Vianoce pred dverami, tak sme sa aj my vybrali na predvianočné nákupy do obchodného domu Bory Mall. Spomínané nákupné centrum sa nachádza v Bratislave. Konkrétnejšie v Lamači, ak by niekto náhodou nevedel. Pobehali sme teda obchody, čo-to sme nakúpili a rozhodli sme sa ísť niekam na kávu. Musím sa však priznať, že kaviarne v obchodných domoch veľmi nevyhľadávam. Všade je ruch, zhon, veľa ľudí a ja mám pri šálke kávy rada pohodu. Ale na druhej strane uznávam, že po úmorných nákupoch kávička alebo drobné občerstvenie dobre padne. Tak sme sa nechali zlákať kaviarňou Mondieu.

Mondieu je sieť rozrastajúcich sa bistier a kaviarní. V súčasnej dobe sa ich bistrá nachádzajú v Prahe, Košiciach a v Bratislave nájdete dokonca niekoľko ich prevádzok. Značka Mondieu si vybudovala stabilné miesto v oblasti gastronómie. Ak mám byť však úprimná, toto je prvá kaviareň zo siete Mondieu, ktorú som navštívila. Celkom milo ma prekvapila aj napriek tomu, že sa nachádza v obchodnom dome. Túto prevádzku nájdete na 1. nadzemnom podlaží – predajňa č. 50. V ich logu je tajomná žena, ktorá dáva tejto značke akýsi šmrnc. Mimochodom, Mon Dieu pochádza z francúzštiny a v slovenskom preklade to znamená Môj Bože. Kaviareň je moderná a štýlová. Nachádzajú sa v nej pohodlné čierne a šedé kreslá. Ja by som osobne prijala, keby bola kaviareň čiastočne oddelená od nákupného centra, napríklad presklením. Človek by tak mal možnosť sledovať dianie vonku a zároveň by mal väčšie súkromie.

Páčia sa mi slová uvedené na ich ponukovom lístku: „Keď si nevieš vybrať hlavou, vyberaj srdcom.“ Keď listujete v ich lístku, dozviete sa o tejto kaviarni toho vcelku dosť, čo hodnotím veľmi kladne. V Mondieu si môžete objednať akúkoľvek kávu, horúcu čokoládu od výmyslu sveta, organický sypaný čaj, kvalitné vínko. Vychutnať si môžete zdravé jedlá v podobe rôznych bio nátierok, raw dezertov, ale aj makrónky. V ich ponuke nájdete ľadové čaje, čerstvé šťavy, smoothies a samozrejmosťou sú domáce a zdravé limonády. Raňajkové menu cez týždeň podávajú do 11:30 hod. a cez víkend až do 12:30 hod. Čo sa víkendu týka, to mi vzhľadom na časové rozpätie pripomína skôr brunch – neskoré raňajky, skorý obed. Na raňajky servírujú lievance, pšeno, avokádo, vajíčka, klobásky, croissant. Denné menu podávajú cez týždeň od 11:30 hod. a cez víkend od 12:30 hod. V rámci denného menu pripravujú cibuľačku, rôzne špaldové bagety, šaláty, lahodné sladké a slané palacinky. V Mondieu kladú veľký dôraz na poctivosť, kvalitu a, samozrejme, čerstvosť. Preto aj pri výbere svojich dodávateľov si dávajú veľmi záležať. Ich dodávatelia sú prevažne zo Slovenska, ale aj z Rakúska a Talianska. Suroviny, ktoré používajú, sú najvyššej kvality. Svojim zákazníkom sa tak snažia prinášať na stoly chutné a zdravé jedlá, dezerty a nápoje.

Objednali sme si cappuccino, ktoré bolo síce silné, ale malo lahodnú chuť. Kávu si pražia sami, aby dosiahli 100% čerstvosť pre svojich zákazníkov. Objednávajú len zelenú kávu od svojich poctivých dodávateľov a vždy len v období zberu jednotlivých odrôd. Ak máte naponáhlo, kávu si môžete zobrať aj so sebou, a to v ich štýlovom poháriku. Pripravujú aj rôzne špeciálne kávy s mliečnou, horkou, ale aj bielou čokoládou. Pokiaľ by vám ich kávička zachutila, môžete si zakúpiť aj domov v cene 7,90€ za 250g – ako napríklad Ethiopiu, Dominicu, Sumatru, Braziliu, Tanzaniu, Keňu. Ponúkajú aj výberové pražené lieskovce, mandle, údené mandle, mandle v mliečnej a taktiež v horkej čokoláde. Keďže sú tieto orechy balené v pekných sklených dózach, hodia sa aj ako darček. Dokonca predávajú aj žuvačky bez cukru 10 ks v ich vlastnom balení, celkom zaujímavý nápad. Obsluha bola milá a rýchla. Prekvapila ma ich filozofia, pretože svojim zamestnancom, ktorí v ich prevádzke pracujú aspoň rok, dávajú možnosť otvoriť si svoju vlastnú prevádzku Mondieu. A to beztoho, aby museli platiť astronomické sumy za rozbeh. Dalo by sa teda povedať, že pomáhajú svojim zamestnancom plniť sny. Aj z tohto dôvodu mi je táto kaviareň sympatická a keď sa v najbližšej dobe ocitnem pri niektorej z jej prevádzok, isto ju pôjdem navštíviť.

Adresa: Lamač 6780, 841 03 Bratislava

 

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 21

 

Mondieu hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

 

Mondieu celkovo hodnotím známkou 2

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476c8cdb06e15ca3%3A0x89f625098872930c!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO6kYvMc2oQOTquz1_IugB-kpHk2aHaFO1kiaiI%3Dw240-h160-k-no!5sMONDIEU%20-%20BORY%20MALL%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipO6kYvMc2oQOTquz1_IugB-kpHk2aHaFO1kiaiI&sa=X&ved=2ahUKEwjOl6uUj5fmAhUSbVAKHbNpBQgQoiowCnoECAwQBg