V mojom malebnom mestečku Rožňava sa nedávno otvorila nová kaviareň/bar Bakatu Shisha Bar and Caffe. Samozrejme som ju musela vyskúšať a otestovať.

Kaviareň sa nachádza na frekventovanej ulici pri hrajúcej a svietiacej fontáne, presnejšie na Šafárikovej 17. Do kaviarne sa vieme dostať tromi rôznymi spôsobmi a to cez hlavný vchod, cez zadný vchod a cez terasu. Osobne som išla cez hlavný vchod, kde sa nachádza na stene plagát s názvom podniku.

Kaviareň na prvý pohľad vzbudzovala luxus. Pri vchode Vám do oka okamžite padne vysvietený bar. Personál sa okamžite pozdravil, čo chválim, lebo nie všade je toto gesto platné. Interiér kaviarne sa niesol v svetlých farbách rovnako ako aj sedačky, ktoré boli biele a kožené. Kaviareň je na môj vkus menšia ale o to viac útulnejšia. V interiéri sa nachádzajú približne 4 stoly a ďalšie miesta sú prístupné rovno pri bare. Interiér obohacujú krásne dizajnové moderné obrazy, ktoré padnú do oka určite každému. Nakoľko bola k dispozícií aj vonkajšia terasa a počasie bolo veľmi pekné, tak sme sa kamarátkou zhodli, že lepšie sa budeme cítiť na terase. Predsa čerstvý vzduch je čerstvý vzduch a treba si vychutnať posledné teplé počasie pred príchodom zimy. Jedným z dôvodov bolo aj to, že kamarátka je fajčiarska a fajčenie bolo povolené len na terase.

Rozhodli sme sa správne. Terasa bola veľmi pekná a útulná. Poskytovala omnoho väčší priestor. Mali sme na výber mnoho typov usadenia. Posedenie na barových stoličkách, na obyčajných stoličkách, na vonkajších sedačkách alebo na sedacích vakoch. Pri dvoch stoloch sa nachádzali aj dve hojdačky. Samotné stoly boli veľmi dobre rozmiestnené. Celkovú terasu dopĺňali a obklopovali veľké živé rastliny a dekorácia so žblnkajúcou vodou. Veľmi príjemná atmosféra. 

S kamarátkou sme sa zložili ku stolu, nakoľko boli sedacie vaky, o ktoré sme mali záujem obsadené. Na každom stole sa nachádzal ponukový lístok spolu s popolníkom. Nápojový lístok bol jednoduchý ale zároveň elegantný. Bol spracovaný v čiernej farbe doplnený zlatou/žltou farbou. Tieto dve farby sa k sebe veľmi majú a pôsobia dojmom elegancie. Kaviareň ponúka mnoho druhov káv, čaje, čapované nápoje, alkoholické nápoje alebo rôzne miešané drinky. Samozrejme som chcela ochutnať kávu a k tomu som si vybrala jednoduchú vodu s citrónom. S kamarátkou nás zaujala aj ponuka vodných fajok, na ktorú sme počuli už nejednu chválu.

 

Po príchode obsluhy, ktorá bola mimochodom veľmi milá, sme si objednali vybrané nápoje ale nevedeli sme sa zhodnúť na príchuti vodnej fajky. Obsluha nás oboznámila, že majú k dispozícií príchute, ktoré ešte nie sú napísané na letáku. Obe sme sa zhodli na príchuti fruit passion.

 

Dlho sme nečakali a nápoje sme mali pred sebou. Objednala som si Espresso s mliekom. Dostala som ho klasicky na striebornom podnose spolu s vodou, cukrom a samozrejme vypýtaným mliekom. Šálka bola biela s nápisom značky kávy Jager Kaffee. Jager Kaffee vznikla v roku 2012. Výsledná chuť kávy je kombináciou najkvalitnejších zmesí odrody Arabica z celého sveta. Pochádza z plantáží s vulkanickou pôdou, ktoré sa nachádzajú v minimálnej nadmorskej výške 1250 m. n. m.  Ako povedal Charles Maurice de Talleyrand-Perigord: „Čistá ako anjel, čierna ako diabol a horúca ako peklo…“.

 

Veľmi sa mi páči, že viem o akú kávu ide a akú pijem, pretože vo viacerých podnikoch sa mi stalo, že značka kávy nebola nikde uvedená. Samotná káva bola príjemná, lahodná a pila sa výborne. Nebola horká, čo mne osobne vyhovuje. Voda s citrónom bola príjemným osviežením. Krátko na to, nám priniesli aj vodnú fajku. Vodná fajka chutila veľmi dobre a hlavne nedusila a neškrabala v hrdle. Čo sa mi páčilo bolo, že obsluha v polke našej návštevy prišla a vymenila nám uhlíky za nové.

Otváracie hodiny kaviarne sú nasledovné: Po-Št=8-22, Pia=8-01:00, So=14-0 a Ne=15-22. V kaviarni sa nachádza toaleta aj WIFI pripojenie. Účet sme platili v hotovosti, ale je možnosť platby aj kartou. Hudba hrala súčasné hity.

Na kaviareň som počula len samú chválu a je tomu naozaj tak. Celkový dojem z kaviarne bol veľmi dobrý. Príjemné prostredie, chutné nápoje, ochotný a milý personál. Odporúčam a určite sa sem ešte vrátime.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Bakatu Shisha Bar and Caffe veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Bakatu+Shisha+bar+%26+Caffe/@48.6589748,20.5300873,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473fafa7297d96ff:0xa259e647dfcce082!8m2!3d48.6589713!4d20.532276