V Zuberci sme objavili jednu vskutku zaujímavú Kolibu Josu. Koliba je postavená v duchu tradičnej ľudovej architektúry. Koliba je už od roku 2001 neodmysliteľnou súčasťou cestovného ruchu tejto malebnej oravskej krajiny pod Roháčmi. Vonku sa už stmievalo a nás táto čarovná kolibka vtiahla do svojich útrob. Musím však poznamenať, že aj vonkajšia terasa bola zariadená veľmi štýlovo. Koliba pozostáva z viacerých miestností. My sme si sadli do hlavnej miestnosti, ktorá môže byť zároveň aj považovaná za srdce koliby. V tejto miestnosti bol barový pult a krásny tehlový krb. Koliba bola zariadená v drevenom štýle. Priestor zdobia závesy, obrusy, zvonce, koše, vázy, džbány, obrazy, ľudový odev a veľa starodávnych dekorácií. Interiér ako aj exteriér koliby bol zariadený vkusne a s citom.

Koliba Josu je vsadená do čarokrásnej hornooravskej prírody. Je to miesto ako stvorené pre dovolenku, výlet, služobnú cestu a prípadne firemné školenie. Ubytovať sa môžete v apartmánoch a izbách v kolibe alebo penzióne, ale taktiež v súkromí v štýlových drevodomoch. Ubytovanie je zariadené krásne a nadštandardne. V izbách môžete príjemne relaxovať a snívať svoje sny. Skvelý oddych vám zabezpečí vírivka a sauny. Pre milovníkov športu čaká tenisový kurt, biliard, stolný tenis, bowlinga aj stolný futbal. Koliba Josu poskytuje skvelé podmienky pre rodinnú oslavu, firemné stretnutie, svadbu, výročie, prednášky, prijímanie, promócie, jubileum, školenie a veľa iných spoločenských podujatí. Jednotlivé priestory sa môžu využiť samostatne alebo spolu s ostatnými. Personál vám môže pripraviť jedálny a nápojový lístok na želanie, dodať cukrárske výrobky, pozvať ľudovú hudbu, vyzdobiť stoly a interiér. Pre deti je pripravený detský kútik a vonkajšie detské ihrisko. Verte, že ihrisko ocenia nielen deti, ale aj ich rodiča. V kolibe mysleli naozaj na všetko.

V kolibe môžete ochutnať kulinárske špeciality a nápoje z regiónu doplnené o tradičnú ponuku. Potešia vás polievky, mäsové a bezmäsité pochutiny, oravské, gazdovské, furmanské či bryndzové halušky a pirohy, alebo jelení guláš, dezerty a veľa iného. Na salaši si hostia môžu opiecť výbornú oravskú slaninku, v krbovej miestnosti si zasa môžu zahryznúť do pečeného prasiatka, v salóniku s krbom si pri horiacom ohni oddýchnete pri pohári dobrej kávy alebo iného obľúbeného nápoja. Povestný oravský vzduch vás spolu s nealkoholickými a alkoholickými nápojmi osvieži pri posedení na terase. Nezabudnite ochutnať hafirovicu. Z danej ponuky sme si vybrali oškvarkovú nátierku, horec a viedenskú kávu za 1,50€. Cena ma veľmi milo prekvapila. Káva bola dobrá, ale žiadny kulinársky zážitok sa nekonal. V podniku servírujú kávu značky Puro. Firma Puro si ku káve našla ekologickú cestu, na ktorej uplatňujú hodnoty Fairtrade. Spoločnosť vyznáva úctu k prírode. Káva Puro je vyrábaná v súlade s hodnotami spravodlivého trhu, pestovateľom ponúka spravodlivé ceny a stará sa o ochranu pralesov. Za malú chvíľku nám prišiel čašník oznámiť, že škvarkovú nátierku už nemajú. Neostávalo nám nič iné, ako nechať si zájsť chuť. Čašník bol inak veľmi milý a ochotný. Koliba Josu je krásne a rozprávkové miesto.

Adresa: Borová 469, 027 32 Zuberec

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 8 – 22

Kolibu Josu hodnotím: personál = 1, káva = 2-, prostredie = 1

Kolibu Josu celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kolibu+Josu&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=gyT-j7bQyOcCnM%252C3phfLmYsZsyAVM%252C_&vet=1&usg=K_AH5VnGusg8e4LXN3XNn5AoGI30M%3D&sa=X&ved=2ahUKEwien86V4OXzAhVF_aQKHbW1CIgQuqIBegQIWBAD&biw=1366&bih=657&dpr=1#imgrc=gyT-j7bQyOcCnM