San Domenico je malá útulná kaviarnička, ktorá sa teší vysokej návštevnosti. Pravidelne prechádza metamorfózami interiéru, či už v súlade s meniacimi sa ročnými obdobiami… alebo len tak! Po poslednej premene nezostal takmer kameň na kameni, ani čo sa kávy týka a tak cítim potrebu nové San Domenico otestovať.

Trópy centrálnej Európy

Kaviareň zamenila útulnú nehu Škandinávie za štýlový tropický prales. Do bielej „nevinnosti“ zakomponovala antracitovú modrú, ktorá ide ruka v ruke s exotickou tapetou. Do džungľovej tematiky spadajú aj vankúšiky s potlačou paprade. Tieto odvážnejšie novinky sú do interiéru zasadené s vkusom a nenásilne, vytvárajú jeden celok. Zelená patrí medzi najhorúcejšie trendy poslednej doby a San Domenico jednoducho ide s módou. Môj milovaný charakteristický strop vytvorený zo splete zapučaných konárikov ostal ako tradičná dominanta kaviarne, čo som viac než rád. Ďalším z nových prvkov je obrovské zrkadlo, ktoré sa popasovalo s problémom malého priestoru kaviarne. Všetko je tu útulné, moderné a tak trochu alternatívne. Nový šat si zachováva overené trendy, vďaka ktorým si návštevníci kaviareň tak zamilovali. Gratulujem – ďalšia premena na jedničku!

Zahreje pri srdci

Kaviareň dbá na zdravú výživu, prírodné suroviny, na rôzne alternatívy cukru, či mlieka, podporuje lokálnych farmárov – aj vďaka tomu si získala priazeň toľkých kávičkárov! V ponuke nájdeme klasické kávy, no vybrať si môžeme aj z rôznych špecialít – cappuccino z kozieho mlieka alebo cappuccino brulée s karamelizovanou krustou a likérom. Samotná káva sa tu dá nahradiť čakankou, z ktorej vám pripravia všetky obľúbené drinky. Pre milovníkov čaju je tu okrem klasík aj chai latté, pre vitamíno-lačných konzumentov zas smoothies obohatené o spirulinu či čerstvé šťavy. Na zahryznutie sa tu toho nájde taktiež kopa – všetko v duchu Matky prírody, čo si pochvaľujú najmä mamičky, pre ktoré je San Domenico jasnou voľbou aj vďaka krásnemu detskému kútiku.

Napriek toľkým špecialitám sme to stavili na klasické cappuccino – pretože v jednoduchosti je krása! Podarený  obrázok nasledovala po odchlipnutí príjemná krémová a vyvážená chuť. San Domenio zákazníkom ponúka svoje dva originálne blendy – Barista a Artisan pričom v mojom cappuccine bol Barista.

Sympatická a profesionálna

San Domenico malo istého času problémy s extrémne dlhým čakaním, no vyzerá to, že nedostatok je už zažehnaný. Veľmi rád by som zanechal zopár pozitívnych slov na adresu mladého hnedovlasého čašníka, ktorého profesionalita by si našla miesto aj vo vychýrenej Slávii.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 5/5
  • Káva: 5/5
  • Personál: 5/5
  • Celkovo: 5/5

Kaviareň na mňa pri poslednej návšteve spravila skvelý dojem a niet jedinej veci, ktorú by som jej mohol vytknúť. Moderný, štýlový interiér, ktorý sa často obnovuje, čím predchádza viditeľným známkam opotrebovanosti a zároveň zákazníkom prináša „čerstvý vzduch“. Bohatý výber všemožných nápojov, zákuskov a brunchov najvyššej kvality. Rodinky s malými deťmi budú navyše isto nadšené z detského kútika, ktorý perfektne hrá so zvyškom prostredia a nenájdeme v ňom žiadne gýčové či ošarpané hračky, ako je to tak často zvykom. San Domenico vrelo odporúčam úplne každému.

 

San Domenico

Dominikánské námestie 3, 04001 Košice

https://www.google.com/maps?hl=sk&q=san+domenico+caffe&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjB34HT04jgAhVQJFAKHeNIB9cQ_AUIDygC

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMondieu
Ďalší článokOplatí sa priplatiť si za kvalitu?