Rozhodli ste sa v dospelosti naučiť lyžovať a rozmýšľate, či si lyže rovno kúpite alebo vám budú stačiť z požičovne? Podľa môjho názoru vám na prvý skúšobný rok určite postačia tie z požičovne.

Toto sú hlavné dôvody. prečo si to myslím:

  1. Je možné, že je to len na chvíľku:

Je jasné, že v horizonte viacerých rokov sa vám kúpa lyží oplatí viac ako každoročne platiť požičovňu lyží. Prvý rok je ale vlastne takým testom, ktorý ukáže, či vás lyžovanie bude baviť a či pri ňom zostanete. Ak by ste zistili, že lyžovanie teda nie je nič moc pre vás, boli by peniaze investované do kúpy lyží tak trochu vyhodené do vzduchu.

Obdobne, napríklad keď veľmi na rýchlo rekonštruujete byt a viete, že vás za pár rokov čaká veľká poriadna rekonštrukcia, pri ktorej budete meniť dispozície, sú pre vás zásadné kroky ako kvalitný nábytok na mieru, trochu predčasné. Nábytok na mieru sa ešte určite bude hodiť, ale skôr v čase keď už dispozície a teda aj požadované miery budú trochu trvácnejšie.

  1. Môžete vyskúšať viacero druhov lyží

Ak by ste si hneď kúpili lyže, pravdepodobne si kúpite len jedny. Pri požičiavaní však môžete pri každom lyžovaní striedať rôzne druhy lyží. Tak máte veľkú šancu otestovať si priamo v teréne v ktorých sa vám najlepšie lyžuje a podľa toho si neskôr vybrať tie, ktoré si kúpite. To isté platí aj pre lyžiarky.

  1. Lyže budú vždy v ideálnom stave na svah

O správny stav lyží – aj keď nových je potrebné sa starať, Jedna z ďalších výhod spočíva v tom, že lyže z požičovne budú vždy v skvelom stave, správne nastavené a pripravené na svah. A vy sa postupne naučíte, na čo všetko treba dávať pozor a o čo sa precízne starať, aby vám lyže dlho slúžili ako nové.