Každý z nás určite obľubuje dlhé prechádzky, či už po meste alebo v prírode. V mojom prípade som uprednostnila prvú voľbu a to prechádzku po meste. Nakoľko naše hlavné mesto Bratislava nie je moje rodné mesto, tak som sa ho vybrala preskúmať do ulíc.

Na frekventovanej ulici, presnejšie pred zástavkou Krížna, smerom na Trnavské mýto, som z električky uvidela kaviareň, ktorá ma okamžite zaujala svojim názvom, Café di Praga. Na nasledujúcej zástavke som vystúpila a išla som kaviareň navštíviť osobne.

Exteriér kaviarne bol jednoduchý s veľkým nápisom na skle Café di Praga. Povedzme si pravdu, pri takýchto typoch kaviarní, ktoré sa nachádzajú na ulici, kde sú všetky budovy rovnaké, je ťažké zmeniť celkový dizajn. Jedine by som odporučila pristaviť malú terasu rovno pred kaviareň. Myslím si, že by to pritiahlo mnoho očí a veľa nových zákazníkov.

Pri vchode do kaviarne mi bolo na prvý pohľad jasné, že nejde o najmodernejšiu kaviareň. Bola ladená do starého štýlu, čo sa mne osobne veľmi páči. Kaviareň bola menšia ale o to viac útulnejšia. Celkový interiér nemal jednotný dizajn ani nábytok. Niekde bol jeden typ drevených stoličiek, inde iný typ a niekde gauč. Časť steny bola tvorená z tehál, rovnako ako aj vysvietený bar. Kaviareň bola dostatočne osvetlená čisto prírodným svetlom. Veľmi sa mi páčil klavír, na ktorý tesne pred mojim odchodom jeden neznámy pán začal hrať. Možno by to niektorým ľudom prekážalo, ale vo mne to vyvolalo pocit pokoja a harmónie. Kaviareň je určená hlavne pre fajčiarov, alebo aj nefajčiarov ak im neprekáža cigaretový dym, nakoľko kaviareň neposkytuje nefajčiarsku zónu.

Pri vchode dovnútra som sa slušne pozdravila. Čašník sa mi slušne odzdravil ale jeho priatelia, ktorí sedeli pri ňom, pri bare si neodpustili poznámku: „No už to začína“. Samozrejme čašník za to nemôže, ale nepáčilo sa mi to a nepadlo mi to najlepšie.

Rozmýšľala som, kam sa usadím. Mala som na výber veľa voľných miest, lebo popri mojom príchode bola kaviareň takmer prázdna, až na jedného pána, pretože som prišla len pár minút po jej otvorení. Usadila som sa nakoniec priamo ku oknu, aby som prípadne mohla sledovať ako sa pomaly mesto zobúdza. Páčilo sa mi, že ja som vonku videla, ale ostatný ľudia na mňa už s menšími problémami, nakoľko to sklo nedovoľovalo.          Na žiadnom stole sa nenachádzal nápojový lístok, čo ma prekvapilo a úprimne to nemám rada. Po chvíli sa pri mne zastavil čašník s tým, čo si dám. To, že som nápojový lístok nemala mi práve vtedy neprekážalo, lebo som presne vedela čo si chcem dať. Bez Espressa s mliekom by som nevedela začať pekný deň. 

Po chvíli mi čašník doniesol kávu. Espresso bolo klasicky na striebornom podnose v bielej šálke spolu s mliekom, cukrom a vodou. Káva bola chuťovo veľmi dobrá. Myslím si, že nebudem klamať, ak poviem, že je jedna z tých lepších. Bola lahodná, primerane silná so silnou arómou. Kaviareň ponúka značku kávy Moak. Vďaka Arabom, „objaviteľom“ a veľkým konzumentom kávy, bola v roku 1967 v Modice, založená spoločnosť s názvom Moak, nová a starobylá zároveň, na praženie a distribúciu kávy. Od roku 1978 sa začala priamo dovážať najkvalitnejšia káva z Afriky, Indie a Južnej Ameriky.

Káva bola doslova výborná ale keď som sa chcela napiť čistej vody, zostala som zaskočená. Pohár bol špinavý, ale našťastie iba z vonku. Nie som si istá,  či to bola rozmočená zrnková káva alebo pôda. Samozrejme sa nič hrozné nestalo, ale na takéto detaily si predsa treba dávať väčší pozor.

Mala som chuť ešte na miešaný nápoj alebo limonádu. Naschvál som posunula tácku s kávou na opačný roh stola ako znamenie, že som dopila. Čakala som a čakala, ale čašník sa viac venoval priateľom ako zákazníkom. Pri príchode ku Vám okamžite príde, donesie Vám objednávku taktiež rýchlo, ale tým to aj končí. Celkovo asi tri krát prešiel okolo môjho stola, ale ani raz sa neopýtal, či si ešte niečo nedám. Po tomto ma prešla chuť aj na dajakú limonádu či miešaný nápoj. Obliekla som sa a išla som vyplatiť účet k baru. Platila som v hotovosti.

Otváracie hodiny kaviarne sú nasledovné: Po-Pia=9-22, So=8-22, Ne=14:30-22. V kaviarni sa nachádza toaleta aj WIFI pripojenie. Adresa: Krížna 17, Bratislava.

Celkový dojem z kaviarne bol dobrý. Príjemné prostredie, chutné nápoje, výhľad na bratislavskú ulicu. Jediné čo mi prekážalo bolo, že sa personál nevenoval naplno svojim zákazníkom.

Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Café di Praga dobre a to známkou 2.

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Caf%C3%A9+di+Praga/@48.1541965,17.1227352,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x85f1e68280c93a77!8m2!3d48.1541965!4d17.1227352