Konkrétne v Auparku. Áno, dnes vás zoberiem do nášho hlavného mesta. Priznám sa, že veľmi často sem nechodím. Predsa, nebývam tu, neštudujem. Ale keď už som tu, tak skončím v tejto kaviarni. Ono, aspoň keď mám cestu okolo. Podľa mňa je to jedna z najlepších zahraničných kaviarní. Costa pochádza z Londýna, Anglicko. Neviem či ste o tom vedeli. Dávajú si záležať na zložení kávy. A mne osobne ja najviac chutí. Aupark ako taký moc nemusím, ale tu sa zastavím.

dav

Jedná sa o menšiu kaviareň, ktorá nie je nejako fakt veľká – taká akurát. Nachádzajú sa nejaké sedačky so stolmi aj vo vnútri, no odporúčam si sadnúť vonku pred kaviareň. Fakt je to lepšie – jednak máte viac vzduchu a druhá výhoda je, že môžete sledovať ľudí. A to predsa baví každého, alebo som sama? Dúfam, že nie! Sedenie je inak jednoduché, nejako nie moc vyzdobené. Je tam bar, kde si objednávate, plus kde máte výklad.

Obsluha – my sme mali raz skúsenosť aj so zlou obsluhou, keď nás obsluhoval jeden chalan, ktorý mal vtedy fakt zlý deň. Ale teraz nás obsluhoval veľmi milý človek, ktorý sa iba usmieval. Bol fakt zlatý. Snažil sa nám aj pomôcť, keď sme sa na niečo pýtali. A nechali sme mu aj prepitné, keď už bol taký milý!

dav

Cena. Je to Costa. Nemôžete čakať, že vás to vyjde na jedno euro. Ale zas nie je to ani nejako predražené. Ono, naše stredné capuccino stálo 3,30e. Čo je pre niekoho dosť, pre niekoho nie. Ale musíte si uvedomiť, že môžete ísť aj do iných konkurenčných, zahraničných značiek a máte to tam aj za 5e. Záleží na tom, čo presne čakáte a čo si môžete dovoliť. Ale keď to nie je každý deň, prečo si sem tam nedopriať aj dobrú, drahšiu kávu? Niekedy aj to je potrebné.

Ponuka. Tak tá tu je dosť veľká. Je to miesto špecializované na kávu, takže máte k dispozícii neskutočný počet káv s rôznymi príchuťami, veľkosti máte tiež na výber. Takže podľa mňa si tam každý nájde aspoň niečo! A verím, že aj za dobrú cenu. Ono, kávu si môžete zobrať aj so sebou, i keď – ja si ju vždy tam vychutnávam.

nfd

Káva. My sme mali klasické Cappuccino. Stál teda 3,30e. My sme mali strednú veľkosť. Bola aj malá a veľká veľkosť – malá je moc malá a je to skôr pre tých, čo chcú niečo rýchle, krátke, no dobre na prebudenie. Veľká je moc veľká a oplatí sa dávať vtedy, keď si ju zoberiete so sebou alebo keď viete, že tam budete tri hodiny sedieť. Stredná cesta je tá najlepšia, nadarmo sa to nehovorí.

Celkového hodnotenie. Tak tu keď hodnotíme ako v škole, teda od jednotky po päťku, pričom jednotka je najlepšia, tak káva jednoznačne jednotka. Moja obľúbená káva a nedám na ňu dopustiť. Obsluha tento raz bola dobrá, no viem, že sú aj zlé dni, takže tomu dávam dvojku. A prostredie s ponukou hodnotím na jednotku, no musíte vedieť, do čoho idete. Takže celkovo hodnotím veľmi kladne, takže odporúčam…

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Costa+Coffee/@48.1329681,17.1050419,17z/data=!4m8!1m2!2m1!1sCosta+aupark+bratislava!3m4!1s0x0:0x405feac88c99cbd2!8m2!3d48.1328854!4d17.1074449