Nedávno otvorené priestory kaviarne Cartel na Huštáku v Banskej Bystrici sa stali veľmi rýchlo vyhľadávaným miestom na posedenie.

Industriálny štýl, ktorý zaujme! 

Priestory kaviarne sú ladené do vychyteného industriálneho štýlu, ktorý však nepôsobí ponuro a temne napriek tmavších farbám, nakoľko kaviareň disponuje veľkými presklenými plochami so zrkadlovým efektom.

Výhľad z kaviarne síce nie je to najlepšie, čo mesto Banská Bystrica ponúka, nakoľko sa kaviareň nachádza v tesnej blízkosti hlavného ťahu. Napriek tomu, akoby zázrakom rušnosť premávky neprestupuje do samotných priestorov a tým nenarúša príjemnú atmosféru.

Detský kútik ako bonus!

Ladenie interiéru do rozmanitých odtieňov sivastej a hnedej podtrhne a navodí úžasnú kaviarenskú atmosféru akonáhle vstúpite. Majitelia kaviarne správne pamätali aj na rodičov s deťmi a zriadili dobre vybavený detský kútik, čo malí návštevníci vedia rýchlo využiť.

Bohatá ponuka tlače

Typickú kaviarenskú atmosféru pomáhajú dotvárať aj vkusne vybraté závesy z hrubej tkanej textílie, ktorá však nepôsobí ako vrecovina. Nepísaným štandardom dobrej kaviarne je aj ponuka aktuálnych denníkov a časopisov, ani tu majitelia nesklamali, dá sa vybrať z pomerne bohatej ponuky, dokonca je v kaviarni umiestnená malá knihovnička, kde sa dajú nájsť aj “zabudnuté”diela.

Komfortné sedenie

Návštevníci kaviarne sa môžu rozhodnúť pre pohodlie na rôznych typoch posedení od vyleštených ART DECO stoličiek cez menšie čalúnené kresielka alebo si dokonca posedieť vo vysokých kreslách – ušiakoch. Jediný rušivý moment môže predstavovať tesné usporiadanie jednotlivých stolov a  tým nežiadúce načúvanie susedských konverzácií. Industriálny štýl kaviarne sa ťahá až do priestov toaliet, kde sa naozaj nedajú prehliadnuť veľké čierne keramické umývadlá. Priestory toaliet sú udržiavané v relatívnej čistote.

Oblečenie zamestnancov celkovo ladí s industriálnym štýlom kaviarne. Obsluha je pomerne rýchla, vyvolá však dojem robota, je málo interaktívna so zákazníkom – doslova “obsluhujúci robot” objedná len raz. Obsluhe chýbajú náznaky úsmevu, očný kontakt so zákazníkom, štipka vľúdnosti a prívetivosti. Tak, aby sa zákazník cítil vítaný.

V kaviarni sa podáva talianska káva značky Danesi

Skutočne lahodnú chuť kávy podčiarkujú jemné čokoládové tóny, ktoré však nemajú nahorkastlú príchuť. Káva má správnu kyslosť s jemným náznakom sladkosti s vyváženou chuťou. Bohatosť kávy doprevádza jemná bohatá pena s bledším čokoládovým odtieňom, ktorá sa dotvára na povrchu.

Jemná a lahodná chuť kávy

Celkovo by sa dalo zhodnotiť, že káva je jemnej lahodnej chuti, ale s dostatočnou bohatosťou a silou. Ku káve, ako sa na dobré podniky patrí, sú podávané jednak malý pohárik vody na zapitie a malá pozornosť podniku vo forme – vkusne zabalenej mandle v škoricovom cestíčku. Samozrejmosťou sú aj hygienicky balené porcie bieleho a zkaramelizovaného cukru. Zákazník si môže chuť kávy zjemniť aj poctivou a pravou smotanou do kávy, čo ocení každý zákazník.

Hustá pena cappuccina

Intenzita kávy nebola potlačená ani v samotnom cappuccine. Cappuccino malo hustú penu a chutilo výborne. Jediným nedostatkom pre milovníka cappuccina sa javí nevhodná veľkosť šálky, cappuccino je možné vypiť na 3 dúšky. Zaváňa to takým typickým talianskym štýlom – vypi kávu kým je teplá.

Návštevu kaviarne vrelo odporúčam napriek tomu, že v rušných hodinách môže byť problém s parkovaním, a tak je najlepšie sa vybrať na pešo. Smelo sa dá zaradiť medzi jedno z najlepších miest posedenia v Banskej Bystrici.