Po dlhom čase som sa rozhodla, že si urobím menší výlet a poprechádzam sa v Bratislave. Nakoľko som študentka a toto je môj posledný akademický rok, tak mi prišlo vhodné aby som lepšie spoznala Bratislavu. Ako som sa tak prechádzala a spoznávala pamiatky a samotné mesto, tak som narazila na jednu kaviareň, ktorú už dlho obzerám. Veľmi dlho som sa do nej chystala ale nikdy to nevyšlo. Teraz bol ten pravý čas. Bohužiaľ, kaviareň je taká maličká, že všetky miesta boli obsadené. Tak som sa vybrala hľadať ďalšiu. Na moje prekvapenie sa pár metrov od tej nachádzala jedna kaviareň.

Exteriér ma príliš neoslovil, ale povedala som si že zatiaľ si dám jednu kávu a dovtedy sa snáď tá kaviareň, do ktorej som sa veľmi tešila vyprázdni.

Exteriér tejto kaviarne nebol veľmi lákavý. Nakoľko svietilo slnko, tak som dovnútra veľmi nevidela. Dvere boli otvorené a nad hlavným vchodom sa nachádzal veľký nápis Cafe del Via. Povedala som si, že dám tejto kaviarni šancu. A urobila som veľmi dobre.

Po príchode do kaviarne som ostala príjemne zaskočená. Na to aký ma exteriér tak interiér bol krásny. Celý interiér je obklopený tapetami, prevažne tmavých farieb, kombinácie bordovej a oranžovej a tehlami. Usadila som sa k prvému stolu od vchodu. Vonku bolo veľmi pekné počasie. Chcela som najprv nájsť kaviareň s terasou ale v tomto ročnom období ich je ešte veľmi málo. Práve preto som si sadla čo najbližšie k dverám, pretože boli otvorené a mala som aspoň pocit že som vonku.

Kaviareň ponúka dve miestnosti. Do druhej miestnosti sa dá prejsť popri baru. Kaviareň ponúka kožené sedačky hnedej farby a pár slamených stoličiek. Usadila som sa samozrejme to koženého kresla. Neviem ani opísať ten pocit. Najpohodlnejšie kreslo na svete podľa mňa.

Taktiež ma hneď oslovil bar. Neviem ani opísať jeho tvar ale bol ako z inej doby. Všade na stenách sa nachádzali staré obrazy a veľké zrkadlo. Kaviareň je presklená, čiže krásne vidno vonku. Keby som sa trošku nahla tak vidím krásne Ufo.

Celkovo je táto kaviareň trošku prečačkaná, pretože by som musela veľmi hľadať aby som našla prázdne miesto na stene a v tomto prípade mi to vôbec nevadí.

Stoly sú od seba dostatočne vzdialené, čiže nepočuť cudzie rozhovory. Kaviareň je fajčiarska, ale cigaretový dym bol minimálny. Možno aj preto, lebo tu nebolo veľa ľudí a boli otvorené dvere.

Po mojom príchode som sa pozdravila ale nepočula som žeby sa mi čašníčka odzdravila. Tesne za mnou prišli do kaviarne dvaja páni v obleku, a nim sa pozdravila dostatočne nahlas. Neviem či môj pozdrav nepočula, ale aj keby náhodou nie, tak je slušnosť sa pozdraviť.

Po usadení som si pozrela nápojový lístok, ktorý sa nachádzal na každom stole. Nápojový lístok bol vo forme notesu a bol celý čierny s bielym písmom. Jednoduchý nápojový lístok, nič extra ale hlavne bol prehľadný a ponúkal všetko, čo by mala kaviareň ponúkať.

Po pár minútach ku mne prišla čašníčka, pozdravila sa a slušne ma obslúžila. Netrvalo dlho a mala som objednávku pred sebou.

Klasicky som si objednala veľké Espresso s mliekom. Dostala som ho klasicky na striebornej tácke s kávou v bielej šálke na bielom tanieriku s mliekom a cukrom.

Kaviareň ponúka značku kávy Nespresso. Káva bola chutná, nebola horká a bola primerane silná. Presne taká káva na vychutnávanie.

Medzi tým, ako som si pila kávu prišiel čašníčke kamarát. Prisadla si k nemu, nakoľko si sadol hneď pred bar. Rozprávali sa a neraz som počula z jej strany nadávky. Osobne mi to až tak neprekážalo, nevyžadujem určite aby čašníci stáli v pozore pri bare ale bolo to trošku neslušné. Rovnako ani nebola oblečená ako čašníčka, mala klasické rifle so svetríkom. Na prvý pohľad som nevedela či je to čašníčka alebo zákazník. Na druhej strane, nezmenilo to môj pohľad na celú kaviareň.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie aj toaletu. Kaviareň je fajčiarska. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Stv = 8:30-0, Pia = 8:30-2, So = 14-2, Ne = 16-0.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Je to veľmi príjemná a útulná kaviareň. Adresa: Židovská 298/19, 811 01 Bratislava.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Cafe del Via veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Cafe+Del+Via/@48.1441998,17.1012944,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c895dadb2c8e3:0xc9a7be095e47b0d1!8m2!3d48.1441998!4d17.1034831