Košičania poznajú kaviareň Sibling najmä z novej nemocnice, kde sa do nej zamilovala celá horda mladých medikov. Pozitívne reakcie na tuto kaviareň zneli zo všetkých strán a možno aj to je dôvod, prečo sa v Košiciach otvorila ďalšia prevádzka v biznis zóne. Nuž počas jedného daždivého dňa som sa ju rozhodol preveriť – ako dopadla?

Netulné

Nový Sibling má pekný základ postavený na neutrálnych farbách a moderných materiáloch. Páči sa mi spojenie tmavej tapety so zlatými detailmi, ktoré dopĺňa blond drevené obloženie. Ľahký rustikálny nábytok so žíhaným drevom mi estetický zážitok mierne narúša, no určite to nie je ktovieaká katastrofa. Čo však hodnotím doslova negatívne je množstvo malých nesúrodých detailov (časopisy, sošky), ktoré tu vytvárajú bordel. Osobne si ani nie som istý výberom malých geometrických lustrov, ktoré sa bijú s posedením vo vidieckom štýle. Ak mám interiér zhodnotiť pocitovo, je to tu trochu chladné a neútulné.

Koľko že to stojí?!

Ponuka v Sibling je pomerne štedrá – klasiky, ochutené kávy, bezlaktózové varianty, limonády, chai latté – vyberie si naozaj každý. Kaviareň je taktiež bohatá na ponuku brunchov a zákuskov. Na moje prekvapenie nás tu nečakali moderné kaviarenské evergreeny typu cheesecake na tri spôsoby a koniec – ponuka ma doslova vracala do detských čias, keďže vo vitríne na mňa pozerali podobné rezy ako tie, ktoré mi kupovala v cukrárni moja stará mama. Boli doslova autentické – malé a  nevyzerali ktovie ako chutne. O to viac ma zarazila ich enormne vysoká cena – nachádzame sa na sídlisku, v kaviarni zasadenej do neobytnej zóny a oni si za jeden malý rez budú pýtať 3€. Podobne smiešne sumy na nás čakajú aj pri limonádach – výhodné sú tu jedine kávy.

Je leto a tak sme to opäť raz stavili na ľadovú kávu. Prišla naservírovaná naozaj originálne – akoby vypadla z Pinterestu, či podobne vizuálne orientovanej siete. Malo to však jednu chybičku a tou bola plastová slamka – myslime predsa na životné prostredie a voľme ekologickejšie alternatívy! Odkloňme sa už od servírovania a prejdime na chuť. Espresso s mliekom doliate studenou vodou a zasypané ľadovými kockami o veľkosti slivky nebol veru šťastný ťah. Táto ľadová káva je samá voda, ktorá má akúsi horkastú pachuť. Zbytočne som do tejto žbrndy sypal kakao, ktoré majú na stoloch na dochutenie – išlo o poriadny nepodarok, ktorému už nebolo záchrany. Zmes: Sibling (vlastná).

Sibling funguje tak, že zákazník si príde objednať k pultu a obsluha mu následne donesie pripravenú objednávku, s čím nemám žiaden problém. Slečna čašníčka/barmanka bola úplne v pohode a nemôžem ju hodnotiť inak než pozitívne.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 3,5/5
  • Káva: 1/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 3/5

Prišli sme, skúsili sme, budeme sa tu vracať? Asi skôr nie. Neberte to tak, že Sibling na mňa zapôsobil úplne hrozne a odchádzal som odtiaľ celý namosúrený – pre mňa sa tu jednoducho nenachádza žiadne lákadlo, za ktorým by sa oplatilo cestovať do tejto neatraktívnej oblasti. Chuť ľadovej kávy bola úplne mimo a nad prehnanými cenami sa oplatí len pousmiať. Napriek tomu si myslím, že Sibling skrýva svoje silné stránky v klasikách ako je napríklad cappuccino a viem, že takáto kaviarnička isto potešila ľudí, ktorí v tejto zóne pracujú.

Sibling coffee

Werferová 6

https://www.google.com/maps/place/Sibling+coffee/@48.7011016,21.2267475,13z/data=!4m8!1m2!2m1!1ssiblings+coffee+werferova!3m4!1s0x473ee1d45f9d490d:0x404a2066ed1ad979!8m2!3d48.7062413!4d21.246133

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPogo Urban Caffe
Ďalší článokŠálka Kávy Košice