Hliníkové okná sú typické tým, že majú väčšinou tenší rám, ktorý poskytuje domovu modernejší a zároveň nadčasový štýl. Množstvo ľudí pomaly, ale isto zisťuje, že hliníkové okná sú atraktívnejšie, no to nie je úplne všetko! Hliník sa vyznačuje prvotriednymi vlastnosťami, ktoré sú zárukou stability, odolnosti a zároveň vysokej bezpečnosti, keďže ide o materiál, ktorý je z hľadiska svojej konštrukcie neprekonateľný.

Dokonalý vzhľad, ktorý rozhodne stojí za to!

Hliník nehrdzavie, takže sa nemusíte starať o jeho vzhľad ako v prípade dreva, ktoré istým spôsobom neustále „pracuje“ a mení svoj vzhľad. Môžete si vybrať hliníkové rámy potiahnuté práškom, ktoré sú k dispozícii v širokej škále farieb. Rámy s práškovým nástrekom nemusíte maľovať, keďže farba z nich nezmizne. Aj to je ďalšia z výhod, prečo je vhodné siahnuť po prakticky bezúdržbovom hliníku.

Bezpečnosť za každých okolností

Hliníkové vchodové dvere sú vybavené viacerými uzamykacími systémami pre maximálnu bezpečnosť, čo ocenia najmä ľudia žijúci v panelákoch, kde hrozí vyššie riziko krádeže či vlúpania sa do domu. Dokonca i okná vyrobené z tohto materiálu sú pevné, pretože hliníkové profily sú pripevnené ku kovovým rohom a tvoria neoddeliteľné, stabilné a pevné spoje.

Myslite ekologicky

Nie veľa ľudí vie o tom, že hliník je úplne recyklovateľný, čo znamená, že aj takým spôsobom môžu investovať do budúcnosti našej planéty. Obzvlášť ak patríte medzi ekologicky zmýšľajúcich ľudí, ktorým záleží na našom životnom prostredí, je vhodné zvážiť aj tento krok, a teda vyberať hliníkové okná a dvere s rozvahou.

Cena je primeraná

Po prvé, hliník patrí medzi najdostupnejšie rámy okien v priemysle. Po druhé, sú trvanlivé, takže vašej nehnuteľnosti dodávajú na hodnote a po tretie, sú energeticky účinné. Hliníkové dvere i okná môžete zakúpiť za primeranú cenu, no pamätajte, že investícia sa vám behom nasledujúcich pár rokov vráti, čo už rozhodne stojí za to!

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSan Domenico
Ďalší článokFine Café Korzo Prievidza