Ešte v lete 2019 sme sa vybrali na peknú prechádzku do Moravan nad Váhom. Moravany nad Váhom je dedinka vzdialená asi 5 km od mesta Piešťany. Naším cieľom bol 10 km úsek smerujúci od vodnej nádrže Striebornica po rekreačné zariadenie Výtoky v lokalite Považského Inovca a nazad. Je to nádherné prostredie, ktoré poskytuje všestranné možnosti aktívneho oddychu. Preto tam stretnete veľa cyklistov, ale aj turistov. Jediné, čo vám túto krásnu a pohodovú prechádzku trošku kazí, je veľké množstvo áut, ktoré sa po rozbitej cestičke snažia dostať ku svojim chatkám alebo na rázcestie Výtoky, kde je odstavné parkovisko. Táto malebná oblasť je totižto rajom pre milovníkov turistiky. Turisti môžu ísť odtiaľto napríklad na Gonove Lazy, k zrúcanine hradu Tematín, navštíviť pútnické miesto Rotundu sv. Juraja, Jelenie Jamy, Marhát a veľa iného. Na spiatočnej ceste takmer vedľa jazera Striebornica sme zaregistrovali rekreačný dom Villa Judita. Aby som nezabudla, Striebornica je rybník, ktorý pozná vraj každý rybár na Považí. Táto vodná nádrž bola pomenovaná podľa pritekajúceho potoka Striebornica, ktorý pramení na úpätí vrchu Marhát v Považskom Inovci. Nakoniec sme sa rozhodli oddýchnuť si v spomínanej Ville Judita a vypiť si šálku kávy.

Páči sa mi, že Villa Judita srdečne privíta nielen svojich ubytovaných hostí, ale aj náhodných okoloidúcich. Táto, povedzme kaviareň, ponúka vonkajší priestor v uzavretom areáli, kde nájdete súkromie, pokoj a predovšetkým harmóniu s prírodou. Villa Judita okrem ubytovania ponúka záhradnú terasu s grilom, bezplatné pripojenie na internet a parkovanie zdarma. Interiér tohto rekreačného domu je zariadený v retro štýle. Naproti Ville Judita je privátna roklina, kde si môžete, samozrejme, po dohode s majiteľmi chytiť a zakúpiť pstruha. Hostia túto privátnu roklinu využívajú na oddych a aj rôzne aktivity, nakoľko v nej nájdete hojdaciu sieť, hojdačku, ohnisko, lavičky, drevené zvieratá, trampolínu a veľa iného. Táto roklina je miesto, ktoré si obľúbi nielen dieťa, ale aj dospelý. Ako som si mohla všimnúť, mali na predaj aj domáce ovocie a zeleninu. Toto prostredie pôsobí domácky, cítite sa ako niekde na vidieku alebo vo vlastnej záhrade. Terasa je zariadená v drevenom štýle. Nájdete tam rôzne drevené doplnky a dekorácie, drevený stan, hojdacieho dreveného koňa, žirafu na húpanie a veľa iného. Okrem klasickej hnedej farby tu dominuje aj svetlomodrá farba. Prostredie dotvárala zeleň a nádherné hortenzie.

Musím vyzdvihnúť prístup majiteľky, ktorá bola veľmi milá, ochotná a ústretová. Objednali sme si 2x cappuccino. Ceny boli taktiež veľmi prijateľné. Káva bola servírovaná vo väčšej bielej šálke na striebornom podnose s pohárom vody a napolitánkou. Zlatá dobrá klasika, samotné cappuccino bolo skôr priemerné. Ale aj napriek tomu sme ho s chuťou vypili a výborne sme si oddýchli. Nakoľko sme nedostali nápojový lístok, neviem, čo všetko mali v ponuke, ale všimla som si, že ľudia mali rôzne nealkoholické nápoje, kávu, ale aj pivo. Majitelia pre svojich ubytovaných hostí na požiadanie uvaria domáce jedlo. Až sa opäť brány kaviarní a reštauračných zariadení otvoria, isto toto príjemné miesto znovu navštívime.

Adresa: Výtocká 11, 922 21 Moravany nad Váhom

Otváracie hodiny sú nasledovné: Podľa sezóny

Villa Judita hodnotím: personál = 1, káva = 3, prostredie = 2

Villa Judita celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b535b70ccfc33%3A0x76a798a0f678290f!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Fostrovok.ru%2Frooms%2Fvilla_judita%2F!5sVilla%20Judita%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e1!2shttps%3A%2F%2Fcdn.ostrovok.ru%2Ft%2F1024x768%2Fsecond%2F71%2F77%2F7177d6cf364115eaab2f5d80048dd0aa0470e4a7.jpeg&sa=X&ved=2ahUKEwjwxtX_kojpAhUG0uAKHao3B8kQoiowCnoECBcQBg