Počas dlhého čakania na priateľa v Žiline, som sa rozhodla urobiť si malú prechádzku po hlavnom námestí. Ako som z neho už smerovala k nákupnému centru Aupark, uvidela som z diaľky peknú cukráreň/kaviareň. Povedala som si, že mám aj tak veľa voľného času a k tomu som nemala ešte v ten deň ani jednu kávu, tak bolo rozhodnuté.

Exteriér kaviarne bol celý presklený a nad vchodom sa nachádzal názov podniku.

Po príchode sa personál okamžité pozdravil a usmial. Nebol to len personál, ktorý sa usmieval, ale aj krásne vyzerajúce koláče, ktoré Vám udrú do oka okamžite. Kaviareň je zväčša ladená do svetlých farieb, najčastejšie to je biela a béžová. Ponúka dostatočný počet miest na sedenie. Samotný bar je jemne vysvietený ale celkové svetlo je prírodné a prirodzené, ktoré preniká do vnútra.

Veľmi elegantné a nezvyčajné mi prídu stoličky, ktoré nemajú klasický tvar. Nad každým stolom a nachádza väčší luster, tipujem že na večerné posedenia. Tak ako zvonka, tak aj zvnútra vyzerajú veľmi dobre veľké sklenené okná naprieč celej kaviarni. Výhodou je, že vonku vidno bez problémov ale do vnútra už ťažšie. Nakoľko pri mojej návšteve krásne svietilo slniečko, tak som mala ešte aj pekný výhľad.

Rozmýšľala som, kam sa usadím aby som sa cítila čo najpohodlnejšie, ale najviac sa mi zapáčil veľký gauč. Bol síce pre viacerých ľudí, ale nakoľko kaviareň bola skoro prázdna, tak mi to neprišlo neslušné.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol v biele farbe s kombináciou hnedej a ružovej, nakoľko sa táto farebná kombinácia nachádza aj na logu podniku. Kaviareň ponúka rôzne druhy nápojov od káv, čajov, čokolády až po limonády. Samozrejme som obrátila stranu rovno na ponuku káv. Hneď na začiatku bolo uvedené, koľko gramov kávy sa používa do každej káva značka kávy. Veľmi chválim a páči sa mi, že majú uvedenú značku kávy. Veľa podnikov na toto zabúda a niekedy sa značka nenachádza ani na šálke. Pre kávičkárov je veľmi dôležité vedieť, o akú kávu ide.

Ponuka káv sa mi taktiež veľmi páčila. Každý typ kávy bol samostatne ilustrovaný a zobrazený, koľko a čoho sa v nej nachádza. Zákazník si tak vie lepšie predstaviť o čo presne ide. Kaviareň ponúka značku kávy Verticcio od slovenských pražiarov.

Osobne som mala veľkú chuť na ľadovú kávu, ale nikde som ju nevedela nájsť. V tom prišiel personál. Na rovinu som sa opýtala, či ponúkajú vôbec ľadovú kávu. Odpoveď znela že samozrejme, tak som sa veľmi potešila. Prešla som si znova nápojový lístok, ale znova som ju tam vôbec nenašla. Možno som len prehliadla.

Každopádne, o chvíľu na to prišla moja objednávka. Už v diaľke keď som ju videla sa mi zbiehali slinky. Dostala som ju klasiky na striebornom podnose vo vysokom pohári s veľa šľahačkou, ktorú ja osobne najviac zbožňujem. Ako som si tak jedla a vychutnávala domácu šľahačku, tak som narazila na zmrzlinu. Bola lahodne vanilková a vynikajúca. Väčšinou neobľubujem v káve zmrzlinu, ale táto mi vôbec nevadila. Napokon som sa dostala k samotnej káve. Bola taktiež veľmi dobrá a lahodná. Škoda, že sa mi cukor neroztopil, ale to už je môj problém, keďže mám rada sladkú kávu. Celkovo som bola s mojim nápojom veľmi spokojná.

Po dopití mi akurát volal priateľ, tak som si pobalila svoje veci a išla som vyplatiť účet k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Je to nefajčiarska kaviareň. Otváracie hodiny sú nasledovné a to každý deň rovnaké: Po-Ne=9-20.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Je to veľká, útulná a luxusná kaviareň v centre Žiliny. Adresa: Mariánske námestie 29, 010 01 Žilina. Káva bola veľmi chutná, prostredie príjemné.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň/cukráreň Evellin veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Cukr%C3%A1re%C5%88+Evellin/@49.2231092,18.7375479,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea64a838c65:0x24ad5e926c3e181!8m2!3d49.2231092!4d18.7397366

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAdmiral Café Poprad
Ďalší článokCafé Elizabeth