Ak ste práve kúpili váš vysnívaný dom, alebo len túžite po zútulnení domova, máme pre vás pár vecí, ktoré pomôžu do vášho hniezda vniesť farby a život.

Biele steny nahraďte dizajnovými tapetami

Tapety na stenu už viac nie sú záležitosťou minulých rokov, práve naopak. Čoraz viac ľudí siaha po tapetách, pretože zmenia celkovú atmosféru v miestnosti a zároveň ide o trendy doplnok. Pokiaľ túžite po výraznej zmene, ale váš priestor vám to veľmi nedovoľuje, tapety budú tou najlepšou voľbou.

Interiérové štúdio Ambiente ponúka štýlové a luxusné tapety prvotriednej kvality, ktoré sa s tými z minulého storočia nedajú porovnávať. V súčasnosti je ponuka naozaj široká, môžete si vybrať papierové, vinylové, textilné, vliesové, kožené, akustické či digitálne tapety. Za zmienku stoja aj vodeodolné tapety, ktoré zvládnu vyššiu vlhkosť, takže ich môžete použiť aj v kúpeľni či kuchyni.

Núdza nie je ani o farby a vzory, spomedzi ktorých si vyberú minimalisti, ale aj ľudia s extravagantným vkusom. V prípade potreby vám bude k dispozícii profesionálny dizajnér, ktorý vám pomôže vybrať materiál, farbu a vzor. Ak vás už nudné biele steny omrzeli, nemusíte sa namáhať s maľovaním, tapety sú rýchlym a efektívnym riešením. Aplikácia je  jednoduchá, no ak si na to netrúfate, Ambiente pre vás zabezpečí skúsených tapetárov.

Priestor zútulnia aj záclony a závesy

Moderné záclony a závesy vnesú do domova teplo a vyčarujú tú správnu rodinnú atmosféru. Ak nemáte žalúzie, tak výborne poslúžia ako tienidlo a tiež sa postarajú o väčšie súkromie. Ak bývate na prízemí a často vám ľudia z ulice pozerajú do bytu, so závesmi sa budete cítiť maximálne komfotne.

Záclony a závesy môžu mať mnoho podôb. Niekto má rád kratšie po parapet, iní radšej zvolia dlhé záclony po zem, ktoré sa stanú  výraznou dominantou priestoru. Opäť máte na výber z mnohých vzorov, materiálov, farieb a finišov. Zo vzorov sú populárne geometrické tvary, kvety či minimalistické ornamenty. Pri záclonách je dôležitá priepustnosť svetla, Ambiente má k dispozícii voalové, priehľadné a hustejšie materiály, cez ktoré nie je možné vidieť. V prípade, že zvažujete kúpu, odporúčame vám zvoliť jednoduchú priehľadnú záclonu a výraznejší zatemňujúci záves, ktorý dodá obývačke či spálni ten správny šmrnc.

Rozsiahlu ponuku dizajnových tapiet a závesov nájdete na ambiente.sk.