Pred pár dňami sme si spravili výlet do Trenčína. Úloha bola jasná – užiť si výlet, navštíviť krásne miesta a určite neobísť ani nejaké kaviarne. Boli sme v rôznych na pešej zóne, no dnes by som vás chcela pozvať aspoň takto cez článok do kaviarne pod hradom. Táto kaviareň sa volá Fatima. Je to aj kaviareň, aj reštaurácia – všetko v jednom. Myslím si, že veľa ľudí sa tam bojí ísť, lebo si myslí, že je to niečo drahé, keďže je to pod hradom. Slovenskí ľudia majú také predsudky. Ono, nie vždy to tak môže byť. Táto kaviareň/reštaurácia ja podľa mňa veľmi dostupná a to pre každého.

Prostredie. Tak to je krásne. Musíte uznať. Dávať si kávičku pod hradom, tak krásny hradom! Je to na nezaplatenie. Má to takú atmosféru. Naozaj! Ak ste niekde pod hradom boli na káve, jedle alebo podobne, tak mi isto dáte za pravdu. K dispozícii je vlastne terasa, ktorá je krytá. Rovnako je tam aj altánok. Pôsobilo to mňa dosť tak romanticky. Krásne miesto. Jednoduché, no pekné. Vo vnútri sú tiež sedačky. Povedala by som, že toto miesto sa hodí na oslavy, malé svadby a podobne. Naozaj také romantické, krásne, biele miesto.

Obsluha. Tak nás obsluhoval veľmi milý chlapec, ktorý bol skutočne milý. Vždy prišiel, pozdravil nás, poprosil, zaujímal sa o to či niečo nepotrebujeme a podobne. Bol extrémne milý a hneď nám vyčaril úsmev na perách. Krásna pozitívna energia z neho išla. Na toto len tak nezabudneme. Vedľa nás sedeli Česi a ako – tí sa nevedeli správať. Ohovárali ho stále, niečo sa im stále nepáčilo a odišli s poznámkou, že sa sem nikdy nevrátia. Ako… toto nie! Oni boli na neho drzí, nevedeli povedať jasne, čo chcú a keď čakali dlhšie na ľad – no bože, veď svet sa nezrúti, aj ľad sa musí najskôr vytvoriť. A netrvalo mu to zas tak dlho. Chorí ľudia, tak my sme mu aspoň nechali prepitné, lebo ako títo ľudia mu pokazili teda isto deň. Tomu verím viac než dosť. A to bez dôvodne. Ale čašník bol na nich stále milý a nedal sa. Klobúk dole.

Cena nebola naozaj vysoká. Ono na to, že si sedíte pod hradom, tak to bolo aj nízke. Káva nás vyšla na 2 eurá. Kofola na euro.  Nemyslím si, že je to nejako vysoko položené. V ponuke ste mali naozaj množstvo káv, takže si vyberie každý. My sme si klasicky dali Latte.

Káva – tak tá bola výborná. My sme si teda dali Latte. Mlieko bolo skutočne veľmi chutné, bolo tak dobre vyšľahané, že až lyžička v ňom stála. Naozaj kvalita! Káva bola tiež veľmi dobrá, bola fakt horká, čo mám ja rada. K dispozícii ste samozrejme mali dva cukre. My sme si dali kolu, ale verím tomu, že dávajú aj vodu. Stále 2 eurá, čo aj u nás v Nitre stojí viac o pár centov. Takže to hodnotím veľmi kladne.

Celkové hodnotenie. Tak ak by som mala hodnotiť ako v škole, takže jednotka najlepšie, päťka najhoršie, tak celkový dojem je na jednotku, aj to vďaka prostrediu a obsluhe, ktorá zohrala veľkú úlohu. Prostredie je teda na jednotku, obsluha na jednotku s hviezdičkou, lebo fakt mi zlepšil deň a asi neoľutujem to prepitné. A káva bola tiež veľmi dobrá, takže jednotka. Ja som odchádzala veľmi spokojná a môžem to oba odporučiť.

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Fatima/@48.8942798,18.0407398,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714a189006163c7:0x6e89b2ce39e1761d!8m2!3d48.8942763!4d18.0429285

Majú viac pobočiek, toto je na pešej zóne, no pod hradom mi to nenašlo na google maps.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokCOSTA COFFEE V BRATISLAVE
Ďalší článokBØLGE