Vybrali sme sa na malý výlet do Zlatníckej doliny, ktorú Skaličania nazývajú aj ako Skalické hory. Zlatnícka dolina sa nachádza len 7 kilometrov od kráľovského mesta Skalica na úpätí Bielych Karpát. Rekreačná oblasť Zlatnícka dolina ponúka možnosti stravovania, ubytovania, letných aj zimných športov. V letných mesiacoch je pre verejnosť otvorené veľké prírodné kúpalisko. Cez Zlatnícku dolinu vedie niekoľko cyklotrás. V Zlatníckej doline sa nachádzajú štyri cyklistické odpočívadlá, kde si cyklista môže oddýchnuť a načerpať nové sily. Taktiež sa tam nachádza množstvo turistických trás a chodníčkov. Milovníkov adrenalínu do doliny privedie vybudovaná lanová dráha Tarzánia pri chate AMOR. Zaujímavosťou v Skalických horách je salaš. Jedná sa o najzápadnejšie postavený salaš na Slovensku. Stojí na lúke nad chatou Amor, na ľavom hrebeni. O chod salaša sa stará bača. Na salaši je okolo 150 oviec. Ovečky sú veľkým lákadlom najmä pre deti. Bača v salaši vyrába a predáva aj typické výrobky z ovčieho mlieka, ako sú syrové korbáčiky, žinčica a prírodný syr hrudka. Interiér salaša je veľmi pekne a vkusne zariadený, je tam dokonca možnosť kúpiť si aj alkoholické a nealkoholické nápoje a posedieť si vo vnútri alebo vonku v krytom altánku. Ihneď po otvorení sa salaš stal obľúbeným miestom všetkých návštevníkov Zlatníckej doliny. Po príjemnej prechádzke sme sa ale vybrali do Skalickej koliby.

Skalická koliba sa rozprestiera v krásnom horskom prostredí. Skalickú Kolibu znovu otvorili v auguste 2019. Urobili tak, pretože videli veľký potenciál v tomto magickom mieste. Vstupom do interiéru koliby máte pocit, ako keby ste sa vrátili do minulosti. V Skalickej kolibe nájdete predovšetkým prírodný materiál, akým je drevo. Dizajn koliby má prekrásne prevedenie. Na prvý pohľad ma upútal veľký gril a krásny barový pult. Interiér koliby zdobia závesy, poľovnícke trofeje, obrazy, závesné lampáše a iné dekorácie. Počas letných mesiacov si hostia môžu posedieť na terase. Nezabudli ani na najmenších, pre ktorých je vonku vytvorené detské ihrisko a priamo v Kolibe je pre deti prichystaný aj detský kútik. Koliba ponúka možnosť organizovania rôznych osláv, akcií, ale aj svadby. Skalická koliba je vskutku výborná voľba pre akúkoľvek spoločenskú udalosť.

V Skalickej kolibe hostí radi privítajú na obed, večeru, kávičku alebo keď sa len tak po ceste z prechádzky alebo výjazde na bicykli zastavia na drobné občerstvenie. Posadili sme sa na krásnej veľkej terase a milá čašníčka nám priniesla ponukový lístok. V Skalickej kolibe pripravujú denné obedové menu, týždennú ponuku, poprípade si môžete vybrať aj z á la carte ponuky. Koliba sa zameriava na tradičné jedlá. V jedálnom lístku nájdete studené predjedlá, teplé predjedlá, polievky, ryby, bezmäsité jedlá, šaláty. Z hlavných jedál si môžete pochutnať na bryndzových haluškách, strapačkách. V ponuke nájdete aj grilované mäso, vyprážaný poľovnícky rezeň, medailóniky z bravčovej panenky, medailóniky z diviny, steak z hovädzej sviečkovice a veľa iného. Z nápojového lístka si môžete vybrať zo širokého výberu káv, nealkoholické nápoje, limonády, miešané alkoholické a nealkoholické nápoje, destiláty, aperitív, šampanské, víno značky Masaryk, pivo. Z danej ponuky sme si vybrali 2x cappuccino v hodnote 2€, latte macchiato v hodnote 2,20€ a limonádu. Pripravujú kvalitnú kávu značky Piazza d’Oro. Káva Piazza d’Oro má výraznú chuť, ale je skvelá. Talianska značka Piazza d’Oro sa stala medzinárodne uznávaným celostným konceptom zahŕňajúcim vybrané zmesi kávy, bezchybné služby a profesionálne vybavenie. Cappuccino bolo naservírované v elegantnej bielej šálke s logom spoločnosti Piazza d’Oro. Latte macchiato priniesli na štýlovej drevenej tácke, naservírované bolo vo vysokom sklenom pohári s rovnakým logom. Ku kávičke servírovali cukor, napolitánku, ale chýbal pohár s vodou. Na terase tejto rozprávkovej koliby sa nám sedelo úžasne. Nabudúce, keď budem v Zlatníckej doline, zavítam aj na salaš.

Adresa: Zlatnícka dolina 7009, 909 01 Skalica – Zlatnícka dolina

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po: 10:30 – 17,  Ut – Štv: 10:30 – 18, Pia: 10:30 – 19, So: 10 – 19, Ne: 10 – 19

Skalickú kolibu hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Skalickú kolibu celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x471336db07cd3abf%3A0x7ba392d05a2d01c2!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNoQe4n_ewN2FLzLoTZLjxDxMV8K9TyU6-PBR4J%3Dw213-h160-k-no!5sSkalick%C3%A1%20koliba%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNoQe4n_ewN2FLzLoTZLjxDxMV8K9TyU6-PBR4J&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiSycqZjO7tAhUM3KQKHbkABD4QoiowCnoECBwQAw