Caffe Revoria je kaviareň nachádzajúca sa v centre Košíc. Najväčším lákadlom a motiváciou k návšteve bola ponuka vegánskych a iných alternatív, ktoré by ju mali odlišovať od konkurentov.

Bez ladu a skladu

Pekné logo kaviarne a jej pútač vo mne vyvolali očakávania estetického zážitku, došlo však ku sklamaniu. Nábytok je nesúrodý a nekompaktný, detaily netvoria celok a jednotlivé komponenty „neťahajú za ten istý koniec lana“. Mieša sa tu štýl klasicizmu s retro prvkami 50. rokov. Myslím si, že pôvodný záujem bol viac zameraný na ten šľachtický luxus 18. storočia, idea však ostala niekde na pol cesty a zmiešala sa so štýlom „à la IKEA“. Biele steny a svetlé dlaždice na zemi pôsobia priveľmi chladne. V priestore sa nachádza takisto kopa novín a časopisov, ktoré vytvárajú akurát tak chaos a dodávajú pocit neporiadku. Celkový dojem je neútulný.

Rád by som poukázal na faux-pas, akými sú – rozrastrované tapety na toaletách, odlepujúce sa tapety, blikajúce žiarovky, opadaná omietka alebo neodlepené výrobné nálepky z nábytku. Dámske toalety boli úplne odstavené, pánske sa nedali zamknúť.

Nesúď knihu podľa obalu

Po mojom počiatočnom sklamaní z interiéru som už od kávy zázraky neočakával, ostal som ale príjemne prekvapený. Pekne po poriadku, ako som už povedal v úvode, kaviareň sme vybrali kvôli výberu alternatív pre alternatívnych ľudí. Ponuka obsahovala okrem klasík aj cappuccino s kokosovým či mandľovým mliekom, čo ocenia hlavne vegáni a ľudia intolerantní na laktózu. Čakankové cappuccino (ktoré sme ochutnali) je zas príjemnou náhradou pre tých, ktorí na kofeín nereagujú dobre, alebo len chcú „kávu bez kávy“. Na vegánov sa myslí aj pri výbere zákuskov. Rád by som spomenul ceny káv, ktoré sú veľmi student-friendly (inými slovami – prekvapivo lacné).

Objednali sme si espresso lungo s mliekom a čakankové cappuccino. Espresso bolo už na pohľad tak 10x atraktívnejšie ako celá kaviareň, takisto naservírovanie bolo príjemné. Chuť ma priam zarazila – jednalo sa o jednu z najlepších káv typu espresso, akú som ochutnal. Perfektná harmónia medzi kávovou a čokoládovou chuťou. Ani stopy po kyslosti alebo horkosti, či už v aróme, alebo chuti. Značka kávy: Agust

Prejdime na našu čakanku. Pena bola pekná a stredne hustá. Po ochutnaní dominovala chuť mlieka s bylinkovým akcentom, kávu to veľmi nepripomínalo. Aróma, ktorá v ústach následne ostala bola ako po bylinkovom čaji. Veru zvláštne spojenie, ktoré mňa osobne veľmi nenadchlo. Netvrdím, že išlo o nekvalitný produkt, je to skôr záležitosť vkusu a preferencie chuti.

Haló, obsluha

Keď sme prišli, boli sme v kaviarni jediní a časom sa počet návštevníkov nejak nezvyšoval. Napriek tomu sme pre čašníčku asi nepredstavovali veľmi významnú zmenu, keďže väčšinu času venovala radšej svojmu telefónu. Na to, že podnik zíval prázdnotou mi príde neadekvátne, že sme museli dlho čakať pri pulte, aby sme zaplatili (nehovoriac o tom, že účet k nám na stôl automaticky neprišiel). Pochvala však patrí žene, o ktorej som usúdil, že je majiteľka. Keď sa pristavila pri našom stole, pôsobila veľmi milo a elegantne, podala nám skvelé informácie o ich káve a o mieste, kde si ju môžeme kúpiť.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 1,5/5
  • Káva: 5/5
  • Personál: 3/5 (+ za majiteľku)
  • Celkovo: 3/5

Caffe Revoria má pekný názov, skvelý výber a chuť káv, strategickú pozíciu, úžasné ceny, kde je však problém? Interiér si vyžaduje prerábku a nehovorím to len ako esteticky neuspokojený zákazník,  isté „defekty“ potrebujú opravy, inak to tu ostane ošumelé. Nechal by som si na ich mieste poradiť od nejakého dizajnéra alebo nadaného človeka v oblasti zariaďovania, aby celý priestor zjednotil a zútulnil. Čo sa personálu týka, vymenil by som ho za nejaký lepšie motivovaný. Caffe Revoria skrýva potenciál a prajem jej, aby ho čím skôr uplatnila. Kaviareň odporúčam študentom, alebo ľuďom, ktorí chcú za málo peňazí veľa muziky. Vzhľadom na slabú konkurenciu v danej oblasti je moje odporúčanie namierené aj vegánom a ľuďom s rôznymi intoleranciami.

 

Caffe Revoria

Mäsiarska 430/8, 040 01 Košice

https://www.google.sk/maps?q=caffe+revoria&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwj_16uoifPYAhURa1AKHXdFBrkQ_AUICygC