Vôňa čerstvej kávy

Počas našej cesty Nitrianskym krajom sme mali príležitosť prejsť cez malebnú obec Kamanová, ktorá je známa svojou pokojnou atmosférou a príjemným prostredím. Táto obec, situovaná v okrese Topoľčany, je domovom pre približne 600 obyvateľov a ponúka idylické prostredie obklopené prírodou. Pri prechádzaní obcou sme zazreli pražiareň kávy Incúple, ktorá sa nachádza na adrese Kamanová 86, tak sme sa tam zastavili. Atmosféra v Incúple je podčiarknutá vôňou čerstvo praženej kávy.

História pražiarne Incúple

Pražiareň kávy Incúple vznikla v roku 2016 a od svojich skromných začiatkov doma, kde zakladatelia pražili kávu, sa rozrástla do profesionálneho rodinného podniku. Názov Incúple je slovnou hračkou odvodenou z anglického slova „couple“, čo symbolizuje spoločnosť a páry, ktoré spolu pijú kávu. Kaviareň a pražiareň sa nachádzajú v Kamanovej, kde sa podnik pôvodne usídlil pre jeho strategickú polohu a pokojné prostredie. Incúple pravidelne praží výberovú kávu, ktorú získava priamo od farmárov zameriavajúc sa na kvalitu a čerstvosť. Pražiareň sa postupne rozšírila aj o ďalšie prevádzky a vzdelávacie centrum pre baristov a milovníkov kávy. Incúple si kladie za cieľ posilňovať kávovú komunitu a ponúkať miesto, kde sa ľudia nielen stretávajú, ale aj učia o káve. Tento prístup získal obľubu medzi zákazníkmi a priniesol podniku stabilný rast a uznanie.

Dizajn a zariadenie

Exteriér pražiarne kávy Incúple je príjemne navrhnutý s rustikálnym nádychom, ktorý sa spája s pokojnou atmosférou obce Kamanová. Pred budovou sa nachádza malá terasa s niekoľkými drevenými stolmi a stoličkami, kde si zákazníci môžu vychutnať svoje nápoje na čerstvom vzduchu pod prístreškom, ktorý poskytuje tieň počas slnečných dní. Celkové prostredie exteriéru je útulné a vítajúce, ideálne pre oddychové chvíle. Interiér kaviarne je prívetivo zariadený s množstvom prírodných materiálov, akými sú drevo a kamene, čo vytvára teplú a domácku atmosféru. V interiéri dominujú police plné rôznych druhov káv a ďalších produktov vrátane čajov, čokolád a príslušenstva pre prípravu kávy. Priestor je tiež ozdobený umením a dekoráciami, ktoré prispievajú k estetickej príťažlivosti a charakteru miesta. V kaviarni sú k dispozícii pohodlné sedenia pre zákazníkov, kde môžu relaxovať a užívať si príjemné prostredie spolu so šálkou kvalitnej kávy. Incúple je nielen pražiareň, ale aj útulná kaviarnička, ktorá sa stala srdcom obce.

Výberová káva a ďalšie produkty

Tento podnik vyniká nielen kvalitnou praženou kávou, ale aj domácim pečivom a príjemnou atmosférou, ktorá zákazníkov láka zastaviť sa a vychutnať si chvíľu pokoja. Pražiareň Incúple sa zameriava na kvalitu a čerstvosť svojej kávy, ktorú pripravujú na profesionálnom talianskom kávovare La Marzocco. Návštevníci si môžu pochutnať na maslových croissantoch, domácich kváskových koláčikoch či sladkých tortičkách od lokálnych cukrárov. My sme si vybrali cappuccino, ktoré bolo podávané vo vkusnej keramickej šálke s dokonalou mliečnou penou a umením latte na vrchu. Káva bola nádherne aromatická s hlbokými tónmi čokolády a orechov – jasný dôkaz kvality a starostlivosti, ktorú Incúple vkladá do svojich produktov. Okrem toho, ak nemáte možnosť navštíviť ich fyzickú prevádzku, Incúple ponúka aj eshop, kde si môžete objednať ich kávu a užiť si ju pohodlne doma.

Adresa: Kamanová 86, 956 12 Kamanová

Incúple hodnotím: personál = 1-, káva = 1, prostredie = 1

Incúple celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Inc%C3%BAple+kannova&sca_esv=0f999299b3a8c798&sca_upv=1&ei=RcFUZvDQEJ-G9u8P35em4AI&udm=&ved=0ahUKEwiwh82QrK6GAxUfg_0HHd-LCSwQ4dUDCBA&uact=5&oq=Inc%C3%BAple+kannova&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiEEluY8O6cGxlIGthbm5vdmEyBRAhGKABMgUQIRigATIFECEYoAEyBRAhGKABSMYlULEEWOkjcAJ4AZABAZgBxwOgAc4OqgEJMC43LjAuMS4xuAEDyAEA-AEBmAIKoALODMICChAAGLADGNYEGEfCAgIQJsICCBAAGIAEGKIEwgIHECEYoAEYCpgDAIgGAZAGCJIHBzIuNy40LTGgB6sb&sclient=gws-wiz-serp