Jednu sychravú júnovú sobotou sme sa vybrali na výlet na Janov vršok pozrieť pamätník SNP. Odtiaľ sme mali namierené do kaštieľa v Uhrovci, ale počasie nám skutočne v tento deň neprialo, tak sme pokračovali do Bánoviec nad Bebravou. Okresné mesto Bánovce nad Bebravou leží v Trenčianskom kraji. Keď sme prišli do Bánoviec nad Bebravou, prestalo pršať, tak sme sa mohli poprechádzať ich námestím a rozhodli sme sa ísť zohriať na šálku kávy niekde do kaviarne. Vybrali sme kaviareň HAUS CAFE.

Kaviareň HAUS CAFE sa nachádza na Sládkovičovej ulici popri ceste s možnosťou parkovania v blízkosti najväčšieho sídliska v meste. Kaviareň sa nachádza na prízemí multifunkčnej budovy. Budova tohto objektu je šedej farby. HAUS CAFE disponuje aj letnou terasou, no tá nás veľmi neoslovila, tak sme sa posadili do pekných vnútorných priestorov. Interiér kaviarne je navrhnutý v odtieňoch hnedej a šedej farby, aby ladil k dlažbe. V priestore sa nachádza dizajnový nábytok s lavicovým sedením priamo na mieru. Okrová sedačka a farebné kreslá oživujú celú kaviareň. Jedna celá stena je vyhradená pre kriedovú tabuľu, kde personál píše aktuálnu ponuku. Tabuľu je dobre vidieť z celej kaviarne a je umiestnená priamo oproti vchodu. V miestnosti sú použité medené svietidlá, ktoré pekne ladia k dlažbe v tehlovej farbe. No osvetlenie použili industriálne svietidlá a prisadené sklenené bodové svetlá. Dizajnovým prvkom je aj netradičný držiak na víno, kde vystavujú svoju ponuku.  Zaujímavosťou je aj nástenný stojan na časopisy. V Kaviarni HAUS CAFE sme sa cítili veľmi príjemne.

V kaviarni nemali k dispozícii nápojový lístok, čo ma trochu sklamalo. Tak sme si objednali cappuccino, kde až pri platení som zistila, že malo prijateľnú cenu 1,80€. Kávu pripravujú zo slovenskej pražiarne 9 GRAMS COFFEE, ktorá je pôvodom zo Žiliny. Kávové zrná pochádzajú z rôznych častí celého sveta a pri všetkých vedia pôvod, spôsob spracovania, farmu i prístup k životnému prostrediu. Kávu od slovenských dodávateľov veľmi preferujem. Kávy od 9 GRAMS COFFEE poznám a mám rada, tak som sa potešila, že v HAUS CAFE servírujú práve túto kávu. Cappuccino bolo síce dobré, no čakala som od prípravy kávy trochu viac. Kávu podávajú na čiernom podnose v bielej šálke s logom spoločnosti 9GRAMS COFFEE a s cukrom. Spomínanú balenú kávu si v kaviarni môžete aj zakúpiť na domáce použitie. V podniku ponúkajú alkoholické, nealkoholické a teplé nápoje, limonády a aj lákavé zákusky, ktoré majú vystavené vo vitríne. Počas našej návštevy pracoval prevažne mladý personál. Čašníčky boli milé, ale nakoľko práve pripravovali oslavu na počesť 4. výročia otvorenia podniku, tak sa veľmi málo venovali už prítomným hosťom. No oslava vyzerala byť na úrovni, nakoľko mali pozvaného DJ a vo vitríne sa ukrývala veľká torta. Personál robil peknú výzdobu. V podniku často robia rôzne spoločenské akcie. Ak niekedy pôjdem okolo Bánoviec nad Bebravou, isto sa v HAUS CAFE zastavím.

Adresa: Sládkovičova 1429, 957 01 Bánovce nad Bebravou

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 9,30 – 22, Pia – So: 9,30 – 0, Ne: 14 – 22

HAUS CAFE hodnotím: personál = 2-, káva = 2-, prostredie = 2

HAUS CAFE celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4714b8266dfa6b33%3A0xa877885b4e2cb2bd!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMcGTtj99MFKgFPuuulW_WGiyId9yzcCHNqvvLi%3Dw213-h160-k-no!5sHAUS%20CAFE%20v%20B%C3%A1novciach%20nad%20Bebravou%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMcGTtj99MFKgFPuuulW_WGiyId9yzcCHNqvvLi&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwj-2s6Hr6_1AhUBM-wKHesnDcAQoip6BAgjEAM