Očarujúce mestečko Topolca

Predstavím vám nádherné mestečko v Maďarsku. Uprostred malebných scenérií, ktoré pripomínajú obrazy stredovekých majstrov, sa nachádza Topolca, kde história stretáva súčasnosť. Ide o mesto Topolca, ktoré je známe svojimi historickými pamiatkami a prírodnými krásami. Toto skvostné mestečko si zachovalo svoj jedinečný pôvab. Skvostom Topolce je jednoznačne pozoruhodný mlyn. Tento mlyn stojaci pri brehu rieky Malcom, je zároveň dych berúcim pripomenutím bohatej minulosti mestečka. Mlyn slúžil ako základ pre jeden z jeho najvýznamnejších hotelov. Navštívili sme daný hotel s reštauráciou, aby sme si tu mohli dopriať šálku kávy.

Spojenie pohodlia a histórie:

Hotel Gabriella & Vízimalom Étterem sa rozprestiera v malebnom prostredí na rieke Malcom. Jazero, ktoré obklopuje túto reštauráciu je tvorené vodou z rôznych prameňov, ktorá má v zime aj v lete úžasných 18 stupňov. Hotel pol postavený ešte niekedy v 19. storočí z budovy bývalého vodného mlyna. Hotel bol pomenovaný po manželke Jánosa Batsanyiho, rodáka z mesta. Reštaurácia a hotelové izby prešli v roku 2021 kompletnou rekonštrukciou. V súčasnosti ponúka hotel oddych pre 44 hostí. Dokonca v hoteli sú vítané aj domáce zvieratká. Na Hoteli je 24-hodinová recepcia. Okrem toho, že izby sú krásne, sú zariadené a klimatizované, a majú  mini chladničky a wifi. Pre svojich hostí poskytujú bezplatné parkovisko strážené bezpečnostnou kamerou. Hotel je tým pravým pre tých, ktorí hľadajú miesto na relax, objavovanie nových chutí a vytváranie nezabudnuteľných spomienok v Maďarsku.

Prostredie ako z rozprávky

Budova reštaurácie má jednoduchú, ale elegantnú architektúru s jasnými farbami a tradičnými prvkami, ako sú hrubé kamenné múry a veľké mlynské koleso, ktoré pripomínajú jej mlynársku minulosť. Terasa reštaurácie je situovaná priamo na rieke poskytujúc osviežujúci výhľad na pokojnú vodu, ktorá je zdobená jemnými vodoryskami a zrkadlí pôvab starobylých budov. Interiér reštaurácie je príkladom skutočnej estetickej harmónie. Drevené stoly a stoličky, príjemné osvetlenie a pohodlné sedenie sú ladné v teplých odtieňoch hnedej, ktoré spolu s jemnými dekoráciami vytvárajú útulnú a privítajúcu atmosféru.

Gastronomické zážitky

Hotelová reštaurácia ponúka výber pokrmov, ktoré sú pripravované z čerstvých miestnych surovín. Výber zahrňuje všetko od lahodných polievok a šťavnatých hlavných jedál až po bohaté dezerty, ktoré potešia takmer každého. Ponúkajú rôzne alkoholické, nealkoholické a kávové nápoje. V ponuke majú vína z najznámejších maďarských pivníc. Z danej ponuky sme si vybrali 2x cappuccino. Káva bola podávaná na striebornej tácke v elegantnej bielej šálke s logom spoločnosti Julius Meinls cukrom, keksíkom a pohárom vody. Ako už bolo naznačené, v reštaurácii pripravujú kávu skvelej rakúskej značky. Káva bola dobrá, personál priateľský a prostredie ako z rozprávky. Čo viac by si človek mohol želať? Sediac pri šálke voňavej kávy, sme obdivovali okolité malebné scenérie a nemali sme chuť odchádzať.

Adresa: Tapolca, Batsányi János tér 7, 8300 Maďarsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 7 – 22

Vízimalom Étterem hodnotím: personál = 2, káva = 1-, prostredie = 1

Vízimalom Étterem celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Hotel+Gabriella+%26+V%C3%ADzimalom+%C3%89tterem+v+Topolce&oq=Hotel+Gabriella+%26+V%C3%ADzimalom+%C3%89tterem+v+Topolce&aqs=chrome..69i57j0i512i546l5.1059j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=ik:CAoSLEFGMVFpcE9MckJUNy01V2EtVUVPZTB3cXlpd2szZUFoTWNVRFV0R19xRGtr