Naše cestovateľské plány nás zaviedli do parku Boheminium v ​​Mariánskych Lázňach. Jedná sa o štvrtý najväčší park s miniatúrami v celej Európe. Tento park je jedinečný nielen svojím zasadením do prírody, ale aj širokou ponukou do detailu prepracovaných modelov českých pamiatok v mierke 1:25. Nie je preto divu, že patrí medzi najnavštevovanejšie atrakcie  v celom kraji. Objavíte tam napríklad zámok Lednice, zámok Hluboká nad Vltavou, hrad Karlštejn, Ještěd, hrad Bezděz, hrad Loket. A to je naozaj len krátky zoznam z viac ako sedemdesiatich dokonalých miniatúr významných stavebných a technických pamiatok z celého Česka. Po tomto skvelom zážitku sme sa vybrali na obedové menu a kávu do Royal Golf Restaurant.

Royal Golf Restaurant nájdete v Royal Golf Club Mariánské Lázně v samom srdci Slavkovského lesa. Royal Golf Clubje kráľovský golfový klub v Mariánskych Lázňach s osemnástimi jamkami. V roku 1905 ho založil anglický kráľ Eduard VII. Ihrisko Golf Clubu Mariánské Lázně je príkladom klasického typu škótskych a írskych ihrísk svojej doby. Ihrisko tvorí kompaktný jasne ohraničený areál, z ktorého vybočujú iba dve jamky, ktoré boli dostavané v roku 1978. Ihrisko je obklopené z veľkej časti ihličnatými lesmi, vďaka čomu je na ňom príjemne i vo veľmi horúcich letných dňoch. V mnohých miestach sa otvára krásny výhľad do okolitej krajiny.

Royal Golf Restaurant je reštaurácia s modernou gastronómiou. Z danej ponuky sme si vybrali skvelý sendvič s kuracím mäsom a sendvič s hovädzím mäsom. Sendvič bol výborný s bohatou porciou zeleniny a s jedinečným servírovaním. Taktiež sme si objednali cappuccino za prijateľnú cenu 59Kč. Cappuccino bolo krémové a veľmi chutné. Čo však musím vytknúť, že ku káve neservírujú pohár s vodou. To je pri reštaurácii takéhoto formátu z môjho pohľadu veľký nedostatok. V reštaurácii pripravujú špeciálne víkendové a sezónne špeciality, pravidelne organizujú dni zverinovej kuchyne alebo grilovacie večery, podávajú raňajky a obedové menu, ponúkajú kompletné cateringové služby. Majú široký výber káv, ako aj káv s alkoholom, bohatú ponuku prémiových koňakov, whisky a rumov, francúzskych šampanských a výber vín z celého sveta. Ponúkajú aj rôzne nealkoholické nápoje, dezerty, zákusky a veľa iného. Reštaurácia s kaviarňou si dokonca získala povesť obľúbeného výletného miesta hostí Mariánskych Lázní.

Vonkajší vzhľad budov reštaurácie, ako aj recepcie, je tehlový a ja som sa cítila ako na anglickom vidieku. Vnútorné priestory kaviarne sú zariadené moderne a štýlovo. My sme sa usadili na rozsiahlej letnej terase, ktorá disponuje aj grilom a ponúka neopísateľné scenérie a výhľady na golfové ihrisko. Terasa je zariadená čiernym, kovovým nábytkom a bielymi slnečníkmi, čo tvorí pekný kontrast. Samozrejme sa tam organizujú golfové turnaje. Po skončení turnajov tam prebieha vyhlasovanie víťazov. Taktiež sa tam konajú galavečery, súkromné ​​oslavy, svadby, Silvester, firemné večierky, prezentácie, semináre, obchodné rokovania, pracovné školenia a podobne. Pravidelne tam pripravujú aj hudobné večery. Pomáhajú napríklad aj so zaistením ubytovania, dopravy, kúpeľnej starostlivosti a športových aktivít. V tejto reštaurácii sa určite oplatilo zastaviť.

Adresa: Mariánské Lázně 582, 353 01 Mariánské Lázně, Česko

Otváracie hodiny: Po – Ne: 10 – 18

Royal Golf Restaurant hodnotím: personál = 1-, káva = 1, prostredie = 1+

Royal Golf Restaurant celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a0877e3920d001%3A0x296a09b3ad58b089!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMDwm4wYLab1RWFOG-40SVJIQkF0W4hGZHmgQSM%3Dw284-h160-k-no!5sRoyal%20Golf%20Restaurant%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMDwm4wYLab1RWFOG-40SVJIQkF0W4hGZHmgQSM&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiyybqmgNPsAhUMEBQKHUpmCRIQoiowCnoECBEQAw