Vianočné trhy v Prahe patria k najkrajším, ktoré som doteraz videla. Preto sme ich ani tento rok nemohli vynechať. Poprechádzali sme sa Václavským námestím, Staromestským námestím, cez Karlov most sme prešli na Pražský hrad a zasa nazad, a to všetko pešo. Isto mi dáte za pravdu, že to bol výkon hodný nejedného turistu. Takýto športový výkon si zaslúžil odpočinok pri šálke dobrej kávy. Natrafili sme na taliansku kaviareň Amorino, ktorá sa hrdo týči na Malostranskom námestí. Malostranské námestie je hlavným námestím Malej Strany v Prahe. Nájdete tu napríklad kostol sv. Mikuláša. Z námestia vás Mostecká ulica zavedie priamo na Karlov most. Amorino má v Prahe prvú českú pobočku celosvetovej siete.

Amorino je talianska spoločnosť. Jej zakladatelia Cristiano Sereni a Paolo Benassi sú priateľmi už od detstva. V roku 2002 sa rozhodli splniť si svoj spoločný sen a založili tak značku Amorino. Vo svojej spoločnosti dbajú na dodržiavanie zásad a vysokých štandardov kvality. Ako hovorí sám Paolo Benassi: „Naším cieľom je vyrábať kvalitnú zmrzlinu najprirodzenejšou možnou cestou bez umelých farbív a príchutí, a zaistiť zákazníkovi príjemný zážitok.“ Vďaka úspechu, ktorý dvojica dosiahla, bolo možné otvoriť ďalšie prevádzky v mnohých prestížnych lokalitách, a to v Európe, Ázii, Spojených štátoch, ale tiež v Mexiku. Ich každodenným cieľom je navrhnúť jedinečnú zmrzlinu, ktorú ocení aj ten najnáročnejší labužník. V letných mesiacoch sú pred ich kaviarňami davy ľudí, čo o značke Amorino veľa vypovedá.

Svoju objednávku musíte vytvoriť priamo pri barovom pulte. Objednali sme si 3x cappuccino, ktoré majú dostupné v troch veľkostiach. Zvolili sme si malé v hodnote 75Kč. Taktiež sme objednali aj malú čiernu kávu v hodnote 65Kč. Servírujú tradičnú taliansku kávu, ktorá je mimoriadne chutná. Musím však podotknúť, že obsluha neberie do úvahy, že môže prísť aj slovensky, respektíve česky hovoriaci zákazník a hneď na vás spustia po anglicky. Ale z druhej strany musím poznamenať, že tento problém nemá len Amorino, ale viaceré reštauračné zariadenia, hotely a obchody v Prahe. Inak bola obsluha milá. Páčilo sa mi, že sme sa mohli pozerať, ako nám kávičku pripravujú. A taktiež musím vyzdvihnúť aj ich pekné oblečenie.

V ponuke majú exkluzívnu taliansku zmrzlinu, ktorá sa vyznačuje špecifickým spôsobom servírovania, kedy je zmrzlina vrstvená v slabých plátkoch do tvaru krásnej ruže. Vybrať si môžete medzi tridsiatimi druhmi smotanových zmrzlín a ovocných sorbetov. Svoj zmrzlinový sortiment majú obohatený taktiež o vegánske produkty pre ľudí, ktorí sa rozhodli nekonzumovať živočíšne potraviny. Sorbety, ktoré sú označené ako vegánske, boli schválené spoločnosťou Vegan Society. Tieto sorbety sú vyrobené v súlade s etickým kódexom. Taktiež ponúkajú organické príchute, aby ulahodili všetkým, ktorí sa zaujímajú o životné prostredie. Starostlivo vyberajú ingrediencie, ktoré boli pestované bez použitia syntetických chemických látok a GMO. Napríklad používajú vajcia iba od voľne žijúcich sliepok. Nie všetky príchute majú organické, ale svoju ponuku sa snažia stále rozširovať. Ich organická zmrzlina a sorbety sú certifikované spoločnosťou ECOCERT. Tajomstvo tejto talianskej zmrzliny spočíva v tom, že používajú len čerstvé plnotučné mlieko a ovocie, ktoré je naozaj zrelé. Nikdy nepridávajú nič umelé a plne si vážia pravú chuť prírody. Okrem toho si v Amorino môžete pochutnať na výbornej káve, čaji alebo horkej čokoláde. Taktiež ponúkajú Amorino pohár, makrónky plnené so zmrzlinou, milkshake, sorbet drink, ľadovú drť, vafle, palacinky, panettone – tradičný taliansky vianočný chlieb a veľa iného.

Kaviareň Amorino má svoj priestor veľkorysý. Amorino má vo svojom logu anjela, ktorého nájdete na obrazoch, šálkach, ale aj na ich gurmánskych produktoch od balsamica octu, cez sušienky, čaj až po cukor. Pri vstupe do miestnosti vás upúta dlhý pult so zmrzlinou. Kaviareň má zemité farby a pôsobí veľmi útulne. Malý vianočný stromček, ktorý sa v nej v tomto predvianočnom čase nachádza, dotváral úžasnú atmosféru. Na sedenie použili čierne kožené kreslá, ktoré krásne doladili tmavohnedými stolmi a rovnakými barovými stoličkami. Na stenách je veľmi pekný kamenný obklad. Okrem obrazov sa na stenách nachádzajú aj prehľadné tabule s ich ponukou. Na stropoch sú drevené trámy s podsvietením, ktoré dodávajú miestnosti šmrnc. Kaviareň je krásne presvetlená vďaka veľkým oknám, cez ktoré môžete sledovať život na Malej Strane. Za mňa táto kaviareň určite prešla. Len ma mrzí, že som neochutnala zmrzlinu. Snáď niekedy nabudúce a možno v inej prevádzke Amorino – kto vie?

Adresa: Malostranské nám. 38/24, 118 00 Malá Strana, Česko

 

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 8:30 – 22, So – Ne: 9 – 22

 

Amorino hodnotím: personál = 2, káva = 1, prostredie = 2

 

Amorino celkovo hodnotím známkou 2

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x470b94e22d18e591%3A0x8a018b9c0a621ee8!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNPggwMZr0LJvRJ8qmoOxCnPEFO45b8paoMY5Zm%3Dw239-h160-k-no!5samorino%20Praha%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNPggwMZr0LJvRJ8qmoOxCnPEFO45b8paoMY5Zm&sa=X&ved=2ahUKEwjIs7zf0qjmAhXOJFAKHS0_B8sQoiowE3oECA0QBg