Očarujúce Keszthely

Navštívili sme Keszthely, krásne mesto na brehoch Balatonu v Maďarsku, ktoré je vďaka svojej bohatej histórii a kultúrnym pamiatkam často vyhľadávaným miestom pre turistov z celého sveta. Návštevníci môžu obdivovať krásu kaštieľa Helikon, ktorý patrí medzi najkrajšie stavby v Maďarsku. Hlavným lákadlom pre návštevníkov je, bezpochyby, práve spomínaný Helikon kaštieľ, rozprávkový barokový palác obklopený rozsiahlymi anglickými záhradami, ktorý bol kedysi rezidenciou slávneho rodu Festetics. Keszthely ponúka aj vynikajúce príležitosti pre odpočinok a rekreáciu. Jeho zelené pláže sú ideálnym miestom na relaxáciu a kúpanie počas teplých letných mesiacov. Promenáda pozdĺž jazera je obľúbeným miestom na prechádzky, kde si môžete vychutnať krásny výhľad na jazero a okolité hory a nasávať tak energiu z tejto idylickej scenérie.

Srdečný prístav pre každého

Po návšteve pláží Keszthely sme zašli na šálku voňavej kávy do kaviarne Móló. Kaviareň sa nachádza v prístave na konci móla. Kaviareň Móló sa otvára do prístavnej scény, kde môžete v ústraní sledovať, ako člny tancujú na rytmus vôd Balatonu. Súčasne sa môžete kochať neopakovateľnou panorámou rozľahlého jazera. Takto môžete z výšky pozorovať prichádzajúce a odchádzajúce lode. Keď vstúpite dovnútra kaviarne, privíta vás útulný interiér, kde vyniká kvalitné drevené vybavenie, jemne ladené farby a príjemné osvetlenie. Usadili sme sa na letnej terase. Práve terasa priťahuje pohľady a srdcia návštevníkov. Ratanový nábytok pridáva exteriéru prírodný nádych a zároveň ponúka pohodlie, v ktorom sa môžete oddávať nielen kávovým požitkom, ale aj výhľadom, ktoré ponúka okolie. Hnedá dlažba pod nohami zdôrazňuje zemitú pohodu a spolu s oplotením, ktoré zvyšuje bezpečnosť, dodáva miestu príjemný pocit.

Chuťový zážitok od Costa Coffee

V ponukovom lístku nechýbajú rôzne drinky, limonády, miešané nealkoholické a alkoholické nápoje, kávy, dezerty, zákusky, rôzne pečivo a drobné pochutiny. Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino. Neprehliadnuteľným prvkom je podávaná káva značky Costa Coffee. Cappuccino bolo servírované v typickej bielej šálke s logom Costa, na povrchu s dokonalou kresbou z mliečnej peny, čo svedčí o zručnosti baristu. Káva sa vyznačuje bohatou a aromatickou chuťou, ktorá poteší každého milovníka kávy. Prístup personálu bol priateľský.

Slnko, káva a pohoda

Pofukoval jemný vetrík, slnko pomaly strácalo na svojej intenzite a my sme si s myšlienkami rozptýlenými na všetky svetové strany vychutnávali svoje cappuccino. Café Móló predstavuje viac než len bežnú kaviareň; je to priestor, kde si každý môže nájsť kúsok svojej duše. Či už túžite po chvíli relaxu so šálkou výbornej kávy alebo si prajete vychutnať relax na brehu najväčšieho jazera v Strednej Európe, Café Móló vás vždy srdečne privíta.

Adresa: Keszthely, Kikötő, 8360 Maďarsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 10 – 17

Café Móló hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Café Móló celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Cafe+M%C3%B3l%C3%B3+v+Keszthely&oq=Cafe+M%C3%B3l%C3%B3+v+Keszthely&aqs=chrome..69i57j0i22i30.1142j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcE9LZmg3LUtFdDBKRFpyWmdnc3NPRElsTnhfZ0tDS0JTWG1JQ2tC