Jedinečná kaviareň na rohu Štúrovho námestia v Trenčíne láka najmä svojim vzhľadom, pretože už z diaľky vidieť, že sa jedná o historickú budovu.
Pri vstupe dovnútra priláka čerstvá vôňa kávy rozliehajúca po celom priestore priamo k stolu –
zákazník má možnosť vybrať si z boxov s masívnymi stolmi a klasickými stoličkami, pohodlnými čalunenými kreslami či sofami.

Prostredie je dekorované v tmavých drevených farbách, ktoré sú doplnené zelenými rastlinami rôznych druhov a prostredie tak spolu skvelo kontrastuje, pôsobí uvoľneným a štýlovým dojmom, čo zákazníka privádza do pohodovej nálady a v kaviarni sa cíti ako doma.

Po usadení sa je možnosť vybrať si zo širokej ponuky teplých alebo studených nápojov, prípadne horúcich čokolád pre mlsné jazýčky.
V chladnom počasí sú v ponuke rôzne bylinkové a ovocné čaje, v lete je ponuka doplnená o ľadové čaje i ovocné limonády.

V kávovej ponuke sa nachádzajú klasiky ako espresso, capuccino, latté, ale aj ich studené prevedenia, ďalej aj rôzne ochutené a šľahačkou doplnené kávy.

Pri bare majú zákazníci na výber z množstva zákuskov a dezertov, ako sú napríklad ovocné poháre, čokoládové a ovocné torty rôznych veľkostí.

V letnej sezóne kaviareň svojim zákazníkom ponúka viac ako tucet druhov zmzrlín, ktoré sú im k dispozícií v kornútku na prechádzku po námestí, alebo si možu vychutnaťzmrzlinové poháre vnútri pri možnosti schladenia sa v klimatizovanom priestore kaviarne.

Mojou dnešnou voľbou bola Viedenská káva s obrovskou kopou domácej šľahačky.

Chuť samotnej kávy bola výrazná, intenzívna, ale zároveň jemná, čo vytvorilo dokonalú vyváženosť. V kaviarni používajú druh kávy Filicori Zecchini, ktorá získala ocenenie certifikátom
“Pravé Talianske espresso”.
Šľahačka bola čerstvá, perfektne vytvarovaná na vrchu kávy, k nej boli podávané dva cukre, hnedý a biely, plus pohárik sódy. Na tácke však niečo trochu chýbalo – estetika.

Čo sa týka obsluhy, tá je veľmi rýchla a ochotná s úsmevom na tvári. Už pri príchode zákazníka osloví a pomôže pri výbere toho najlepšieho nápoja.

Celkový dojem z kaviarne Schoeller´s Coffee House

Táto kaviareň je aj napriek svojej dlhoročnej histórií veľkým osviežením z množstva kaviarní v okolí, ktoré sa snažia byť až priveľlmi moderé a rýchle, pričom sa zákazník v konečnom dôsledku až tak neuvoľní a neužije si svoj nápoj plnohodnotne.

Kaviareň Schoeller´s Coffee House by som rada odporučila všetkým a v každom ročnom období, pretože táto kaviareň má vždy čo ponúknuť.

 

Adresa: Vajanského 147/1, 911 01 Trenčín

Kaviareň 5/5
Káva 4/5
Obsluha 5/5
Celkovo 5/5