Do peknej kaviarne netreba vycestovať až do centra mesta – trh kávičkových fajnšmekerov podnietil vznik príjemných podnikoch aj na sídliskách. Maribo café, kde sme dnes zavítali, sa nachádza v Košiciach, v mestskej časti západ. Roztomilý bungalov zasadený v osade rodinných domov nabádal k návšteve – nuž, tak sme sa zastavili.

Kúsok prírody medzi betónom

Vo svojich recenziách väčšinou neriešim exteriér, no tento rád spomeniem. Drevené obloženie bungalovu v karamelových odtieňoch sa spája s čiernou modernou, čím vytvára prijemné urban hniezdočko. K podniku patrí aj menší dvor plný terás – predstavte si tú idylku, ako sedíte s priateľmi v objatí stromov a za svitu lampášov a mesiaca si vychutnávate svoj drink, zatiaľ čo sa vaše deti šantia na tunajších preliezačkách. Exteriér Mariba je vskutku pekná Hygge koncepcia mestskej oázy, kde sa môže človek uvoľniť a nasávať teplo jarných lúčov Slnka.

A čo keď je vonku zima alebo prší?  Zákazník sa môže uchýliť vo vnútri bungalovu, ktorého interiér je vskutku príjemný. Stavia na urban evergreene, ktorý kombinuje industriálne prvky s klasickými, vytvárajúc „drsnú romantiku“. Neutrálne farby, tehly, drevo, kov + dotyk luxusu v podobe zlatých doplnkov. Myšlienka je veľmi sympatická, avšak myslím si, že Maribo by ešte mohlo dotiahnuť zopár detailov k dokonalosti. Možno malé rande s dizajnérom vychytá posledné muchy.

Som osobne veľmi rád, že na plazmových televíziách svietilo len logo kaviarne a nebežal tam žiaden program typu MTV. Premenlivé farebné snímky upútavajú pozornosť a zákazník sa len ochudobňuje o cenný čas so svojimi priateľmi.

Zabudnuteľná

Vzhľadom na pekné počasie sme usadili svoje telesné schránky na letnej terase, kde sme si preštudovali ponuku. Základné kávičky, ochutené laté, alko-nealko – pomerne košatý výber, i keď bez nejakých miestnych špecialít. Pod zub tu nájdeme veľmi atraktívne vyzerajúce koláčiky alebo sendviče. Myslím si, že vzhľadom na koncept kaviarne by sa do ponuky hodili remeselné limonády typu Mellos alebo Fentimas.

 

Objednali sme si cappuccino a doppio, keďže moja polovička bola vyžmýkaná ako citrón. Obsah šálky do seba vyvrátila rýchlejšie, ako veľkonoční kúpači pohárik liehu a tak viem len parafrázovať jej vyjadrenie: „Dobrá, hlavne nech prebudí.“ (a prebudilo, ale to je o inom). Čo sa cappuccina týka – pena slabo našľahaná a vydržala pomerne krátko, chuť málo krémová a miesto čokoládového závanu bol prítomný horký. Podľa mňa išlo o úplný priemer, ktorý ani neskrúti ksicht, ani nevyprovokuje labužnícke „mňam“ z mojich úst.

Príjemná a sympatická

Konečne mladé dievča, ktoré netrpí tým, že žije! Čašníčka bola usmievavá, úslužná a šikovná. Obsluhe nemám čo vytknúť (jedine len že tú slabú penu).

Hodnotenie:

  • Prostredie: 4/5
  • Káva: 3/5
  • Personál: 4,5/5
  • Celkovo: 4/5

V Maribe sa človek cíti príjemne – je to podnik vhodný pre mladé rodiny, skupinky priateľov, alebo na romantické posedenia v dyáde. Jeho výhodou je najmä to, že široko ďaleko sa nestretáva s konkurenciou a tak možno nie je tlačené k zmenám a inováciám, aby si udržalo zákazníkov. Bude toto jeho kameňom úrazu? Hádam nie. Som rád, že aj na sídlisku si vie človek posedieť v príjemnom outdoorovom prostredí, vychutnávajúc si svoju šálku kávy. Tip pre kaviareň: Na terasu by sa veľmi hodili svetelné reťaze, ktoré by večerné chvíle učinili ešte čarovnejšími.

 

Maribo café

Bratislavská 46/A, 040 11 Košice

https://www.google.sk/maps?q=maribo+cafe&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwj5kLnc0MfhAhWbA2MBHR8mCBMQ_AUIDigB

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKáveja
Ďalší článokTake it coffee