Nákup, obed, káva a potom ešte raz nákup. Aj z toho ťažia kaviarne v srdci obchodných centier. Niektorí sa im zďaleka vyhýbajú, iní vyhľadávajú.

Káva ako zastávka

Tak to býva v podobných kaviarňach. Aj do tejto prichádzame plní očakávania. Najskôr treba zdolať nahusto poukladané stoly, popri ktorých sa zhromažďujú nákupné tašky kávičkárov a kávičkáriek. Kaviareň je totiž situovaná na prízemí nákupného centra EUROPA Shopping Center v centre Banskej Bystrice a všimne si ju každý návštevník, ktorý sem zavíta. Z autobusovej a železničnej stanice sa do kaviarne (do Európy SC) dostanete približne za 35 minút pešou chôdzou. Ak idete hromadnou dopravou, vystúpiť môžete priamo na zastávke Europa SC, taktiež na Štadlerovom nábreží, ul. H. Vajanského alebo na Švermovej ESC. Vyskúšajte Google mapy.

Priestor pre nákupných maniakov

Ako každá kaviareň v nákupnom centre, tak aj táto nesie so sebou svoju daň v podobe vyšších cien a hluku naokolo. Ak Vám prekáža, že pri vychutnávaní svojej kávy Vám prejde okolo stovka ľudí, nebude to vhodná voľba pre Vás. Je to však výborná zastávka medzi nákupmi, kde načerpáte energiu a kofeín. Priestor je vhodný pre skupiny, ale aj mamičky s kočíkmi. Veľmi príjemná obsluha prichádza takmer ihneď, čoskoro aj s kávou.

Ponuka prémiovej kávy

Julius Meinl je známa značka, ktorá je zároveň ambasádorom viedenskej kaviarenskej kultúry. Káva je skutočne chutná. Je typická svojou silou kofeínu, ale aj intenzívnou chuťou, ktorá preniká do kysla. Obsluha Vám ju pripraví do krásnych červených šálok s logom značky kávy. Ku kávičke dostanete pohár vody a oriešok v čokoláde alebo sušienku. Navyše v ponuke nájdete kávové špeciality ako napríklad Caffé Latte s gaštanovým pyré, Baileys Latte a rôzne ľadové kávy.

Skvelá mliečna ponuka

Kaviareň má v ponuke klasické mlieko, Maresi do kávy, ale aj domácu šľahačku. Navyše ponúkajú BIO mlieko, mandľové, kokosové alebo bezlaktózové. Výber je skutočne široký.

Čokolády, koláčiky, wafle a sladké pokušenia…

Popri vychutnávaní si kávy listujeme v ponuke. Vychutnať si môžete smoothie, domáce limonády, fresh, malý snack na raňajky alebo dokonca i Acaico nápoje. Ak máte chuť na poriadnu dávku cukru, odporúčam výborné wafle, kde si môžete navoliť ingrediencie podľa vlastnej chute. Oproti na Vás pozerá plná chladnička zákuskov, ktorá láka pred kaviarňou aj okoloidúcich. Pochutnáte si aj na kopčekovej zmrzline v kornútiku, zmrzlinových pohároch alebo miešaných drinkoch. Škoda, že bez terasy.

Aj pre čajomilov

Keďže Julius Meinl sa špecializuje aj na výberové a BIO čaje, cestu k svojmu drinku si tu nájdu aj milovníci čajov. Odporúčam.

Moje hodnotenie:

Kaviareň – 3 (kvôli ruchu), Personál – 2, Káva – 1, Celkové hodnotenie – 2.

Zuzana Rojíková