Chuť na kávu je nevyspytateľná. Táto potreba je evidentne v základoch Maslowovej pyramídy, pretože keď moja drahá zahlási, že musí doplniť kofeín, tak musí. Rýchlou a efektívnou voľbou sú kávy „do ruky“ alebo coffee to go, ktoré dnes servírujú už takmer všade. Take it  coffee je mini kaviarnička, ktorá sa zameriava práve na toto rýchle kávičkovanie a takisto je to miesto, kde sme vyriešili náš kofeínový „problém“.

Brooklynský brloh

Podnik vyzerá zvonku dosť lákavo a atraktívne – človek by očakával ďalšiu súčasnú dizajnovku, no realita je iná. Červená farba na stenách (za ktorú by som zabíjal), chladná dlažba, umelé tehly, chaotická tapeta – meh. Jedným z amatérskych prvkov je televízna obrazovka na stene, ktorá na mňa pôsobila rušivo a z interiéru činila ešte väčší bordel. Napriek tomu, že je kaviarnička pomerne nová, jej atmosféra ma niečím vracia do 90. rokov. Na stenách visia plagátiky s kávami, ktoré sú celkom sympatické a veľké tabule s napísanou ponukou. Napriek tomu, že sa mi tu nepáči takmer nič, musím uznať, že kaviareň má svoj genius loci a že tu nie som prvýkrát… a ani naposledy. Ak by však premaľovali na menej agresívnu farbu – nenahneval by som sa.

Žieravina

Spôsob obsluhy v Take it coffee je klasický pultový, pričom si vyberáte z ponuky napísanej na tabuli. Poviem vám, že na také bohaté menu budete mať málo času – základné kávy v troch veľkostiach S, M a L, flat white, mochaccino, americano + kopa ľadových,  sirupových (banán, lieskový oriešok, škorica), či zmrzlinových počinov. A čo keď dnes nie je deň na kávu? Tak vám vedia ponúknuť aj rovnako široký výber chai latté, či obyčajných čajov. Take it je pre študentov isto atraktívnou zástavkou, pretože im ponúka nie len všetky obľúbené vydumaniny, ktoré sadnú do ich Instagram feedu ako uliate, ale ešte aj za top ceny. Cappuccino L za 2€? To sa oplatí.

Jedlo do ruky? Áno, prosím. V Take it vám naservírujú paniny, muffiny, či iné pekné zákusky, ktoré nie s

Take it coffee

Poštová 466/7, 040 01 Košice

https://www.google.sk/maps?q=take+it+kosice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjCs4S-kfjhAhUNmxQKHVu7D8cQ_AUIDygC

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMaribo café
Ďalší článokGarage Cafe s luxusnou čokoládou