Ráno bez šálky horúcej, voňavej a lahodnej kávy si vie predstaviť málokto z vás. Vďaka širokému výberu kvalitných kávovarov pre domácnosť si môžete tento luxus dopriať v pohodlí domova. Viete však, že životnosť espresso kávovaru a dokonca aj kvalitu kávy môže ovplyvniť obyčajný filter do kávovaru?

Tvrdosť vody ovplyvňuje chuť kávy a znižuje životnosť kuchynských spotrebičov

Voda z vodovodného kohútika je síce zdravotne vyhovujúca, ale môže škodiť elektrospotrebičom. Tento problém je zapríčinený tvrdosťou vody. Tvrdosť vody sa rozdeľuje na prechodnú a trvalú. Prechodná tvrdosť vody je spôsobená hydrogenuhličitanom vápenatým a dá sa odstrániť prevarením vody. Stála tvrdosť vody vzniká vplyvom rozpustených chloridov, síranov, dusičnanov a kremičitanov.

Uvedené minerály spôsobujú tvorbu vodného kameňa v kávovaroch a dokonca aj v chladničkách. Voda má naozaj silnú schopnosť výrazne poškodiť kávovary, varné kanvice, umývačky riadu alebo mrazničky. Vodný kameň znižuje životnosť všetkých kuchynských spotrebičov a zvyšuje náklady na energie pri vyhrievacích telesách. Má dokonca vplyv na chuť a kvalitu kávy.

Nezabúdajte preto na používanie kvalitných filtrov do kávovarov a chladničiek. Práve nosné filtre do chladničiek sa objavil na trhu ako prvé. Neskôr sa začali predávať i filtre do kávovarov. Vďaka filtrovaniu sa podarilo odstrániť z vody všetky spomínané minerály a taktiež tvrdosť vody. Veľký výber rôznych typov filtrov nájdete na webovej stránke internetového obchodu filtreo.sk – filtre do kávovarov a chladničiek.

Zázračné filtre do espresso kávovarov

Vďaka filtrom do kávovarov naozaj pocítite rozdiel v chuti, vzhľade a vo vôni kávy. Veď práve voda tvorí 98 % kávy. Množstvo vodného kameňa sa vďaka stabilizácii uhličitanov pomocou filtrov zníži na minimum, predĺži sa aj doba odvápnenia a životnosť spotrebičov. Účinnosť filtrov je veľmi vysoká vďaka médiu vo forme organickej živice, ktorá na seba viaže všetky minerály a zmäkčuje vodu. Nehrozí žiadne upchatie potrubia alebo rúrok. Zároveň sa vo vode zachovávajú užitočné látky.

Vďaka kvalitnému filtru a celému filtračnému systému nebudete strácať čas a nervy pri častých opravách spotrebičov. Optimalizácia vody pre prípravu tej najlepšej kávy s dokonalou chuťou je možná len vďaka pravidelnej výmene filtrov určených pre danú značku spotrebiča. Pri používaní filtrov sa nemusíte obávať o svoje zdravie. Všetky filtre sa vyrábajú z látok, ktoré neobsahujú žiadne zdraviu škodlivé prvky.