Zas a znova som sa s kamarátkou ocitla v Košiciach, v nákupnom centre Optima. Samozrejme sme prišli na nákupy, nakoľko leto sa onedlho končí a v obchodoch začínajú výpredaje. Nákupné centrum Optima ponúka mnoho rôznych obchodov, preto sme si po prezretí polovice obchodov povedali, že si dáme pauzu, ktorú vyplníme šálkou dobrej kávy.

Ako sme tak chodili po nákupnom centre a hľadali vhodnú kaviareň, tak sa nám na prvý pohľad zapáčila kaviareň s názvom People Café. Po prvé nás oslovil názov kaviarne a vzhľad.

Čo sa týka exteriéru, bol lákadlom pre oči. Pre mňa to boli hlavne kožené čierne sedačky. Nad vchodom sa nachádzal obrovský názov kaviarne na hnedom podklade. Ďalším lákadlom bol nápis na sklenenej stene a to oznam, že každý deň od 8:30 do 9:30 je ku každej káve croissant grátis/zdarma. Myslím si, že taký čerstvý a dobrý croissant ráno ku káve ocení každý zákazník. Medzi exteriérom a interiérom sa nachádzala iba priesvitná sklená stena, čiže sme mali rovno aj náhľad do interiéru kaviarne.

Čo sa týka interiéru kaviarne, tá sa nám páčila viac. Vybrali sme si interiér hlavne z dôvodu, že je v tejto časti povolené fajčenie a nakoľko je kamarátka fajčiar, mali sme vybraté. Ale osobne môžem potvrdiť, že by som si vybrala posedenie v interiéri tak či tak, nakoľko mi prišla táto časť sympatickejšia.

Interiér kaviarne ponúkal posedenie na kožených sedačkách popri stenách a v strede sa nachádzali dizajnové stoličky tmavej farby. Bar bol na konci kaviarne. Bol celý biely a nakoľko zvyšný nábytok bol zväčša tmavej farby, dokonale bol viditeľný a výborne sa hodil do celkového vzhľadu kaviarne. Veľmi sa mi páčilo decentné osvetlenie, ktoré sa skladalo z visiacich lustrov, ktoré viseli z čierneho stropu. Nemôžem zabudnúť na veľkú svietiacu dekoráciu, ktorá vystupovala zo steny. Neviem presne čo to bolo alebo čo to malo znázorňovať, ale veľmi sa mi to páčilo. Oživilo to celú miestnosť a rovnako aj atmosféru.

Nápojový lístok bol na každom stole, rovnako ako popolník, nakoľko sme boli vo fajčiarskej miestnosti. Nápojový lístok bol v tvare notesa čiernej farby so zlatým názvom kaviarne a s obrysom tvárí. Vnútro nápojového lístka bol rovnako čiernej farby so zlatým písmom, spolu niektorými ilustráciami ponuky nápojov.

Čo sa týka ceny, boli veľmi prijateľné vzhľadom na prostredie kaviarne.

Krátko po našom príchode nás prišla obslúžiť veľmi milá čašníčka. Bola usmievavá, ochotná a veľmi priateľská.

Po pár minútach sme mali pred sebou našu objednávku. Osobne som si objednala Espresso s mliekom, ktoré som dostala klasicky na striebornom podnose spolu s keksíkom a cukrom. Ako druhé som si objednala mandarínkovú limonádu. Čo sa týka kávy, bola veľmi chutná. Nebola horká a bola primerane silná, tak ako správne Espresso. Čo sa týka limonády, bola som z nej sklamaná. Objednala som si mandarínkovú limonádu ale žiadnu mandarínku som v nej žiaľ nenašla. Zato som tam našla pomaranč, grep alebo čučoriedky. Nemala dokonca ani chuť po mandarínkach, vlastne ani nemala mať z čoho. Zhodnotím to tak, že celá limonáda chutila ako voda zo sirupom.

Po dopití nápojov som sa postavila a išla vyplatiť účet k baru. Platila som v hotovosti. Po našom odchode sa nám personál slušne pozdravil. V kaviarni sa nachádza wifi pripojenie ale je bez toalety. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Ne= 8:30-21:00.

Celkovo hodnotím kaviareň dobre. Adresa: Atrium Optima, Moldavská cesta 32, 040 11 Juh.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1 (limonáda=3), prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň People Café dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/People+Cafe+Bar/@48.6955354,21.2286866,15z/data=!4m8!1m2!2m1!1speople+cafe+optima!3m4!1s0x473ee01cebfcc36d:0x318f826c07447d67!8m2!3d48.6955354!4d21.2374413