Malé mesto s veľkou históriou:

Navštívili sme Trebišov, malé mestečko na východe Slovenska a jeho skvost – Kaštieľ Andrássyovcov. Tento barokovo-klasicistický kaštieľ je nielen ozdobou mesta, ale aj kultúrnym dedičstvom regiónu. V rozsiahlom parku je možno obdivovať impozantné stavby, krásnu prírodu a predovšetkým mauzóleum Júliusa Andrássyho. Jedná sa o neogotickú stavbu, ktorá je situovaná pri malebnom jazierku. Po prehliadke kaštieľa Andrássyovcov sme objavili a navštívili The C Café, príjemnú pražiareň kávy. Pražiareň The C Café sa stala ideálnou zastávkou po našom kultúrnom vyžití.

The C Café: Rodinná pražiareň s príbehom

The C Café je rodinná pražiareň, ktorej príbeh je spísaný láskou k vôni čerstvo praženej kávy a s vášňou pre každé espresso, cappuccino či latté, ktoré opúšťa ich ruky. Ich filozofiou je robiť veci inak, s osobným prístupom a remeselnou precíznosťou, s ambíciou prinášať nekompromisnú kvalitu. Vlastná pražiareň im umožňuje pražiť kávu s presnou predstavou o tom, ako by mala chutiť a aký by mal byť jej finálny vzhľad. Vďaka tomu, že káva putuje priamo z pražiarne k zákazníkom, môže The C Café garantovať jej absolútnu čerstvosť a dostupnosť pre všetkých milovníkov kávy. S hlbokým presvedčením, že robia to, čo milujú, a to s celou svojou bytosťou, sú ochotní zdieľať výsledok svojej práce – kávu, ktorá spája ľudí a vytvára silné spoločenstvo. Veď výnimočná káva je viac než len nápoj, je to prostriedok na budovanie komunity. Pražiareň a kaviareň spolu tvoria jeden súladný celok, kde sa zručnosť pražiča neustále zlepšuje a zdokonaľuje vďaka každej minúte strávenej pri pražení kávy. The C Café si hrdo váži svoje remeslo a jeho dedičstvo, čo dokazuje používaním tradičnej pražiarne PROBAT z roku 1965, ktorá je srdcom ich pražiarne a umožňuje prispôsobiť proces praženia každému typu kávového zrna.

Čo ponúka The C Café svojim návštevníkom

Kaviareň The C Café ponúka svojim hosťom nielen širokú paletu káv pripravovaných s vášňou v ich vlastnej pražiarni, ale aj miesto pre relaxáciu a stretnutia. Návštevníci tu môžu začať deň výberovou kávou a pokračovať v pohode pri šálke bylinkového čaju, lahodnej belgickej čokoláde alebo osviežujúcich šťavách z čerstvého ovocia a zeleniny. Ponúkajú taktiež limonády a, samozrejme, zmrzlinu. Okrem toho tu nájdete lákavé domáce dezerty a môžete si tu príjemne vychutnať aj živú hudbu pri klavíri. V The C Café si môžete vybrať z pestrého výberu jednodruhových káv. Okrem toho ponúkajú aj vlastnú zmes – The C Café House blend a Kaffebase. Tieto exkluzívne kávy sú dostupné na nákup priamo v kaviarni, čo vám umožní vychutnať si ich kúzlo doma. Ak sa kaviareň nenachádza v blízkosti alebo cestou okolo, nemusíte si odoprieť túto skvelú chuť, pretože všetky tieto výberové kávy sú tiež dostupné cez ich e-shop – kde si ich môžete pohodlne objednať a dopriať si tak zážitok z výnimočnej kávy, kdekoľvek ste.

Krátka zastávka

Počas našej návštevy sme zistili, že z dôvodu technických problémov bol hlavný priestor kaviarne a pražiarne The C Café dočasne nedostupný. Avšak ich výdajné okienko bolo otvorené, a tak sme mali možnosť ochutnať ich lahodnú zmrzlinu a silné espresso. Espresso nám podali v ekologickom pohári ozdobenom logom pražiarne, čo podčiarklo ich záväzok k udržateľnosti. Obsluha bola milá a príjemná. Aj keď nás mrzelo, že sme sa nemohli ponoriť do atmosféry kaviarenských a pražiarenských priestorov, ktoré očividne svedčia o starostlivosti a vášni, ktorú vkladajú do svojho remesla, každý hlt kávy a každé sústo zmrzliny bola ako symfónia chutí, ktorá nám plne vynahradila toto malé sklamanie. Naša krátka zastávka nám dodala presne tú energiu a pozitívny impulz, ktorý sme potrebovali na pokračovanie v našom cestovateľskom pláne.

Adresa: M. R. Štefánika 3333/4, 075 01 Trebišov

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 20, Pia: 7:30 – 22, So: 8 – 20, Ne: 9 – 2

The C Café hodnotím: personál = 1-, káva = 1, prostredie = 1-

The C Café celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=The+C+Caf%C3%A9+v+Trebi%C5%A1ove&oq=The+C+Caf%C3%A9+v+Trebi%C5%A1ove&aqs=chrome..69i57j33i160l2.754j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8