Mariánské Lázně sú svetovo preslávená destinácia. Mesto je obdarené liečivými minerálnymi prameňmi a jedinečnou atmosférou, ktorú si každý rok prichádzajú vychutnať tisíce kúpeľných hostí a dovolenkárov. Návštevníci sa okrem upevňovania zdravia venujú spoločenským aktivitám a rôznym športovým atrakciám. Mariánské Lázně majú viac než 200-ročnú kúpeľnú tradíciu. Za ten čas mesto navštívili viacerí slávni hostia, ako napríklad kráľ Eduard VII., Goethe, Chopin a veľa iných. V tomto kúpeľnom mestečku stále cítiť kúzlo dôb dávno minulých. Za hlavné atrakcie Mariánských Lázní sa považuje Spievajúca fontána a park Boheminium. Taktiež tam nájdete nádherné kúpeľné parky, romantické kolonády, krásne záhony kvetov, očarujúcu architektúru, divadlo, útulné hotely a príjemné kaviarničky.

Jednu z týchto kaviarní sme tiež navštívili. Bolo naozaj ťažké vybrať si len jednu kaviareň. Nakoniec sme sa rozhodli pre Wiener Cafe, ktorú sme objavili na ulici Anglická. Táto Viedenská kaviareň je súčasťou Nových Lázní. Nové Lázně Ensana Health Spa Hotel je považovaný za symbol kúpeľnej tradície v Mariánských Lázních. Ide o jedinečný historický komplex budov v celej Českej republike. Tento unikátny hotel sa nachádza na mieste pôvodného kúpeľného domu z roku 1812. Kaviareň sa teda ukrýva v krásnej historickej budove. Vstupom do kaviarne sa rázom ocitnete v časoch minulých, nakoľko je kaviareň zariadená v historickom štýle s nádychom Viedne. Kaviareň je maličká, ale veľmi elegantná. Cez veľké oblúkové okná sa do miestnosti dostáva dostatok denného svetla. Nad oknami sú zavesené krásne, ba až romantické závesy. Miestnosť je zariadená tmavohnedým nábytkom. Na pohovke a stoličkách je pekná textília. Najviac ma upútal originálne prevedený barový pult. Priestor dekorujú obrazy, lampy, lustre, črepníková zeleň, hodiny a iné dekorácie. Wiener Cafe disponuje aj príjemnou letnou terasou. Za malú nevýhodu tejto terasy považujem, že sa nachádza v tesnej blízkosti frekventovanej cesty, ale aj napriek tomu ponúka zaujímavé výhľady na Mariánské Lázně.

Usadili sme sa do pohodlnej pohovky a vychutnávali sme si túto viedenskú atmosféru. Objednali sme si cappuccino v hodnote 59Kč. Káva však ani zďaleka na mňa neurobila taký dojem ako samotná kaviarnička. Pripravujú kávu značky Segafredo Zanetti. Spoločnosť Segafredo Zanetti je firma založená na rodinnej tradícii. Otec a taktiež starý otec terajšieho majiteľa spoločnosti, pána Massima Zanettiho, obchodovali so zelenou kávou. Massimo Zanetti však ako prvý z rodiny začal kávu aj pražiť. Pán Zanetti svoju prvú pražiareň otvoril v talianskej Bologni. SegafredoZanetti stráži kvalitu svojej kávy od jej pestovania až po samotnú šálku espressa. Dôkladne sleduje každý krok výroby od pestovania kávy, praženia vo vlastných pražiarňach – má ich celkom 15 po celom svete, vývoja vlastnej kávovej technológie značky La San Marco, distribúcie kávy cez dcérske spoločnosti, až po školenie baristov vo vlastnej škole kávy Segafredo. Cappuccino bolo servírované v bielej šálke s logom spoločnosti Segafredo Zanetti. Ku káve podávali cukor a sušienku. Za mínus považujem, že sme nedostali pohár s vodou. Vo Wiener Cafe taktiež ponúkajú rôzne alkoholické a nealkoholické nápoje. Z vitríny nás lákali zákusky a dezerty, ktoré vyzerali skutočne veľkolepo. V neposlednom rade by som chcela vyzdvihnúť profesionalitu čašníka. Čašník bol nielenže vkusne oblečený, ale aj jeho prístup ku zákazníkovi bol na vysokej úrovni. Pokiaľ niekedy v budúcnosti navštívite Mariánské Lázně, Wiener Cafe jednoznačne nevynechajte.

Adresa: Anglická 353 01, 353 01 Mariánské Lázně, Česko

Otváracie hodiny: Po – Ne: 10 – 18

Wiener Cafe hodnotím: personál = 1, káva = 2-, prostredie = 1

Wiener Cafe celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a07d66fb5ae46f%3A0xc082ab54e1157ce!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMsdzipFb8ZWkGGkczi8g8GOVcr8RxdFFZ3WSqS%3Dw213-h160-k-no!5zd2llbmVyIGNhZmUgbWFyacOhbnNrw6kgbMOhem7EmyAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMsdzipFb8ZWkGGkczi8g8GOVcr8RxdFFZ3WSqS&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiu9sqAr9LsAhUH8BQKHZNYBzoQoiowCnoECBMQAw