfektne skĺbená s lokálnymi chuťami a ingredienciami. Espresso bolo podávané v bielej šálke na tanieri s logom značky Tostini Caffè, ktorá je talianskou kávovou značkou známou svojou kvalitou a tradičnou praženou kávou. K šálke espresso pridávajú malú čokoládu a cukor, čo podtrhuje taliansku tradíciu doplniť kávu sladkým pokušením. Servírovanie na lesklom striebornom podnose pridáva na elegancii a zvýrazňuje kvalitný zážitok z pitia kávy. Náš pobyt v Győri a návšteva reštaurácie Pálffy bola viac než len obyčajným obedom, bola to cesta plná zážitkov, chutí a vôní, ktorá nám ostane v pamäti ešte dlho.

Adresa: Győr, Jedlik Ányos u. 19, 9022 Maďarsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 –

Pálffy Étterem hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Pálffy Étterem celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=P%C3%A1lffy+%C3%89tterem+v+Gy%C5%91ri&oq=P%C3%A1lffy+%C3%89tterem++v+Gy%C5%91ri&aqs=chrome..69i57j33i160l2.1199j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8